maurer2
10.06.09,14:50
Potreboval by som zistit ci sa pri preinštalovaní celého Win Vista (format disk) zmení Fyzická adresa v mojom PC (Atheros AR928x Wireless) z dovodu že nechcem zbytočne otravovať môjho poskytovatela. Dakujem
Fero11
10.06.09,13:08
Tak postupne:
Kazda sietova karta ma MAC adresu, vid wiki http://cs.wikipedia.org/wiki/MAC_adresa tato by sa nemala menit je jednoznacne identifikovana.
Dalsia adresa je IP vid wiki http://cs.wikipedia.org/wiki/IP_adresa a ak ma provider DHCP, tak ta to nemusi zaujmat aku si prave dostal adresu, ak nema DHCP, tak si ju tam davas rucne, no o tom by si snad musel vediet
Flinstone
10.06.09,15:41
Fyzicka adresa je MAC... DNS je niečo iné... MAC adresa sieťovej karty by sa meniť nemala, no moja skúsenosť ukázala, že nejak k tomu pri preinštalovaní môže dôjsť... takže možno bude vhodné skúsiť zaregistrovať súčasnú MAC adresu sieťovej karty nanovo
pistik71
10.06.09,18:02
Potreboval by som zistit ci sa pri preinštalovaní celého Win Vista (format disk) zmení Fyzická adresa v mojom PC (Atheros AR928x Wireless) z dovodu že nechcem zbytočne otravovať môjho poskytovatela. Dakujem

Asi si myslel MAC adresu. Tu zistis cez Start - Spustit a napis "cmd" a daj Enter. Potom v prikazovom riadku (cierne okno) napis "ipconfig -all" (vsetky prikazy samozrejme bez uvodzoviek).
Potom vo vypise hladaj nieco ako "02-00-54-55-4E-01" (cisla a pismenka budu ine :) v casti vypisu pre tvoj wifi adapter (Atheros AR928x Wireless).
Ale koli poskytovatelovi to potrebovat asi nebudes, lebo MAC adresa adaptera zostane stale rovnaka. Skor by som povedal ze ze si si mal poznacit IP adresu (IP, masku, branu, dns server). To su veci ktore ti dava poskytovatel a ktore sa menia :-)
Andy Kralik
10.06.09,19:18
Treba presnejsie opisat aky mas problem..
A akeho mas providera..
Potom mozeme presnejsie odpovedat..
pistik71
11.06.09,04:01
Fyzicka adresa je MAC... DNS je niečo iné... MAC adresa sieťovej karty by sa meniť nemala, no moja skúsenosť ukázala, že nejak k tomu pri preinštalovaní môže dôjsť... takže možno bude vhodné skúsiť zaregistrovať súčasnú MAC adresu sieťovej karty nanovo

ee, MAC adresa sa nemeni (je pevne nadefinovana na konkretny kus sietoveho adapteru). Akurat je mozne "podhodit" virtualnu MAC adresu (klonovat, menit a pod.) - ale to urcite vedia hackery ;)
mpca
11.06.09,04:43
pistik71 hacker niesom a viem si zmeniť MAC adresu,,, a stavim sa ze by to vedel kazdy staci si len dobre pozret nastavenie sietovej karty... ;)
Andy Kralik
11.06.09,05:55
Presne o to ide.. MAC adresa aj ked je v podstate nemenna a nemala by sa zmenit pri preinstalovani.. napriek tomu ju je mozne zmenit, ci uz virtualne v registroch Windows alebo niekedy aj realne na karte.

Otazka je ci zmenit MAC adresy je to co pytajuci sa potreboval. Ale kedze sa uz neozval asi predsa len zavolal providerovi a vyriesil problem. :)
maurer2
11.06.09,06:10
Dakujem za odpovede uz som to skúšal zmeniť MAC adresu cez neaký program nejde to takže po inštalácii by mala zostať tá istá ktorú mam teraz o čo mi vlastne išlo Len som nevedel ako to vlastne funguje :) ak by to bolo inak ozvem sa este raz vdaka
mpca
11.06.09,06:21
ak mma win xp tak chod do spravcu hardweru,, najdi si tu konkretnu sietovu kartu,, klikni na vlastnosti potom na rozšírené a tam by mala byt niekde kolonka v zmysle lokálna sieťová adresa.. :)
Fero11
11.06.09,06:27
Ide to velmi jednoducho cez vlastnosti na sietovej karte a tam sa jednoducho vpise nova korektna MAC
Flinstone
11.06.09,07:04
fyzicka MAC adresa je len v podstate nemenná... zažil som už prípad že sa zmenila po preinštalovaní, takže by som to bral ako pravidlo s určitou rezervou, že sa to nejakou náhodou môže stať
kergulaan
11.06.09,07:16
V miulomesacno PC Revue pisali o routeroch a acces pointoch a tam bola poznamka, citujem:
"Adresa MAC zodpoveda presne hardverovemu oznaceniu zariadenia a na rozdiel od IP adresy je unikatna pre kazde zariadenie. Aspon tak vravi teoria, no v praxi je zmena MAC adresy otazkou niekolkych sekund."
Este je tam aj pobrazok s popisom:
"Zmena adresy MAc je v prostredi Windovs lahko realizovatelna uloha ktoru zvladne kazdy pouzivatel, nachadza sa v ponukach anstavenie sietoveho adaptera."
- to uz tu bolo napisane (prispevok 11)
Flinstone
11.06.09,07:23
nepísal som o cielenej zmene adresy... Písal som o tom, že pri preinštalovaní win došlo k samovoľnej zmene, čo by sa nemalo stať, ale stalo sa.
kergulaan
11.06.09,07:51
nepísal som o cielenej zmene adresy... Písal som o tom, že pri preinštalovaní win došlo k samovoľnej zmene, čo by sa nemalo stať, ale stalo sa.
No ved, doslo ku zmene, tak vyssie mas navod ako to vratit do povodneho stavu.

eee - problem asi bude ze nevies povodnu adresu.
mpca
11.06.09,08:06
Ja skor predpokladam ze predtym bola zmenena adresa a po reinstale sa obnovila povodna MAC adresa,,,,, To je viac pravdepodobne ako reinstal winu si da sam "nahodnu" adresu...
MAC adresa je harwerova adresa, je pevne zadana defalutna ale da sa zmenit pod beziacim os to ale neznamena ze na cipe sietovej karty sa "prepali" jej adresa nastavena od vyroby...
pistik71
12.06.09,15:23
Pani, MAC adresu zmenit nemozete, to by ste museli modifikovat kod v zariadeni. Tu tam dava napevno vyrobca. Mozete akurat "podhodit" inu MAC adresu, ale to nie je skutocna. Samozrejme ze ak nejakemu zariadeniu podhodite vlastnu, bude si mysliet ze je skutocna.