svecova
10.06.09,10:39
Poradte o co moze ist - vcera mi klient povedal, ze mu volali z danoveho, ze ma doniest uctovnictvo za roky 2005,2006,2007. Nic viac nevedel. Ma jednoduche uctovnictvo. Co vsetko treba dolozit a o co im moze ist?
Marianna01
10.06.09,08:45
to vyzerá na kontrolu dane z príjmu, ale mal by to mať špecifikované, čo budú kontrolovať - akú daň. Nech tam klient zavolá, akú kontrolu vlastne budú vykonávať
m.hladka
10.06.09,08:51
Normálna kontrola DU.
Treba doložiť doklady a k tomu zoznam:

Zoznam dokladov predložených ku kontrole za ....
1. Účtovné doklady (podľa toho aké doklady sú napr.)
- BU- výpis č. ..
- BU-dev. výpis č. ...
- Pokladňa doklady č. V a P
- ID
2. Kniha záväzkov DF č.
3. Peňažný denník
4. Kniha daňových dokladov (ak je platca DPH)
5. Kniha registračnej pokladnice

Netreba sa báť.
svecova
10.06.09,08:51
on hovori, ze asi preveruju ineho podnikatela s ktorym obchodolval..zaplatena zaloha , ktora nebola vyuctovana v danom roku, moze byt vo VOZD?
m.hladka
10.06.09,08:54
A je platcom DPH?
svecova
10.06.09,08:54
ano
m.hladka
10.06.09,08:58
Ak má potom od firmy daňový doklad na tu zálohu, tak potom je to O.K. Ale spomínaš roky 2005, 2006 a 2007 - tak je tam potom asi viac záloh?
Podľa mňa je to asi bežná kontrola.
cloe
10.06.09,08:58
on hovori, ze asi preveruju ineho podnikatela s ktorym obchodolval..zaplatena zaloha , ktora nebola vyuctovana v danom roku, moze byt vo VOZD?

V r. 2005,2006,2007 nebola zaplatená záloha VOZD.
Robina
10.06.09,09:05
zaplatená záloha vo výd. ovplyvň. základ dane môže byť len od r. 2008, alebo sa mýlim?
Misicka21
28.05.10,07:40
Pri kontrole DPH DÚ mám predložiť peňažný denník alebo stačí Zoznam DPH dokladov??
Lenka1979
28.05.10,07:55
Pri kontrole DPH DÚ mám predložiť peňažný denník alebo stačí Zoznam DPH dokladov??

Na oznámení o začatí daňovej kontroly by si mala mať napísané, čo bude potrebné k predloženiu ku kontrole... mne stačil Zoznam DPH dokladov a analytické účty k účtu 343.
Misicka21
28.05.10,08:44
Hmm, ja mám napísané :
výkon daň. kontroly : Dane z pridanej hodnoty :Január - december 2008 u daň. subjektu ..., nemám napísané doklady, ale tiež sa chystám im predložiť len zoznam DPH, a ja robím v jednoduchom, takže analytiku mi netreba, ešte niečo extra budú chcieť?? máme leasingy, tak dám splátkové.
Zita5
28.05.10,08:55
Hmm, ja mám napísané :
výkon daň. kontroly : Dane z pridanej hodnoty :Január - december 2008 u daň. subjektu ..., nemám napísané doklady, ale tiež sa chystám im predložiť len zoznam DPH, a ja robím v jednoduchom, takže analytiku mi netreba, ešte niečo extra budú chcieť?? máme leasingy, tak dám splátkové.

1/Došlé faktúry
2/Odoslané faktúry
3/Výdavkové pokladničné doklady
4/Záznamovú evidenciu § 70 zákona o DPH
5/Všetky zmluvy - napr. Zmluva o finančnom prenájme ,zmluva o nájme .....
6/ Ostatné doplníte na požiadanie daňovej kontroly

Len sa netreba báť a nerobiť si hlavu . Je jasné , že nemôžete čakať ,že Vám všetko dokonale napíšu do Oznamu o DK .
Misicka21
28.05.10,09:06
Ďakujem, pomohla ste mi.
Takže im netreba ani výpisy z účtov?? A len výdavkové, mám ich pozakladané v ukladači, mám im vytriediť len výdavkové a len tie kde je doklad s DPH??
Zita5
28.05.10,09:14
Ďakujem, pomohla ste mi.
Takže im netreba ani výpisy z účtov?? A len výdavkové, mám ich pozakladané v ukladači, mám im vytriediť len výdavkové a len tie kde je doklad s DPH??
Nevytrieďujte nič , tak ako to máte založené , tak im to predložte .Pohľadajú si .
jeso
28.05.10,09:14
Ďakujem, pomohla ste mi.
Takže im netreba ani výpisy z účtov?? A len výdavkové, mám ich pozakladané v ukladači, mám im vytriediť len výdavkové a len tie kde je doklad s DPH??


u nas na kontrole žiadali aj výpisy z účtov - či nám nenabehli nejaké zálohové platby z ktorých bolo treba odviesť DPH
Misicka21
28.05.10,09:25
Ďakujem Vám, nemáme zálohové platby ale asi im dám aj výpisy.
Zita5
28.05.10,09:41
Ja neviem prečo toľko paniky .Však vytiahnem celé účtovníctvo za daný rok a nech si kontrolujú .Ak je z toho človek ľaknutý , tak to je vidieť potom aj na správaní sa daňovníkov. Ak máte čistý štít,tak prečo toľké obavy, čo im predložiť.

Ja som mala jedného klienta , keď prišla daňová kontrola, tak by sa bol skoro plakal ,tak sa bál.Pritom sa nemal čoho, ale bál sa ako keby bol podvodník ťažkého kalibru .:) Tak som ho potom musela trošku zvoziť .A preto tu možno je moja reakcia taká aká je .

To je to najmenej čo im predložiť .Ak mám všetko v poriadku , tak vyložím celý rok a postupne ako si budú žiadať , im budem dokladať .:)
Misicka21
28.05.10,10:16
Veď áno, ale predsa kontrolu mi nerobia každý mesiac :)
Ale vieš ako to chodí, keby sme boli podvodníci tak sa nebojíme :)
Zita5
28.05.10,10:19
Veď áno, ale predsa kontrolu mi nerobia každý mesiac :)
Ale vieš ako to chodí, keby sme boli podvodníci tak sa nebojíme :)

Veď práve , na podvodníkov sa vykašli a neboj sa ,lebo nemáš sa čoho báť .Držím palce.:)
Kvaka
28.05.10,10:38
Ja neviem prečo toľko paniky .Však vytiahnem celé účtovníctvo za daný rok a nech si kontrolujú .Ak je z toho človek ľaknutý , tak to je vidieť potom aj na správaní sa daňovníkov. Ak máte čistý štít,tak prečo toľké obavy, čo im predložiť.

Ja som mala jedného klienta , keď prišla daňová kontrola, tak by sa bol skoro plakal ,tak sa bál.Pritom sa nemal čoho, ale bál sa ako keby bol podvodník ťažkého kalibru .:) Tak som ho potom musela trošku zvoziť .A preto tu možno je moja reakcia taká aká je .

To je to najmenej čo im predložiť .Ak mám všetko v poriadku , tak vyložím celý rok a postupne ako si budú žiadať , im budem dokladať .:)
Je to presne tak, Zitka, ale prvý raz je prvý raz. Chápem obavy, každý sa prvý raz bojí, to je ako infúzia u lekára alebo skúška na vysokej škole. Pred prvou sa každý klepe, lebo nevie, čo ho čaká, a potom je to už len rutina. No a pre poraďákov účtovníkov je to určite rutinná záležitosť.
Zita5
28.05.10,10:47
Je to presne tak, Zitka, ale prvý raz je prvý raz. Chápem obavy, každý sa prvý raz bojí, to je ako infúzia u lekára alebo skúška na vysokej škole. Pred prvou sa každý klepe, lebo nevie, čo ho čaká, a potom je to už len rutina. No a pre poraďákov účtovníkov je to určite rutinná záležitosť.

Súhlasím, aj ja som určite mala obavu , len už si to nepamätám:) Preto každého podporujem ,ako sa dá :)
chudaska
21.07.10,14:24
mala som kontrolu na rok 2008, dodanili nam nejaku sumu, ako to zauctovat v roku 2010? Je to JU!
Paula
21.07.10,14:50
mala som kontrolu na rok 2008, dodanili nam nejaku sumu, ako to zauctovat v roku 2010? Je to JU!


Ťažko poradiť. Prečo dodanili, za čo dodanili, akým § odôvodnili :confused:
chudaska
07.10.10,09:03
mala som kontrolu na rok 2008, dodanili nam nejaku sumu, ako to zauctovat v roku 2010? Je to JU!

tak mam to rozhodnutie pred sebou -je to rozdiel dane z prijmov FO za zd. obdobie 2008, zistili presne marzu, ktora je na tovare, tou vynasobili nakupne ceny a urcili trzby, podnikatelovi povedali ze kratil trzby tym,ze neblokoval vsetko cez kasu. Rozdiel v dani za rok 2008 je 1824,66 EUR, ako to mam zauctovat v JU v roku 2010?
Dakujem za pomoc! Dodatocne dan. priznanie sme nerobili,len uhradil tuto sumu! Je tu spomenuty § 44 ods. 4 zakona 511/1992 a § 29 ods. 5 zakona 511/1992.
Zita5
07.10.10,09:37
tak mam to rozhodnutie pred sebou -je to rozdiel dane z prijmov FO za zd. obdobie 2008, zistili presne marzu, ktora je na tovare, tou vynasobili nakupne ceny a urcili trzby, podnikatelovi povedali ze kratil trzby tym,ze neblokoval vsetko cez kasu. Rozdiel v dani za rok 2008 je 1824,66 EUR, ako to mam zauctovat v JU v roku 2010?
Dakujem za pomoc! Dodatocne dan. priznanie sme nerobili,len uhradil tuto sumu! Je tu spomenuty § 44 ods. 4 zakona 511/1992 a § 29 ods. 5 zakona 511/1992.

Rok 2008 a účtovné knihy už neotvárate a DDP nerobíte.Prebehla kontrola na dani z príjmu .V súlade § 44 odst.4 Zákona o správe daní a poplatkov bola dorubená daň z príjmu , ktorú ste zaplatili .

Zaúčtujete v roku uhradenia (2010) v JU tak ako aj platbu dane z príjmu (členenie dorubok dane za rok 2008) t.j. Kniha záväzkov a v peňažnom denníku .
chudaska
14.10.10,07:06
Rok 2008 a účtovné knihy už neotvárate a DDP nerobíte.Prebehla kontrola na dani z príjmu .V súlade § 44 odst.4 Zákona o správe daní a poplatkov bola dorubená daň z príjmu , ktorú ste zaplatili .

Zaúčtujete v roku uhradenia (2010) v JU tak ako aj platbu dane z príjmu (členenie dorubok dane za rok 2008) t.j. Kniha záväzkov a v peňažnom denníku .
a este pokuta od DU je VNZD?
Zita5
14.10.10,07:10
a este pokuta od DU je VNZD?


Áno.
mimiph
15.10.10,06:02
ahoj ak sa ta mozem spytat, kolko ste dostali pokutu...
chudaska
17.01.11,11:53
182,40 eur! To je vraj minimum
Maxinka
01.02.11,15:16
Rok 2008 a účtovné knihy už neotvárate a DDP nerobíte.Prebehla kontrola na dani z príjmu .V súlade § 44 odst.4 Zákona o správe daní a poplatkov bola dorubená daň z príjmu , ktorú ste zaplatili .

Zaúčtujete v roku uhradenia (2010) v JU tak ako aj platbu dane z príjmu (členenie dorubok dane za rok 2008) t.j. Kniha záväzkov a v peňažnom denníku .
Niečo podobné sa aj mne stalo:(za rok 2009.
Takže ked mi zistili rozdiel dane-žiadny rok 2009 neotváram a neopravujem?ani neposielam DDP - iba zaplatím ten rozdiel? príde mi nejaký platobný rozkaz alebo čo?
Zita5
01.02.11,15:49
Niečo podobné sa aj mne stalo:(za rok 2009.
Takže ked mi zistili rozdiel dane-žiadny rok 2009 neotváram a neopravujem?ani neposielam DDP - iba zaplatím ten rozdiel? príde mi nejaký platobný rozkaz alebo čo?

Ak Vám bol zistený rozdiel dane z príjmu , tak na dodanenie Vám pošlú platobný výmer v sume dodanenia rozdielu .Zaevidujete resp. zaúčtujete ako záväzok voči daňovému úradu , zaplatíte a zúčtujete túto platbu .Nič viac nerobíte .

Ak Vám nezistili žiadny rozdiel na Dani z príjmu za kontrolovaný rok , tak Vám príde nulový Platobný výmer .Ten len založíte k Zápisnici o kontrole .

Ak kontrolujú platiteľa DPH a teda kontrola prebieha na úrovni dane z pridanej hodnoty za určité obdobie , tak dostane platiteľ okrem zápisu o kontrole platobné v. rovnajúce sa počtu podľa kontrolovaných zdaňovacích období .Ak je štvrťročný platiteľ DPH tak dostane 4 za kontrolovaný rok .Ak nebude zistený žiaden rozdiel na dani z pridanej hodnoty , tak pošlú opäť nulový platobný výmer .
Maxinka
02.02.11,09:46
Ak kontrolujú platiteľa DPH a teda kontrola prebieha na úrovni dane z pridanej hodnoty za určité obdobie , tak dostane platiteľ okrem zápisu o kontrole platobné v. rovnajúce sa počtu podľa kontrolovaných zdaňovacích období .Ak je štvrťročný platiteľ DPH tak dostane 4 za kontrolovaný rok .Ak nebude zistený žiaden rozdiel na dani z pridanej hodnoty , tak pošlú opäť nulový platobný výmer .
ĎAKUJEM:-)
k tomuto vyššiemu: neuznali mi na kontrole DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2011-a.html) jeden Dobropis-vystavený. Môžem ho teda STORNOVAŤ? aby nemala aj druhá strana s tým nejaký problém?Potom podám OPnaDPH?
Zita5
02.02.11,09:54
ĎAKUJEM:-)
k tomuto vyššiemu: neuznali mi na kontrole DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2011-a.html) jeden Dobropis-vystavený. Môžem ho teda STORNOVAŤ? aby nemala aj druhá strana s tým nejaký problém?Potom podám OPnaDPH?

Ja zdieľam názor, že neupravujete nič , lebo by sa skreslil výsledok kontroly .Dobropis bude predmetom daňovej kontroly u druhého subjektu.
Vyplýva Vám z Protokolu o daňovej kontrole niečo také, aby ste robili zásah v účtovných knihách a záznamoch ?
Však vyššie píšete , že Vám pri kontrole nevznikol žiaden rozdiel .
Maxinka
02.02.11,11:17
Ja zdieľam názor, že neupravujete nič , lebo by sa skreslil výsledok kontroly .Dobropis bude predmetom daňovej kontroly u druhého subjektu.
Vyplýva Vám z Protokolu o daňovej kontrole niečo také, aby ste robili zásah v účtovných knihách a záznamoch ?
Však vyššie píšete , že Vám pri kontrole nevznikol žiaden rozdiel .
Hmm...to nie je bohviečo.Ak druhej strane neprídu na Kontrolu tak ona si ten Dobropis stále môže nehať v účtovníctve?
Nie v protokole nič teké nepíšu - ešte bude prerokovávaný.
Maxinka
02.02.11,11:20
Ja zdieľam názor, že neupravujete nič , lebo by sa skreslil výsledok kontroly .Dobropis bude predmetom daňovej kontroly u druhého subjektu.
Vyplýva Vám z Protokolu o daňovej kontrole niečo také, aby ste robili zásah v účtovných knihách a záznamoch ?
Však vyššie píšete , že Vám pri kontrole nevznikol žiaden rozdiel .
Ale ešte na druhej strane - ked mi ho vyhodili tak by sa mal nejako vylúčiť - keby prišla KO na DzPFO tak by tam ten Dobropis figuroval ako neuhradený - to zn.,že by som ho potom viedla ako Pohladávku - či ako?
Zita5
02.02.11,11:26
Hmm...to nie je bohviečo.Ak druhej strane neprídu na Kontrolu tak ona si ten Dobropis stále môže nehať v účtovníctve?
Nie v protokole nič teké nepíšu - ešte bude prerokovávaný.

Tak potom ešte daňová kontrola neskončila , stále trvá , aj ak fyzicky nekontrolujú účtovníctvo resp. DPH .
Maxinka
02.02.11,11:33
Tak potom ešte daňová kontrola neskončila , stále trvá , aj ak fyzicky nekontrolujú účtovníctvo resp. DPH .
Ahá - takže ja musím počkať ked prebehne to Prerokovanie protokolu.
Maxinka
08.02.11,14:15
Ak kontrolujú platiteľa DPH a teda kontrola prebieha na úrovni dane z pridanej hodnoty za určité obdobie , tak dostane platiteľ okrem zápisu o kontrole platobné v. rovnajúce sa počtu podľa kontrolovaných zdaňovacích období .Ak je štvrťročný platiteľ DPH tak dostane 4 za kontrolovaný rok .Ak nebude zistený žiaden rozdiel na dani z pridanej hodnoty , tak pošlú opäť nulový platobný výmer .
Bola KO na DPH za II.Q.2010 a neprizanli NO,lebo neuznali FA.Tým pádom nám vznikla VDP, ktorú mám zaplatiť do 15 dní.
Ale čo mám urobiť teda s tou FA aby nefigurovala v účto ak je zaplatená? Však ked mi prídu zase na KO DzPFO tak ju zase vyhodia z príjmov?
či ako?:confused:
Maxinka
08.02.11,16:17
nikto nevie čo mám s tým robiť?
marjankaj
08.02.11,16:26
Bola KO na DPH za II.Q.2010 a neprizanli NO,lebo neuznali FA.Tým pádom nám vznikla VDP, ktorú mám zaplatiť do 15 dní.
Ale čo mám urobiť teda s tou FA aby nefigurovala v účto ak je zaplatená? Však ked mi prídu zase na KO DzPFO tak ju zase vyhodia z príjmov?
či ako?:confused:
No nemusíš ju vyhadzovať. Daj ju do VNZD.
A čo bolo fakturované?:confused:
Efinečka
08.02.11,16:45
Ja by som tam nešla. Musia ho buď predvolať ako svedka - písomne alebo mu písomne oznámiť kontrolu t.j. druh dane a zdaňovacie obdobie. Na telefón by som nereagovala.Doklady by som zo sebou nebrala.
Maxinka
09.02.11,06:29
No nemusíš ju vyhadzovať. Daj ju do VNZD.
A čo bolo fakturované?:confused:
Vystavený bol na časť sumy Dobropis, ktorý sa týkal Fa vystavenej v r.2009. No a ten Dobropis mi neuznali.
kvieta
07.05.12,05:50
Ahojte, danovej kotrole na dan z prijmu treba predlozit:
- bankove vypisy
- pokladne
- ID
- knihu DF a VF (aj sanony s fakturami?)
- pen. dennik
- evidenciu DPH (aj zostavy k vypoctu DP k DPH?)
- este nieco ine????
- aj podklady k zavierke??? (vypocty, zostatky v bankach, pokladniach, leasingov, inventarizacie pohlad. a zav., pokladni)