JKWTN101
10.06.09,11:07
Zdravím Vás priatelia.

Viete mi niekto poradit ako čo najefetívnejšie spravím jazero na svojom pozemku?

Jedná sa mi o jazero s rozlohou cca 400m2 určené na kúpanie.Chcem ho spraviť svojpomocne, takže každa rada sa počíta.

ide mi hlavne o

- použité materiály
- vpusť a výpusť
- regulácia
a pod.

Ďakujem.
Kvietocek
10.06.09,09:13
chces jazero alebo velky bazen?
Milan.Žiška
10.06.09,10:09
Zabehni po rady do bazénovej firmy. Profíci ti radi poradia aj cenu ti spočítajú. Potom môžeš riešiť čo sa dá svojpomocne a čo nechať na profíkoch.
Kvietocek
10.06.09,10:51
Ja by som to riesila zapustenym bazenom aby netrcal moc nad zemou ale zaroven aby nebol zarovno zo zemou. Tak 0,5 m nad zemou staci. No a to uz len vykopat jamu osadit bazen a fungujes.
Bionda
10.06.09,11:47
Zadávateľ chce zrejme kúpacie jazierko.....
Doporučujem firmu, ktorá predáva materiál a zároveň poskytujú aj poradenstvo.....
Milan.Žiška
11.06.09,04:45
Zadávateľ chce zrejme kúpacie jazierko.....
Doporučujem firmu, ktorá predáva materiál a zároveň poskytujú aj poradenstvo.....

To jazierko sa v príspevku spomína ako jazero s rozlohou 400m2. To je cca plavecký bazén ( ludovo 50-ka). Ak si nedá poradiť od odborníkov, ktorý sa tomu venujú dostane sa do problémov s údržbou. Je niekoľko variant:
1. bude z toho veľká zelená kaluž
2. použije terchnológiu pozitívnu k prírode - EKO ( na báze samočietenia a preitokov cez rôzne filtre ...s pomocou baktérií..
3. nasadí agresívnu metódu s filtráciami a s úpravou vody, kde sú náklady na údržbu "pre súkromný sektor nezvládnuteľné".
Určite choď po rady (nie len do jednej) firmy , ktorá sa týmto zaoberá.:)

Ak sa má v tom jazierku plávať a priemernú hlbku počítam niekde k 1,0 - 1,5 , tak na údržbu je určených cca 400 - 600m3 vody - majitelia bazénov vedia o čo sa hypoteticky chystá starať pisateľ príspevku.:D:D:D
Miloš Mičega - CIMOM TN
11.06.09,05:31
Zdravím Vás priatelia.

Viete mi niekto poradit ako čo najefetívnejšie spravím jazero na svojom pozemku?

Jedná sa mi o jazero s rozlohou cca 400m2 určené na kúpanie.Chcem ho spraviť svojpomocne, takže každa rada sa počíta.

ide mi hlavne o

- použité materiály
- vpusť a výpusť
- regulácia
a pod.

Ďakujem.



Otázka je možno definovaná presne, ale doplňujúce údaje k nej sú neúplné.
Základná vec podľa mňa je pri takom "jazierku" prívod a odkanalizovanie vody.

Technickú vec nebudem riešiť, ale podľa spôsobu čerpania a odvodnenia sa bude odvíjať aj časť legoslatívi.


CIMOM