bolacka
10.06.09,12:49
Ahojte,

dufam ze som zaradila temu spravne lebo sa nevyznam v danovej problematike.

Budem otvarat eshop kde jeden z tovarov budu aj knihy..viem ze v SR je dan 19,0% na vsetko..ale nieco sa mi mari ze na knihy je mensia dan. Vedeli by ste mi poradit aka?

Ak by som chcela mat knihu v koncovej hodnote s danou 7,20 €, aka je dan z tejto sumy na knihu a aka je cena bez dane na knihu pre zakaznika.

Dakujem a zelam pekny den
babi2
10.06.09,11:09
Na knihy platí znížená sadzba DPH teda 10%, cenu si vypočítaš - 7,20 /1,1 - dostaneš základ dane t.j.6,55 a DPH 10% bude 0,65
bolacka
10.06.09,11:44
a potom ako sa to robi v uctovnictve?faktury budu na eserocku pre zakaznikov vystavene..a ked si niekto kupi nejaku elektroniku kde je dan 19% a knihu, kde je dan 10%, nebude stym problem?
babi2
10.06.09,12:23
a potom ako sa to robi v uctovnictve?faktury budu na eserocku pre zakaznikov vystavene..a ked si niekto kupi nejaku elektroniku kde je dan 19% a knihu, kde je dan 10%, nebude stym problem?
Nerozumiem celkom otázke, ale ak ide o to, že tam budú dve sadzby DPH, tak to nie je v účtovníctve, ani na pokladničných blokoch problém, bežne sa stým stretneme, že aj na faktúre, či pokladničnom doklade sú dve rozdielne sadzby DPH