ELAST
10.06.09,14:19
Dobrý deň prajem,

mohli by Ste mi, prosím Vás, poradiť? Konateľ a súčasne spoločník s.r.o. zmenil trvalý pobyt a preto by sme potrebovali dať návrh na zápis zmien do OR.

Môžete mi, prosím Vás, poradiť, či stačí:

- kúpiť kolky v sume 66 eur,
- vyhotoviť návrh na zápis zmeny v 1 exemplári,
- priložiť k návrhu overenú kópiu občianskeho preukazu 1x,
- priložiť k návrhu 2 x zmenenú spoločenskú zmluvu (jednu do Zbierky listín).

Vopred ďakujem pekne!
Celsus
10.06.09,12:50
Namiesto overenej kópie OP by som priložil čestné vyhlásenie navrhovateľa (s overeným podpisom) o zmene trvalého pobytu konateľa a spoločníka.
ELAST
10.06.09,13:07
Namiesto overenej kópie OP by som priložil čestné vyhlásenie navrhovateľa (s overeným podpisom) o zmene trvalého pobytu konateľa a spoločníka.

Ďakujem pekne! A ostatné je v poriadku, prosím Vás? Nemám priložiť k návrhu aj živnostenský lisť spoločnosti? Ďakujem krásne za Vaše rady!
zalobaba
10.06.09,13:07
Dobrý deň prajem,

mohli by Ste mi, prosím Vás, poradiť? Konateľ a súčasne spoločník s.r.o. zmenil trvalý pobyt a preto by sme potrebovali dať návrh na zápis zmien do OR.

Môžete mi, prosím Vás, poradiť, či stačí:

- kúpiť kolky v sume 66 eur,
- vyhotoviť návrh na zápis zmeny v 1 exemplári,
- priložiť k návrhu overenú kópiu občianskeho preukazu 1x,
- priložiť k návrhu 2 x zmenenú spoločenskú zmluvu (jednu do Zbierky listín).

Vopred ďakujem pekne!

+ v prípade, ak máš OP a ZI uvedené v mene SKK, nezabudnúť súčasne uskutočniť premenu na menu €, bez ktorej ti iné zmeny (vrátane zmeny bydliska spoločníka a konateľa) OR nezapíše.
ELAST
10.06.09,13:31
+ v prípade, ak máš OP a ZI uvedené v mene SKK, nezabudnúť súčasne uskutočniť premenu na menu €, bez ktorej ti iné zmeny (vrátane zmeny bydliska spoločníka a konateľa) OR nezapíše.

Aj návrh na zápis zmien musí mať notárom overené podpisy navrhovateľa, však? Ďalej už len čestné vyhlásenie bude mať overený podpis navrhovateľa. Ostatné dokumenty (spoločenská zmluva) nemusia mať overené podpisy, však? Alebo sa mýlim?
akina
10.06.09,13:48
Nezabudnúť zmenu bydliska konateľa ohlásiť na ŽÚ, lehota je do 15 dní po vydaní nového OP, nie po zápise v OR.
rmspolocnosti
22.06.09,15:56
Čo sa týka príloh k návrhu na zápis zmien zapísaných údajov, postačuje jeden exemplár úplného znenia spoločenskej zmluvy. Ale ako bolo spomenuté, bez rozhodnutia o premene menovitej hodnoty vkladov a základného imania z SKK na EUR, Vám zmeny nezapíšu.

Daniel

Ready Made Spoločnosti s.r.o.
jess
22.06.09,16:10
Ak sa mení aj sídlo firmy a teda sa mení aj spoločenská zmluva, musí byť táto upravená podľa terajších zákonov alebo postačuje v tej pôvodnej spoločenskej zmluve zmeniť len tie trvalé pobyty spoločníkov-konateľov a sídlo spoločnosti ?