enka81
10.06.09,11:36
Mam asi 2 roky automat.pracku a v poslednej dobe som si vsimla, ze mi zle perie, jednoducho mi nevyperie skoro nic, /skvrny od travy, cokolady/, dokonca minule sa maly hral na mokrom piesku a nohavice ostali flakate, tie som skusala prat aj na 90 a flaky ostali. Spiralu mam cistu, prasok som nemenila /pred tym mi vsetko vypral/. V com to moze byt? Rozmyslala som , ze mozno neohrieva vodu ale ked som pocas prania otvorila pracku,bubon bol teply. Cim to potom moze byt?
piggos
10.06.09,09:43
možno dávaš do práčky príliš veľa prádla,prádlo nasaje všetku vodu.a potom sa to prádlo nemá v čom prať...skús si dať menej prádla a na tie škvrny používaj (vanish)..
hetty
10.06.09,09:44
Tvoja aspoň neperie. Moja mi zašpinila bielizeň - bielu -fľakmi akoby od oleja
elpka
10.06.09,09:46
Tvoja aspoň neperie. Moja mi zašpinila bielizeň - bielu -fľakmi akoby od oleja

Púšťa ti semering na ložisku, treba ho dať vymeniť :cool:
petrusa87
10.06.09,09:47
Ten vanish pravdepodobne nepomôže, veď robili testy s ním a dopadli katastrofálne. Vanish nevypral lepšie škvrny ako obyčajný prací prostriedok.. aj ja si myslím, že by si mala vyskúšať dať menej prádla do bubna
enka81
10.06.09,19:19
neviem, ci to je tym mnozstvom pradla, nemam pocit, ze by som tam davala viac ako kedysi ale skusim to odsledovat. Ten vanish som tiez skusala a nula bodov.
piggos
12.06.09,19:02
Ten vanish pravdepodobne nepomôže, veď robili testy s ním a dopadli katastrofálne. Vanish nevypral lepšie škvrny ako obyčajný prací prostriedok.. aj ja si myslím, že by si mala vyskúšať dať menej prádla do bubna

Je pravda...deti sa dokážu tak zamazať,,že ani ten vanish nato nestačí...:D:D:D:D
MILKA58
12.06.09,19:18
Ja na škvrny používam kokosové mydlo, keď sú silné, nechám dlhšie pôsobiť a výsledok bol zatiaľ dobrý. Skúste, je to lacnejšie ako vanisch a účinné. Ak sú náhodou škvrny mastné, kvapnem na to ešte trochu jar, ktorý odmastí.
alla66
12.06.09,19:20
Mam asi 2 roky automat.pracku a v poslednej dobe som si vsimla, ze mi zle perie, jednoducho mi nevyperie skoro nic, /skvrny od travy, cokolady/, dokonca minule sa maly hral na mokrom piesku a nohavice ostali flakate, tie som skusala prat aj na 90 a flaky ostali. Spiralu mam cistu, prasok som nemenila /pred tym mi vsetko vypral/. V com to moze byt? Rozmyslala som , ze mozno neohrieva vodu ale ked som pocas prania otvorila pracku,bubon bol teply. Cim to potom moze byt?

Čerstvé škvrny od zelenej trávy

- potri rozkrojeným zemiakom. ..alebo použi kyselinu citrónovú, na škvrny od čokolády - alkohol, zriedený čpavok...Potom stačí odev bežne vyprať.


- špinavé miesta preper žlčovým mydlom

veľmi špinavé oblečenie daj na noc namočiť a ráno oper v pračke...pomôže to...:)
Peterika
12.06.09,19:30
Ja som mala tiež problém s praním- prádlo mi ostávalo špinavé a práčku mi opravoval asi pred 3 mesiacmi, tak prišiel na moju reklamáciu, že to riadne neperie. Skontroloval termostat v poriadku, po celkovej kontrole nič nezistil a poradil mi aby som menila druh prášku na pranie aspoň každé 3 mesiace. Naozaj to pomohlo prádlo po zmene prášku zase je bez škvrn. A keď je moc zašpinené / rôzne fľaky/ pridám aj kúsok mydla na pranie - to obyčajné na pranie, no nie biele ale tmavo hnedé/. A keĎ periem čierne a nemám prášok na čierne prádlo pridám asi 1 dcl octu.
alla66
12.06.09,19:33
Zabudla som dodať, veľmi záleží na druhu pracieho prášku...