dudoamato
10.06.09,13:14
Ahojte,
obliala som si notebook kávou,takže mi nefunguje klávesnica.Kúpila som redukciu na USB a zapojila klasickú klávesnicu,ale nefunguje mi.Napíše mi,že port nebol rozpoznaný.Čo mám robiť?Je na to nejaká inštalačka?Pomôžte,prosím.Píšem na klávesnici na obrazovke.:mee:
Braňo
10.06.09,11:31
Pokiaľ klávesncia vyžaduje aj driver, tak ho nainštaluj alebo ho skús zapojiť do iného USB portu.
Chobot
10.06.09,12:27
Ahojte,
obliala som si notebook kávou,takže mi nefunguje klávesnica.Kúpila som redukciu na USB a zapojila klasickú klávesnicu,ale nefunguje mi.Napíše mi,že port nebol rozpoznaný.Čo mám robiť?Je na to nejaká inštalačka?Pomôžte,prosím.Píšem na klávesnici na obrazovke.:mee:

NA čo ti je redukcia na USB? Máš klávesnicu s PS/2 koncovkou? Vyskúšaj klávesnicu, čo má originál USB konektor, takú by malo zobrať aj bez ovládača. Klávesnice redukované cez USB / PS/2 koncovku nemusia fungovať správne. Najmä, ak je klávesnica PS/2 a v PC je USB. Naopak to je OK.
skill
10.06.09,14:18
Ahojte,
obliala som si notebook kávou,takže mi nefunguje klávesnica.Kúpila som redukciu na USB a zapojila klasickú klávesnicu,ale nefunguje mi.Napíše mi,že port nebol rozpoznaný.Čo mám robiť?Je na to nejaká inštalačka?Pomôžte,prosím.Píšem na klávesnici na obrazovke.:mee:
suhlasim s chobotom, ak to nepojde s original USB klavesnicou tak zial uz to asi nepojde vobec
dudoamato
10.06.09,16:56
Neviem,či sa to volá PS/2,ale je to tá okrúhla koncovka.Kúpila som redukciu,lebo na starom PC máme takú klávesnicu.Som si asi moc nepomohla:mad:.Skúsim takú s USB a uvidím.Dík za odpovede .
pistik71
10.06.09,18:10
Neviem,či sa to volá PS/2,ale je to tá okrúhla koncovka.Kúpila som redukciu,lebo na starom PC máme takú klávesnicu.Som si asi moc nepomohla:mad:.Skúsim takú s USB a uvidím.Dík za odpovede .

Ano, ten okruhly konektor je PS/2. Takze USB klavesnicu, alebo skus inu redukciu - zo skusenosti viem ze nie vsetky funguju.
Chobot
11.06.09,06:34
Neviem,či sa to volá PS/2,ale je to tá okrúhla koncovka.Kúpila som redukciu,lebo na starom PC máme takú klávesnicu.Som si asi moc nepomohla:mad:.Skúsim takú s USB a uvidím.Dík za odpovede .

Áno, tá koncovka sa volá PS/2. V prílohe vidno, že sú aj redukcie z PS/2 na USB ale aj opačne. Pri redukcii USB na PS/2 je tiež dôležité, či je to pre myš alebo klávesnicu. Neviem, či to platí aj opačne, takú redukciu som ešte neskúšal. Ale asi áno, lebo na tom treťom obrázku vidíš kombinovanú redukciu, kde je konektor aj na klávesnicu (fialový) aj na myš (zelený). Skús aj túto redukciu.
dudoamato
15.06.09,07:38
Ja mám tú druhú a kúpila som ju v NAY Elektrodome.
Charon
15.06.09,08:08
Redukcie nie sú pre klávesnice, ale pre myš. Musíš mať usb klávesnicu ... Nestretol som sa, možno som mal smolu, že by redukcia fungovala. Snáď špeciálna redukcia (fialová)... tá druhá, z Chobotovho obrázka je určite na myš...
Blankake
15.06.09,08:20
kergulaan
15.06.09,08:38
Redukcie nie sú pre klávesnice, ale pre myš. Musíš mať usb klávesnicu ... Nestretol som sa, možno som mal smolu, že by redukcia fungovala. Snáď špeciálna redukcia (fialová)... tá druhá, z Chobotovho obrázka je určite na myš...
Len na upresnenie ci to dobre chapem, su rozne druhy redukcii PS2<->USB a to pre klavesnicu a mys. Cize ked chcem pre klavesnicu tak si to musim specialne vypytat, pre miss detto?
Charon
15.06.09,09:36
Podľa farby redukcií z príspevku Chobota a Blankake - áno (Zelená je myš, fialová je klávesnica). Ale ako som napísal, nestretol som sa s úspešným redukovaním :-D Musel som kupovať novú klávesnicu.
Blankake
15.06.09,11:38
Podľa farby redukcií z príspevku Chobota a Blankake - áno (Zelená je myš, fialová je klávesnica). Ale ako som napísal, nestretol som sa s úspešným redukovaním :-D Musel som kupovať novú klávesnicu.
Tá redukcia, ktorej obrázok som uviedla v minulom príspevku, mi funguje stále... toto píšem napr. na starej klávesnici pripojenej k novému notebooku cez tú redukciu... :rolleyes:
seat
15.06.09,16:35
Ja by som vobec nevymislal z redukciami budu vzdy len problemy - videl som uz aj klavesnicu za 1,3€ - myslim ze taku normalnu kupis za nejakych 5€ a nemusis spekulovat lebo to len predrazis cele
Martina-BA
24.06.09,16:20
Standardne ti zapojenie USB klavesnice do notebooku musi fungovat automaticky - aj bez ovladaca. Standardne funkcie totiz funguju takmer vzdy, ovladac pridava rozsirenu fukcionalitu.

Ak ti notebook nerozpoznal klavesnicu, skus ju pichnut do ineho portu. Windowsu niekedy zasibe. Ako druhe riesenie - skus restart. To je casty vseliek na mnoho windows problemov. Ako dalsi napad - skus este inu klavesnicu - pozicaj si napr. od suseda a je velka sanca, ze to zaberie.
seat
25.06.09,19:11
Sef mal takto pripojenu mys cez redukciu - po case prestala fungovat - najlepsie bolo ze ked sme vyhodili redukciu a zapojili ju normalne do usb tak slapala