potocarova
10.06.09,10:40
Ahojte vsetci, chcela by som sa informovat ci sa da opravit windows xp profesional bez toho aby som ho musela instalovat odnova. Zozral ho virus. Spusti sa len plocha a dalej nic. Nevidno mys a system prakticky nereaguje na nic iba na tvrdy restart. Cd nemam lebo ho manzel pozicial a vratilo sa uplne nieco ine. Formatovat ho nechcem maximalne len odstranit xp natrvalo prosim o radu. Dakujem
bobino38
10.06.09,08:47
...v núdzovom režime sa ti spustiť windows dá?
Fero11
10.06.09,09:03
len priipomeniem do nudzoveho rezimu sa dostanes ak pri bootovani stlacis F8
Flinstone
10.06.09,11:16
na záchranu dát sa dá použiť napr. Ubuntu live CD. Po nabootovani sa spustí položka "vyskúšať bez inštalácie" a systém nabehne... Potom sa bez problémov všetky dáta dajú stiahnuť na USB kľúč. Takže ak náhodou bude treba aj nanovo inštalovať systém a formátovať disk, údaje sú zachránené
potocarova
10.06.09,11:26
O udaje sa nebojim pretoze pouzivam aj vistu na druhom disku a k udajom sa bez problemou dostanem. Lenze by som chcela ten xp obnovit ale neviem ako skusim ten nudzovi rezim neskusala som. dakujem:)
Flinstone
10.06.09,11:33
na to je potrebné inštalačné cd winxp pro... po nabootovaní z neho a spustení inštalácie by mala byť možnosť opraviť systém... ak ju neponúkne, je poškodený natoľko, že len preinštalovať... Do núdzového režimu sa dá dostať pri štarte pc. Stačí podržať F8 (alebo F5... narýchlo neviem)a malo by vyobraziť menu, kde bude okrem normálneho štartu a kopy iných aj položka "núdzový režim" alebo "safe mode" ak je v anglictine
potocarova
10.06.09,12:04
V safe mode tiez nereaguje. Len napise vita vas windows, naskoci cirena plocha bez ikon a mys si stale vylihuje v strede a nereaguje. Cd na preinstalovanie nemam pretoze nam vratili servis pack 2 a ja mam servis pack 3 tak urcite to nie je nase ani podla nalepky na kompe sa mi nezhoduje. Da sa niekde stiahnut? (rapidshare). A co dalej? Disk na ktorom je nainstalovany xp pouzivame na ukladanie dat tak ho nechcem formatovat ( je to najvecsi disk 320GB) asi jednoduchsie by bolo odstranit xp je to mozne? Ci nie? Poradte. dakujem:cool:
Flinstone
10.06.09,12:10
win sa dá preinštalovať aj bez formátovania... môžeš skúsiť aj s SP2... ak je to tá istá verzia (predpokladám že OEM) tak by to mohlo ísť a v rámci aktualizácií si to stiahne SP3. Podstatné je len to, ak je na nálepke verzia Win XP pro OEM aby aj CD bolo s touto verziou... win sa nedá odstrániť len tak... je to operačný systém... len preištalovať.
maurer2
10.06.09,13:12
ak mas Vistu mozes ju nainstalovat samozrejne bez sformatovania disku a v tom pripade ti z XP ostane zaloha ale predpokladam ze k staremu systemu XP sa uz nedostanes (treba zohnat instalačné cd ) inak vhodne je aj to co spominal niekto povyse nastartovat system LIVE CD (napriklad PUPY linux 4) a data napalit na dvd mozem poslat ISO subor na vytvorenie instalac cd
barfuss azet.sk
Stefan2005
10.06.09,14:11
V safe mode tiez nereaguje. Len napise vita vas windows, naskoci cirena plocha bez ikon a mys si stale vylihuje v strede a nereaguje. ...

Tento prejav nemusí byť len dôsledkom zavírenia, alebo chyby systému. Takto sa prejavuje aj Windows zablokovaný Microsoftom, ktorý neprešiel overením pravosti (teda test prebehol, len sa nepotvrdila legálnosť Windows-u). Žial, stávalo sa to aj u legálných "okien". V lehote 30 dní však bola možná aktivácia (legalizácia) systému...
pistik71
10.06.09,18:07
Ahojte vsetci, chcela by som sa informovat ci sa da opravit windows xp profesional bez toho aby som ho musela instalovat odnova. Zozral ho virus. Spusti sa len plocha a dalej nic. Nevidno mys a system prakticky nereaguje na nic iba na tvrdy restart. Cd nemam lebo ho manzel pozicial a vratilo sa uplne nieco ine. Formatovat ho nechcem maximalne len odstranit xp natrvalo prosim o radu. Dakujem

Par podobnych pripadov som mal, bol poskodeny profil (najcastejsie tym ze ste na plochu ukladali velke mnozstvo dat a nejako ste nekorektne vypli). Da sa to nastartovat, ale treba to vediet. Takze skor odporucam nainstalovat ten Win SP2, nemal by byt problem. A potom doinstalovat SP3.
potocarova
30.06.09,09:39
dakujem za rady. Zial windows bol zavireny osobne som bola pri tom ked ho manzel vystavil ohrozeniu. Avast sa isiel zblaznit a potom ho manzel restartol na tvrdo. Od vtedy je death. Stiahla som si to cd sp3 ale ked spustim a vyberiem ktori windows dat opravit tak pyta adminic. pasword. Ja neviem aky moze byt. Nic some nenastavovali. Ani profilom to nebude pretoze pouzivame len administ. profil. Dakujem
potocarova
30.06.09,09:41
A este aj k tej ploche na ploche bol len kos a tento pocitac.
Heslo som skusala aj administrator aj admin a nefunguje.
Stevo5
30.06.09,10:13
Ak sa heslo Administrátora nenastavovalo, skús len "odEnterovať" prázdne okno s heslom, alebo ak ti systém inštaloval niekto iný, skús sa spýtať či nejaké heslo nezadal.
potocarova
30.06.09,13:49
Ahojte vsetci. A mam dalsi problem. Oprava windowsu prebehla hladko len nechcelo mi vziat moj licen. kod s nalepky. Neviem preco moze to byt tym ze som stiahla inu instalacku? Druhy problem je ze mi nahodilo opet plochu bez vsetkeho ale mys uz tento raz reaguje.
Inak sa nezobrazuje nic.
Co dalej?
Flinstone
30.06.09,15:08
po instalacii na ploche byva len kos... ostatne sa tam dava instalaciami programov, pripadne prestavovanim zakladnych nastaveni.
K tomu kodu... ak bol kod bezchybne odpisany a nezobralo ho, volaj na aktivacnu linku... daju to doporiadku... teda pokial sedi verzia... pozri sa ci na nalepke je napisana ta ista verzia, ktora bola instalovana (napr. Windows XP Professional). Ak je rozdielna tak ho neaktivuju
Stevo5
30.06.09,15:19
Ahojte vsetci. A mam dalsi problem. Oprava windowsu prebehla hladko len nechcelo mi vziat moj licen. kod s nalepky. Neviem preco moze to byt tym ze som stiahla inu instalacku? Druhy problem je ze mi nahodilo opet plochu bez vsetkeho ale mys uz tento raz reaguje.
Inak sa nezobrazuje nic.
Co dalej?
Pustila si sa do trochu veľkej práce. Nainštalovať komplet operačný systém bez základných vedomostí, nainštalovať ovládače základnej dosky, grafickej karty, myši, monitora, tlačiareň, potom si všetko nastaviť, doinštalovať potrebné aplikácie, servispacky, antivír + antispy a firewall, iste si používala aj ďalšie programy, internet ... ... .
Nechcem ťa uraziť, ale naozaj si na to trúfaš sama? Budú ti stačiť odpovede tu na porade? Pretože ako sa do toho pustíš, tak otázok bude pribúdať.
Iste sa ti budeme tu snažiť pomôcť, ale bolo by lepšie pre tvoj počítač a aj tvoje nervy ak by si požiadala nejakého známeho aby ti systém a počítač sprevádzkoval.

Myslím že chyba bude už v začiatku inštalácie, predpokladám že ju spúšťaš z Windows. Predchádzajúce chybné nastavenia tam stále zostávajú.

Čo sa týka toho že ti nechce zobrať kód, pravdepodobne si stiahla inú verziu Win ako máš kúpenú. V papieroch sa pozri akú verziu si mala a skús stiahnuť (alebo niekde požičať) presne takú istú. Najlepšie ak by ti zasa niekto poradil. Licencia sa vzťahuje na inštaláciu Win na tvojom počítači, nie na inštalačné médium (CD), tu zákon neporušíš.
potocarova
05.07.09,15:13
Ahoj stevo5. dakujem za povzbudenie ale ked niekto nico chce a snazisa tak verim v to ze aj nieco dokaze. Aspon ja si to myslim. Windowsu sa nebojim viem ze je to zlozite ale vsetko sa da naucit. Instalovala som si obidva sama a fachcili bez mensich problemou tak dufam ze aj xp dam do kopi. Len som ho nechcela instalovat od nova len s toho dovodu ze treba ako vravis vsetko instalovat od znova. A ver ze sa mi moc nechce. Dakujem za podporu.
potocarova
05.07.09,15:16
Mozes poradit aky je to win ak pise na knizke verzia 2002 a na nalepke x14-01711, windows xp profes. w/LIP OEM software?
Dakujem
apx
05.07.09,16:03
Ahoj, naco chces mat aj win xp ked mas win vista funkcny ? problem s licencnym kodom sa da obist tak, ze si niekde zozenies z netu iny licencny kod a s nim nainstalujes win xp ... po instalacii pouzijes nejaky program ktorym sa da zmenit win xp lic key (google) a zmenis ho na ten co mas na nalepke a das aktivovat a malo by byt vsetko OK.
Flinstone
06.07.09,04:26
Mozes poradit aky je to win ak pise na knizke verzia 2002 a na nalepke x14-01711, windows xp profes. w/LIP OEM software?
Dakujem
na preinštalovanie je možné použiť win xp profesional OEM angl. verzia a potom doinštalovať slovenský language pack
mozila
25.10.09,09:15
ANO DAJ PRY STARTE F8 A MOZES DAT NUZOVIREZIM VSIETI AKO UZNAS ZA VHODNE TIES MOZES DAT V NASPET VRATENIA