skatarinas
10.06.09,11:17
Nájde sa prosím niekto, kto mi bude vedieť poradiť? Mám problémy s pokožkou na hlave vo vlasovej časti, pokožka ma páli, je lokálne červená, v týchto miestach sa oľupuje niekedy sa až robia chrasty, vlasy sa mi veľmi mastia. Som už z toho túfalá :mee::mee::mee::mee::mee::mee:
hanelie
10.06.09,09:38
akú diagnozu stanovil kožný lekár?
jeden z dôvodov:
http://www.porada.sk/t113219-sebericka-dermatitida.html?highlight=seboroick%E1+dermatit%E Dda / seboroická dermatitída
skatarinas
10.06.09,10:23
liečba prebiehala Triamcinolomom. ale bezúspešne
pasuliatko
10.06.09,10:41
zisti najprv u lekára čo ti je
Felícia
19.06.09,10:07
Ak môžem tak by som poradila. Tento problém s pokožkou na hlave mám niekoľko rokov, presne tie isté problémy aké opisujete aj diagnozu mi kožná stanovila tú istu. Trvá to už niekoľko rokov. Každý týždeň som si musela natierať celý víkend pokožku na hlave, ukludnilo sa to a znova. Už ma to prestalo baviť tak som zmenila kožnú lekárku a ta diagnozu vylúčila a zistila že som alergická na kovy a dalšie veci, ktoré sa používajú v šamponoch a vo farbách na vlasy. Predpísala mi nejake vodičky po ktorých mi to zmizlo a poradila mi šampon Pantenol z lekarne. Robila mi testy na tie šampony, ktoré som používala doteraz aj na farby a už to je dva týždne a ja mám na ruke pokožku ako spálenu, čiže strašná alergia. Tak teraz nepoužívam žiadne vodičky ani maste zatial skúšam nový šampon. Budem vidieť. Keby sa to znova objavilo začnem si umývať vlasy detským šamponom. Ale som jej vdačná, pretože to bolo hrozné.
Felícia
19.06.09,10:26
Doplnam tu diagnozu, ktorú mi stanovila kožna seberoicka dermatida
skatarinas
19.06.09,10:33
Všetkým, ktorí sa na moju tému pozreli, vopred ďakujem, škoda len, že neviete aj liečiť na diaľku :D:D:D, perspektíva hrozná, ramená posypné šupinami, páliace chrasty v hlave, ako ísť ku káderníčke, čo si tá pomyslí :eek:. Asi by som tierž mala popremýšľať o zmene kožnej lekárky