Stanislav 1975
10.06.09,16:34
Ahojte poraďáci, skúšam založiť tému s týmto názvom a kto chcete napíšte, kto-čo sa Vám v hudbe páči...

Ja osobne preferujem text pred hudbou, proste text je pre mna prvoradý a keď aj niekto niekedy zaspieva trošku falošne, tak ja na to aj tak ani neprídem( nemám hudobný sluch :mad:)
Takže zo spevákov dávam na 1.miesto Richarda Mullera, hneď za ním je Johny Cash a na 3 mieste je Falco...
Zo speváčok je na 1. mieste jednoznačne Martuška Kubišová, za ňou sú Edith Piaf a Hana Hegerová
Skupinu vyslovene obľúbenú nemám...

A čo sa týka úplneho víťaza v mojom rebríčku je jednoznačne Martuška Kubišová, jej texty mi mimoriadne pomohli v živote prekonať aj tie najťažšie prekážky-pre mňa sú jej piesne liekom...
A čo vy?:);)
Stanislav 1975
10.06.09,14:43
Kdy bys tak znal, co nemužu ti říct- -nemohu spát, i snem mne prováziš, nemohu spát i když ty sám si spíš, si celý svet, si náruč plná snu,si štesti příštích dnu, si vše co, život mi dal...
Ty , však já vím, mou lásku netušíš... ( M.K.)
Slayer666
10.06.09,14:48
Vobec nie je zly napad na temu.

Zo spevakov...neviem, kto je moj naj. Mozem len vymenovat zopar.
Mario del Monaco, Placido Domingo, Enrico Caruso, Billie Holiday, Nina Simone, Pati LaBelle, Aretha Franklin, Ella Fitzgerald, James Brown, Ray Charles, Roger Daltrey, Rob Halford, Robert Plant, Ian Gillan, John Lawton, David Byron, Bruce Dickinson, Geoff Tate, Ronnie James Dio, Mark Slaughter, Mark Boals, James LaBrie, Ray Alder, Russell Allen, Tony Harnell, Joe Lynn Turner, Roy Khan, Matt Barlow, John West, D.C. Cooper, Andre Matos, Celine Dion, Freddie Mercury, Bruce Springsteen.... ale neviem vybrat ziadneho z nich, lebo kazdy jeden/jedna ma svoje plus aj minus

A skupiny a skladatelia. Mahavishnu Orchestra, Kreator, Iced Earth, Deep Purple, Duke Ellington, John Coltrane, Igor Straviskij, Dmitri Sostakovic, Pjotr Cajkovskij, J.S. Bach, Iron Maiden, Judas Priest, Led Zeppelin, Uriah Heep, Jimi Hendrix, Yes, ELP, Genesis, Pink Floyd, Jethro Tull, King Crimson, Kamelot, Miles Davis, Return to Forever, Black Sabbath, W.A. Mozart, L. v. Beethoven, Pat Metheny, Santana, John Scofield... a mnoho dalsich, ale tazko mi vyberat. Lebo Stravinsky mi dava nieco celkom ine ako Pink Floyd napr. a ti zas nieco ine ako Kreator atd.
Stanislav 1975
10.06.09,15:02
Kdy bys tak znal, co nemužu ti říct- -nemohu spát, i snem mne prováziš, nemohu spát i když ty sám si spíš, si celý svet, si náruč plná snu,si štesti příštích dnu, si vše co, život mi dal...
Ty , však já vím, mou lásku netušíš... ( M.K.)
Je půl vosmý
Táta zahajuje schůzi
Matka šla s kamarádkou do kina.

Je půl vosmý
Zrychluju chůzi
Zas jeden dlouhý večer mi spadl do klína.

Je půl vosmý
Matka si myslí teď asi usíná
Snad šla zhasnout
Co vlastně dneska hrajou v kině
A hladí něčí hlavu na svým klíně

Táta táta sedí si někde u piva
Na mě nemyslí nemyslí
Z tý žlutý vody mu skáčou do hlavy jen samý nesmysly.

Je půl vosmý
Mně bylo patnáct už
Vím jak se to dělá
Když se žije
Vím v čem je poezie
Vím taky co je muž
Kde majdu tátu
Kde mámu hledat mám
Já dobře vím
Však já je nehledám
Stanislav 1975
10.06.09,15:09
Mama skončí panenky v ráji a s kým si tam hrají

Mama a kdy přijde ten princ pro mne k nám?



Tak čas ubíhá ptaní přibývá

Máma lásku znám je hřích když jí ám

Slza prolitá úsměv prosvítá

A pak rada zní ještě počkej s ní.



Mama skončí panenky v ráji a s kým si tam hrají

Mama a kdy přijde ten princ pro mne k nám?



Jednou přišel k nám všechno vzal co mám

Teď jsem shořelá to se nedělá

Někam cestu měl zpátky neuměl

Nemít tenkrát ji život ukrátím.



Mama skončí panenky v ráji a s kým si tam hrají

Mama a kdy přijde ten princ pro mne k nám?


Matku hrob mi vzal jsem tu bez ní dál

Žiju s mužem svým není princ to vím

Přijdou zklamání kdo se ubrání

Vyhlídky snad má ta co se mě ptá.



Mama skončí panenky v ráji a s kým si tam hrají

Mama a kdy přijde ten princ pro mne nám???
icemonika
10.06.09,19:40
Ja osobne preferujem text pred hudbou, proste text je pre mna prvoradý a keď aj niekto niekedy zaspieva trošku falošne, tak ja na to aj tak ani neprídem( nemám hudobný sluch :mad:)

Absolútne súhlasím!!!! A pritom sa často stretávam s názorom, že dôležitá je hudba. :confused:
Pre mňa je číslo jeden Jarek Nohavica, potom Queen, potom dlho dlho nič... Radůza, Iva Bittova, Jaro Filip, Richard Muller, Sarah McLachlan...
Slayer666
10.06.09,20:04
No, ide o to, co uprednostnujes. Ci poeziu alebo hudbu. Ja osobne hudbu. Ale ze vraj ako poezia tie texty za vela nestoja.
Ozaj, ak smiem vediet, ktory text od Queen mas najradsej a preco?:)
pasuliatko
10.06.09,20:16
zaujímavé :)
icemonika
10.06.09,20:54
No, ide o to, co uprednostnujes. Ci poeziu alebo hudbu. Ja osobne hudbu. Ale ze vraj ako poezia tie texty za vela nestoja.
Ozaj, ak smiem vediet, ktory text od Queen mas najradsej a preco?:)

Tak to je veľmi ťažká otázka...asi je to tak trochu podľa nálady...ale mám veľmi rada napr. No one, but You; I Was Born To Love You; These Are The Days Of Our Lives; Fat Bottomed Girl...

A pravdu povediac moja angličtina nie je najlepšia, aj preto uprednostňujem skôr našu hudbu. Queen je výnimkou.. ;)
icemonika
10.06.09,20:58
No, ide o to, co uprednostnujes. Ci poeziu alebo hudbu. Ja osobne hudbu. Ale ze vraj ako poezia tie texty za vela nestoja.
Ozaj, ak smiem vediet, ktory text od Queen mas najradsej a preco?:)


A je mi z tebe špatně, je mi z tebe ještě hůře,
nožík zlomil se mi kdesi v manikúře,
obočí si vytrhávám pinzetou,
až budu jako klaun Ferda,
kdo bude chtít mi úder dá
a já na dvoře divadla opiju se s Markétou.
Svobodný jsem jak Ikarus,
z křídel mi kape vosk
a dole bliká Rus,
opodál Evropa
a já jsem pánem svého života,
je sobota
a dole malé tečky jako lidi,
bílí, černí, žlutí, arabi i židi,
ti, co slepí jsou i ti, co vidí,
navzájem se nenávidí.
Je to tak.
Ty dny, kdy psával jsem ti třicet esemesek denně
jsou už pryč, to spíše najdu jehlu v seně
nežli zbytky kuráže nechat se urážet,
studená jsi jak kostka polévkové směsi,
kterou kdosi kdesi za pár korun kupuje si
a pak pomalinku polyká u garáže.
Svobodný jsem jak Ikarus...
V kulisách laciného dramatu se těžko zlobit na tátu,
že kapsy nosil obrácené ven
a bez rozdílu všem říkal: Dobrý den !
Těžko si mámu kreslit modrým progresem,
když noc je výkresem a z dětství si nesem
s Jakubem Arbesem své těžké deprese na chodbě
po plese.
Svobodný jsem jak Ikarus…


Nepripomína ti to poéziu???:rolleyes::D
Chobot
11.06.09,06:47
Tak to je veľmi ťažká otázka...asi je to tak trochu podľa nálady...ale mám veľmi rada napr. No one, but You; I Was Born To Love You; These Are The Days Of Our Lives; Fat Bottomed Girl...

;)

Ešte by som doplnil moju favoritku - pesničku - Love kills.
Slayer666
11.06.09,06:48
Pripominat je jedna vec. Byt poezia je druha. Byt dobra poezia je tretia. Ja len hovorim, co som pocul, nemozem to sam posudit. Som hudobnik, nie basnik.:)
icemonika
11.06.09,07:04
Pripominat je jedna vec. Byt poezia je druha. Byt dobra poezia je tretia. Ja len hovorim, co som pocul, nemozem to sam posudit. Som hudobnik, nie basnik.:)

Ale úplne to s poéziou porovnávať nemôžeme, keďže text piesne ma trochu inú funkciu. Ak by bol nasýtený metaforou, symbolikou, bol by počas počúvania hudby nezrozumiteľný pre príjemcu, respektíve, len malo percipientom zrozumiteľný.
Pre mňa osobne patria texty Jaromíra Nohavicu medzi poéziu...majú totiž to najdôležitejšie, čo vo veľkej časti poézie chýba, a to je to vlastné, autentické v texte...ja proste cítim emócie autora rovnako ako pri čítaní poézie.:rolleyes:

A ešte jedná výnimka, keď poézia sa rovná text piesne Dežo Ursiny, ktorý zhudobnil poéziu Ivana Štrpku :)
robin1
11.06.09,07:11
Počúvam rôznu hudbu, momentálne Rock and roll band Marcela Woodmana. Je to ostravská kapela a sú fakt super.
icemonika
11.06.09,07:13
Počúvam rôznu hudbu, momentálne Rock and roll band Marcela Woodmana. Je to ostravská kapela a sú fakt super.

tak tu niečo hoď :D
icemonika
11.06.09,07:15
Prikladám Deža Ursiniho - Kto to tam stojí

http://www.youtube.com/watch?v=YgIYlO7qeKE

lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť...či ako sa to hovorí :D:D
elpka
11.06.09,07:32
Moja srdcovka je Peter Novák :---
http://www.youtube.com/watch?v=-Oqs71U8aJw
Petra Nová
11.06.09,10:31
Stanko, ako Ťa poznám, tak túto tému si nezakladal ako duplicitu k téme " muzika, ktorú milujeme ..., že? Skôr si asi chcel, aby sa tu rozprávalo o spevákoch a ich piesňach. Aj keď môj spevácky vkus a záujem je v úplne inom žánri, predsa len sa chcem pripojiť k Tvojmu výberu naj speváčok-šansoniérkam. Poradie nie je dôležité. Piaf- absolútna jednotka, je to svetová kultúra :). A tie ďalšie dve taktiež, ale Hegerová do roku 1987, potom jej hlas odišiel, a nebolo to ono. Texty sú mi zväčša ukradnuté, ak to nie sú vyslovené voloviny, ale pri šansónoch sú veľmi dôležité. Takže z textárov Horáček, Peteraj - ako súčasníci ,a Kopta, ako minulosť.
buchač
11.06.09,10:52
Ja na rozdiel od Stana radšej preferujem hudbu ako text .

Zároveň jedným dychom dodávam , že sa to týka predovšetkým zahraničnej produkcie , je mi v podstate jedno , čo chce textár povedať , naznačiť ....
Ja mu aj tak nerozumiem , takže mi je to jedno .
No nie je mi jedno , či počúvam nejakú oddrhovačku , ktorá sa do omieľania púšťa z rádií . Preto som aj prestal tieto rôzne stanice počúvať , ešte aj v aute sa mi prepne z CD na rádio len vtedy , keď dávajú dopravnú situáciu ...

Čo sa týka slovenskej alebo českej produkcie , je tiež problém si niečo dobré nájsť , ale dá sa .
Interprétov neuvádzam , je ich viac a aj viac hudobných žánrov .
robin1
11.06.09,12:35
tak tu niečo hoď :D

... tak nech sa dobre počúva..

http://www.youtube.com/watch?v=eczV9Y7Kyrs
Gabi03
11.06.09,12:45
Páčia sa mi jednotlivé pesničky, nie interpreti.
Napriek tomu mám zopár, od ktorých sa mi takmer všetko páči. Sú to Elvis Presley, Demjén Ferenc, Desmod. A ešte jeden skvelý skladateľ, textár a spevák, Presser Gábor.

... ak to niekomu niečo hovorí... :o
icemonika
11.06.09,12:46
robin1 to je super muzika :D...a ktorý album by si odporúčal ako prvý???...čo si mam prvé stiahnuť??? :D
Slayer666
11.06.09,12:59
A ešte jeden skvelý skladateľ, textár a spevák, Presser Gábor.

... ak to niekomu niečo hovorí... :o

Jasne, ze hovori.;)
robin1
11.06.09,13:06
robin1 to je super muzika :D...a ktorý album by si odporúčal ako prvý???...čo si mam prvé stiahnuť??? :D

Ja mám "Welcome to Kr.pole". Chodím na ich koncerty a všetky pesničky sú super, hlavne "Malý chlap, taky chlap", Zhasla lampa, Na šichtu.
icemonika
11.06.09,13:07
Ja na rozdiel od Stana radšej preferujem hudbu ako text .

Zároveň jedným dychom dodávam , že sa to týka predovšetkým zahraničnej produkcie , je mi v podstate jedno , čo chce textár povedať , naznačiť ....
Ja mu aj tak nerozumiem , takže mi je to jedno .
No nie je mi jedno , či počúvam nejakú oddrhovačku , ktorá sa do omieľania púšťa z rádií . Preto som aj prestal tieto rôzne stanice počúvať , ešte aj v aute sa mi prepne z CD na rádio len vtedy , keď dávajú dopravnú situáciu ...

Čo sa týka slovenskej alebo českej produkcie , je tiež problém si niečo dobré nájsť , ale dá sa .
Interprétov neuvádzam , je ich viac a aj viac hudobných žánrov .

Ako ti to môže byť jedno??? Hlavne že dobra muzika, šak nech si tam hundre??? Sorry, ale neviem to pochopiť.
A už si niekedy zistil, že super muzika a spieva o ničom, respektíve o niečom, čo ti je proti srsti???:confused:

A potom vznikajú také kraviny, ktoré počúvajú ľudia, lebo dobra hudba:

http://www.youtube.com/watch?v=qxEJCiLLEPM


{Refren}
Ked sviet slnko
Budeme spolu svietit
Povedal si,ze tu budes navzdy
Povedal si,navzdy budem tvojim priatelom
Vzal si slub,ja som zastavila doteraz chybny koniec
Tak teraz prsi viac,ako vzdy
Mozes stat pod mojim dazdnikom
Mozes stat pod mojim dazdnikom
(Ella ella eh eh eh)
Pod mojim dazdnikom
(Ella ella eh eh eh)
Pod mojim dazdnikom
(Ella ella eh eh eh)
Pod mojim dazdnikom
(Ella ella eh eh eh)

????:eek::eek::eek:


A nemáš náhodou vyššie nároky na slovenskú a českú muziku kvôli tomu, že textu rozumieš, aj keď nechceš???:rolleyes:
icemonika
11.06.09,13:09
Ja mám "Welcome to Kr.pole". Chodím na ich koncerty a všetky pesničky sú super, hlavne "Malý chlap, taky chlap", Zhasla lampa, Na šichtu.
Práve mi to stiahlo...idem počúvať:D:D;)
Slayer666
11.06.09,13:26
Ako ti to môže byť jedno??? Hlavne že dobra muzika, šak nech si tam hundre??? Sorry, ale neviem to pochopiť.
A už si niekedy zistil, že super muzika a spieva o ničom, respektíve o niečom, čo ti je proti srsti???:confused:

Pozri, ty si zas spominala nieco v zmysle, ze muzika pre teba dolezita nie je. No a pre inych zas je. My sa moc nezaujimame o verse, ty o hudbu. Kazdy sme nejaky. A co taky John Coltrane alebo Igor Stravinskij?? Tam hudba tiez nie je dolezita?


A potom vznikajú také kraviny, ktoré počúvajú ľudia, lebo dobra hudba:

Ten priklad s Rihannou nie je dobry, lebo tam je priserny aj text, aj hudba.

Ludia, ktorym nejde o text, ho jednoducho nepocuvaju a pocuvaju tu hudbu. Skusme ich aspon respektovat.:)
Denisa
11.06.09,13:51
Slayer666
11.06.09,13:55
Myslím, že podobná téma tu už je:
http://www.porada.sk/t67983-p101-muzika-ktoru-milujeme.html

Pockajme este chvilu, kym sa tema vykristalizuje. Tema, ktoru spominas, je o tom, ze tam kazdy nahadze par linkov a nic nepovie. Trochu som sa to pokusal zmenit, no nikto sa nepridal, myslim. V tejto teme by sa mohlo viac diskutovat a linky posielat len vynimocne. To je moj navrh.
Stanislav 1975
11.06.09,14:11
Presne to slayer a aj Petra vystihli-toto nieje duplicitna tema-je to ako pisal slayer,ze som chcel zalozit rubriku o debate o hudbe.dobre to vystihli...sorry ze pisem bez interpunkcie,ale pisem z mobilu.
icemonika
11.06.09,14:17
Pozri, ty si zas spominala nieco v zmysle, ze muzika pre teba dolezita nie je. No a pre inych zas je. My sa moc nezaujimame o verse, ty o hudbu. Kazdy sme nejaky. A co taky John Coltrane alebo Igor Stravinskij?? Tam hudba tiez nie je dolezita?



Ten priklad s Rihannou nie je dobry, lebo tam je priserny aj text, aj hudba.

Ludia, ktorym nejde o text, ho jednoducho nepocuvaju a pocuvaju tu hudbu. Skusme ich aspon respektovat.:)

Ale ja ich rešpektujem, akurát hovorím, že človek si nemôže odmyslieť text, ak je súčasťou piesne...ako mu môže byť jedno, čo počúva?
Ak sa ja sústredím na text, tak hudba ho akurát usmerňuje približuje náladu tempom, melódiou... To je dôvod prečo mám rada Nohavicu..nepotrebujem žiadne gitarové neviem čo, stačí mi pobrnkávanie:D...oproti tomu kamarát to nepovažuje za hudbu...spomínal nejaké 3 akordy:)

Ak sa vy sústredíte na hudbu, nezaujíma vás o čom spieva interpret, prečo mení tempo, čo zdôrazňuje?? Nikdy si nevyhľadáte preklad, čo ak je to ....ja neviem...absurdný príklad...pieseň, ktorá ospevuje Alaha na nabáda k terorizmu...ale šak super muzika:---.
No nie je dôležitý aj text???:)
Stanislav 1975
11.06.09,14:23
Monika,mne sa od nohavicu paci ta piesen-az moje stara pochopi,ze nejdu do roboty,to bude pjekne,to bude pjekne...
icemonika
11.06.09,14:26
Monika,mne sa od nohavicu paci ta piesen-az moje stara pochopi,ze nejdu do roboty,to bude pjekne,to bude pjekne...

Až to se mnu sekne


Tiež ju zbožňujem ;)
Stanislav 1975
11.06.09,14:33
Budem morbidny trosku,ale tu pesnicku som si objednal aby mi hrali na pohrebe.cela rodina je s tym oboznamena;)
Slayer666
11.06.09,14:38
Ale ja ich rešpektujem, akurát hovorím, že človek si nemôže odmyslieť text, ak je súčasťou piesne...ako mu môže byť jedno, čo počúva?
Ak sa ja sústredím na text, tak hudba ho akurát usmerňuje približuje náladu tempom, melódiou... To je dôvod prečo mám rada Nohavicu..nepotrebujem žiadne gitarové neviem čo, stačí mi pobrnkávanie:D...oproti tomu kamarát to nepovažuje za hudbu...spomínal nejaké 3 akordy:)

Tak hudba to rozhodne je. Ale je to velmi jednoducha hudba. Hudobne to nie je nic moc. Asi tak ako text tej Rihanny. Nehovorim, ze text nie je dolezity a ze ma vobec nezaujima, len skratka ide az po hudbe.


Ak sa vy sústredíte na hudbu, nezaujíma vás o čom spieva interpret, prečo mení tempo, čo zdôrazňuje?? Nikdy si nevyhľadáte preklad, čo ak je to ....ja neviem...absurdný príklad...pieseň, ktorá ospevuje Alaha na nabáda k terorizmu...ale šak super muzika:---.
No nie je dôležitý aj text???:)

Neviem, co je na takom texte zle. Ja ho predsa nemusim hned aj vykonavat.:)
Moze to byt brilantne napisany text, i napriek tomu, ze jeho posolstvo je...no ved vies ake. Teda mam na mysli ten terorizmus, nie Allaha. Na tom naozaj nic zle nie je. Vela najkrajsej hudby je prave nabozenskej a nie iba krestanskej. Zober si napriklad taku nadheru ako tibetske buddhisticke choraly. Alebo arabsku tradicnu hudbu atd.

Preklady textov si vyhladavam zriedka. Vacsinou je to totiz anglicky a tam prekladatelov nepotrebujem.:D
icemonika
11.06.09,14:47
Budem morbidny trosku,ale tu pesnicku som si objednal aby mi hrali na pohrebe.cela rodina je s tym oboznamena;)

skvelý nápad:D...možno si to pri písaní povedal aj Jarek:D
Stanislav 1975
11.06.09,14:50
Slayerko a monikaice vsak sa nehadajte.ja som sice v tomto viac na strane moniky ale zasa ked slayer vyslovi svoj nazor,tak ho respektujem...napriklad ja zasa naopak,je mi jedno aka je tam hudba.lebo ja ju nepocujem,ja som totalne hluchy hudobne,ja neviem co je falosne a co nie,neviem co su to tony-ja len pocujem ze nejaka hudba hraje.preto mam rad najma texty a preferujem take smutnejsie,balady-take na rozmyslanie
Slayer666
11.06.09,14:52
Ale ved my sa nehadame. Len si vymiename nazory.:D
icemonika
11.06.09,14:54
Neviem, co je na takom texte zle. Ja ho predsa nemusim hned aj vykonavat.:)
Moze to byt brilantne napisany text, i napriek tomu, ze jeho posolstvo je...no ved vies ake. Teda mam na mysli ten terorizmus, nie Allaha. Na tom naozaj nic zle nie je. Vela najkrajsej hudby je prave nabozenskej a nie iba krestanskej. Zober si napriklad taku nadheru ako tibetske buddhisticke choraly. Alebo arabsku tradicnu hudbu atd.

Preklady textov si vyhladavam zriedka. Vacsinou je to totiz anglicky a tam prekladatelov nepotrebujem.:D

Dobre...uznáš, že ide o dobrú hudbu, ale budeš ju ďalej počúvať, aj napriek tomu, že interpret spieva o niečom, s čím sa nestotožňuješ???
Som ateista a uznám, že nejaká gospelova skupina je dobrá, no ale ju proste nebudem počúvať, keď tam je text...ako ťa milujem Bože...
icemonika
11.06.09,14:55
Slayerko a monikaice vsak sa nehadajte.ja som sice v tomto viac na strane moniky ale zasa ked slayer vyslovi svoj nazor,tak ho respektujem...napriklad ja zasa naopak,je mi jedno aka je tam hudba.lebo ja ju nepocujem,ja som totalne hluchy hudobne,ja neviem co je falosne a co nie,neviem co su to tony-ja len pocujem ze nejaka hudba hraje.preto mam rad najma texty a preferujem take smutnejsie,balady-take na rozmyslanie

:D:D:D..až si ma rozplakal:D:D:D
Stanislav 1975
11.06.09,14:56
Radsej jarka nohavicu ako mozartove Requiem-na mozarta sa hnevam,chichi.inak celkom dobru taku piesen ma aj Riso M.-az povezou mne na lafete,nebudte mymi kritiky
Slayer666
11.06.09,15:00
Dobre...uznáš, že ide o dobrú hudbu, ale budeš ju ďalej počúvať, aj napriek tomu, že interpret spieva o niečom, s čím sa nestotožňuješ???
Som ateista a uznám, že nejaká gospelova skupina je dobrá, no ale ju proste nebudem počúvať, keď tam je text...ako ťa milujem Bože...

Vacsinou budem. Myslim, ze sa mi zatial nestalo, aby som kvoli textu musel prestat pocuvat nieco, co sa mi paci. Jednoducho nevnimam ten text.

Ja som tiez ateista, ale napr. si rad niekedy vypocujem gospeloveho spevaka Davida Phelpsa. Jeho hudba je dobra, aj ked nic extra, kvoli comu by som jasal a musel to uzasne nieco analyzovat, aby som sa z toho mohol priucit, nie. Ale je skvely spevak. A dokonca aj Ladysmith Black Mambazo. Sice netusim, o com tocia, lebo je to swahilsky ci po jakom, ale ich hudba mi rozsiruje obzory. Ale je to skor sporadicke.

Tu je ten David Phelps:
http://www.youtube.com/watch?v=7X7FbYILM9o
Stanislav 1975
11.06.09,15:01
Nooo neplac moje male...:---
Paula
11.06.09,15:06
Tak som si vás prečítala.....téma založená s úmyslom vyjadrenia sa, čo sa mi páči . Škoda, preškoda, že povaha človečia musíííííííííí porozprávať, čo sa mu nepáči a tým dať po nošteku komukoľvek. :confused:

P.S.: Mojou srdcovkou sú mnohé piesne či melódie ako také a bez hanby priznám, že často ani netuším, kto ich spieva alebo hrá .Stačí, že ma pohladia.
Petra Nová
11.06.09,15:18
Slayerko a monikaice vsak sa nehadajte.ja som sice v tomto viac na strane moniky ale zasa ked slayer vyslovi svoj nazor,tak ho respektujem...napriklad ja zasa naopak,je mi jedno aka je tam hudba.lebo ja ju nepocujem,ja som totalne hluchy hudobne,ja neviem co je falosne a co nie,neviem co su to tony-ja len pocujem ze nejaka hudba hraje.preto mam rad najma texty a preferujem take smutnejsie,balady-take na rozmyslanie


Radsej jarka nohavicu ako mozartove Requiem-na mozarta sa hnevam,chichi.inak celkom dobru taku piesen ma aj Riso M.-az povezou mne na lafete,nebudte mymi kritiky
Stanko, hadám mi sa nenahneváš, ale trochu si rypnem;). Ak je pravda, čo píšeš v prvom citovanom príspevku, tak potom by si bol mal skôr založiť tému o veršovačkách alebo hudobných textoch. Z témy vyplýva, že ide o naj speváka....atď, teda prioritná je asi tá hudba, spievať sa totiž bez hudby nedá:) Ale úplne ideálne je, keď je hudba skvelá a text za ňou nezaostáva;).

No a Stanko, toho Mozarta asi treba nechať na pokoji, ak sa nemáte v láske:---
icemonika
11.06.09,15:26
Vacsinou budem. Myslim, ze sa mi zatial nestalo, aby som kvoli textu musel prestat pocuvat nieco, co sa mi paci. Jednoducho nevnimam ten text.

Ja som tiez ateista, ale napr. si rad niekedy vypocujem gospeloveho spevaka Davida Phelpsa. Jeho hudba je dobra, aj ked nic extra, kvoli comu by som jasal a musel to uzasne nieco analyzovat, aby som sa z toho mohol priucit, nie. Ale je skvely spevak. A dokonca aj Ladysmith Black Mambazo. Sice netusim, o com tocia, lebo je to swahilsky ci po jakom, ale ich hudba mi rozsiruje obzory. Ale je to skor sporadicke.


Uznávam. Ale myslím, že táto debata skončila remízou;):)
mimotemyUž musím ísť preč, lebo zle dopadne tento semester v škole:D


PS:A zase niekedy inokedy...tu niekde :D:D:D...bola sranda...a som o niečo múdrejšia ;)
icemonika
11.06.09,15:30
Slayerko a monikaice vsak sa nehadajte.ja som sice v tomto viac na strane moniky ale zasa ked slayer vyslovi svoj nazor,tak ho respektujem...napriklad ja zasa naopak,je mi jedno aka je tam hudba.lebo ja ju nepocujem,ja som totalne hluchy hudobne,ja neviem co je falosne a co nie,neviem co su to tony-ja len pocujem ze nejaka hudba hraje.preto mam rad najma texty a preferujem take smutnejsie,balady-take na rozmyslanie

to asi máme dosť podobný vkus :D respektíve kritéria výberu;)
Stanislav 1975
11.06.09,15:33
Stanko, hadám mi sa nenahneváš, ale trochu si rypnem;). Ak je pravda, čo píšeš v prvom citovanom príspevku, tak potom by si bol mal skôr založiť tému o veršovačkách alebo hudobných textoch. Z témy vyplýva, že ide o naj speváka....atď, teda prioritná je asi tá hudba, spievať sa totiž bez hudby nedá:) Ale úplne ideálne je, keď je hudba skvelá a text za ňou nezaostáva;).

No a Stanko, toho Mozarta asi treba nechať na pokoji, ak sa nemáte v láske:---
Máš pravdu Peti, hmhm-však skoro vždy máš pravdu-;)
Ať mír dál zustava s touto krajinou-zloba, závist. zášť, strach a svár- ty ať pominou, ať už pominou:):):)
Stanislav 1975
11.06.09,15:36
to asi máme dosť podobný vkus :D respektíve kritéria výberu;)


Jednou přišel k nám všechno vzal co mám

Teď jsem shořelá to se nedělá

Někam cestu měl zpátky neuměl

Nemít tenkrát ji život ukrátím.



Mama skončí panenky v ráji a s kým si tam hrají

Mama a kdy přijde ten princ pro mne k nám?


Matku hrob mi vzal jsem tu bez ní dál

Žiju s mužem svým není princ to vím

Přijdou zklamání kdo se ubrání

Vyhlídky snad má ta co se mě ptá.
Stanislav 1975
11.06.09,15:38
Stanko, hadám mi sa nenahneváš, ale trochu si rypnem;). Ak je pravda, čo píšeš v prvom citovanom príspevku, tak potom by si bol mal skôr založiť tému o veršovačkách alebo hudobných textoch. Z témy vyplýva, že ide o naj speváka....atď, teda prioritná je asi tá hudba, spievať sa totiž bez hudby nedá:) Ale úplne ideálne je, keď je hudba skvelá a text za ňou nezaostáva;).

No a Stanko, toho Mozarta asi treba nechať na pokoji, ak sa nemáte v láske:---
Peti, možeš si rypnuť- ty možeš všetko:D:D:D
Bastian
11.06.09,15:42
Vacsinou budem. Myslim, ze sa mi zatial nestalo, aby som kvoli textu musel prestat pocuvat nieco, co sa mi paci. Jednoducho nevnimam ten text.

Ja som tiez ateista, ale napr. si rad niekedy vypocujem gospeloveho spevaka Davida Phelpsa. Jeho hudba je dobra, aj ked nic extra, kvoli comu by som jasal a musel to uzasne nieco analyzovat, aby som sa z toho mohol priucit, nie. Ale je skvely spevak. A dokonca aj Ladysmith Black Mambazo. Sice netusim, o com tocia, lebo je to swahilsky ci po jakom, ale ich hudba mi rozsiruje obzory. Ale je to skor sporadicke.

Tu je ten David Phelps:
http://www.youtube.com/watch?v=7X7FbYILM9o
Ťahá nenormálne ten chlapík. Dobre sa to počúva... a skontrolovali sme mu pri tom chrup :). Má ho v poriadku :).
Petra Nová
11.06.09,15:44
Peti, možeš si rypnuť- ty možeš všetko:D:D:D
:):):). Keď sme pri Kubišovej, mne sa páči aj Magdaléna(Aleluja), text aj hudba, ktorá je zaujímavá pre mňa rytmom a svojím absolútne minimálnym rozsahom.
Aleluja aleluja-a
Zář ronské růže je v ní žár denice odpolední
Na rtech jejích réva sladká narden voní kůže hladká
Jmenuje se Magdaléna není svatá je jen žena
Aleluja.

Jak studnice bývá žena zámkem ctnosti uzamčema
Přijde poutník zmírá žízní vodu žalář studně trýzní
Žízeň ztiší Magdaléna není svatá je jen žena
Aleluja.

Špatně luna hrozny hlídá lišky vinic nedohlídá
Mužů těch je mnohem více dala jim klíč od vinice
Není svatá je jen žena proto hřeší Magdaléna
Aleluja.

Marně luna lišky stíhá vinici už neostříhá
Slyším volat Farizeje tato žena v peklo spěje
Amen pravím amen stůjte jste-li svatí kamenujte
Aleluja.

Krása není hříchem hříchem bývá přísný půst
Láska je jak píseň v níž se mění žízeň úst
Aleluja aleluja-a.

Nocí myrha hořce voní tráva pláče rosu roní
Marně pastýř ovci hledá luny svit se chytit nedá
Vítr z vinic tiše sténá Magdaléna Magdaléna
Aleluja.

Přísní soudci ženu jali krásnou kadeř ostříhali
K pranýři ji městem vedou odpustit to nedovedou
Mají pro ni různá jména jen neslyší Magdaléna
Aleluja.

Kámen z hory Olivetské bude pršet v zlobě světské
Ústa která líbávala talár nutí aby lhala
Ruka něžná v roztoužení ta teď sahá po kameni
Aleluja.

Jménem lásky jménem mládí jménem dlaní které hladí
Jménem noci která spí jménem srdce kterým bdí
Amen pravím amen stůjte jste-li svatí kamenujte
Aleluja.

Krása není hříchem hříchem bývá přísný půst
Láska je jak píseň v níž se mění žízeň úst
Aleluja aleluja-a.
Aleluja aleluja-a.
Aleluja aleluja-a.
kukučka
11.06.09,15:44
Stano ešte že si sa priznal k tomu sluchu, lebo ...:D:D:D ja viem, Mozarta nemusí mať každý rád, ale je to jedno z najdokonalejších diel a moje obľúbené.
Pridávam sa k Paule, držme sa názvu témy. Nebudem pridávať svojich naj, zoznam by bol pridlhý a priširoký, ale kedže tu bol spomenutý Horáček, tak k nemu dodávam Hapkovu filmovú hudbu. Kvôli nej môžu v telke reprízovať Neveru po slovensky a Tisícročnú včelu aj stokrát.
Stanislav 1975
11.06.09,15:49
:):):). Keď sme pri Kubišovej, mne sa páči aj Magdaléna(Aleluja), text aj hudba, ktorá je zaujímavá pre mňa rytmom a svojím absolútne minimálnym rozsahom.
Aleluja aleluja-a
Zář ronské růže je v ní žár denice odpolední
Na rtech jejích réva sladká narden voní kůže hladká
Jmenuje se Magdaléna není svatá je jen žena
Aleluja.

Jak studnice bývá žena zámkem ctnosti uzamčema
Přijde poutník zmírá žízní vodu žalář studně trýzní
Žízeň ztiší Magdaléna není svatá je jen žena
Aleluja.

Špatně luna hrozny hlídá lišky vinic nedohlídá
Mužů těch je mnohem více dala jim klíč od vinice
Není svatá je jen žena proto hřeší Magdaléna
Aleluja.

Marně luna lišky stíhá vinici už neostříhá
Slyším volat Farizeje tato žena v peklo spěje
Amen pravím amen stůjte jste-li svatí kamenujte
Aleluja.

Krása není hříchem hříchem bývá přísný půst
Láska je jak píseň v níž se mění žízeň úst
Aleluja aleluja-a.

Nocí myrha hořce voní tráva pláče rosu roní
Marně pastýř ovci hledá luny svit se chytit nedá
Vítr z vinic tiše sténá Magdaléna Magdaléna
Aleluja.

Přísní soudci ženu jali krásnou kadeř ostříhali
K pranýři ji městem vedou odpustit to nedovedou
Mají pro ni různá jména jen neslyší Magdaléna
Aleluja.

Kámen z hory Olivetské bude pršet v zlobě světské
Ústa která líbávala talár nutí aby lhala
Ruka něžná v roztoužení ta teď sahá po kameni
Aleluja.

Jménem lásky jménem mládí jménem dlaní které hladí
Jménem noci která spí jménem srdce kterým bdí
Amen pravím amen stůjte jste-li svatí kamenujte
Aleluja.

Krása není hříchem hříchem bývá přísný půst
Láska je jak píseň v níž se mění žízeň úst
Aleluja aleluja-a.
Aleluja aleluja-a.
Aleluja aleluja-a.
Ja mám od Marty všetko, všetky albumy-inak perfektné sú aj tie jej duety s Waldom Matuškom(RIP :mee::mee::mee:) a celkovo sa mi páči aj ako žila a žije a že na rozdiel od niekoho sa neohla a zostala tým ,čím chcela byť...
Petra Nová
11.06.09,15:56
Na a už sa bojím aj napísať meno môjho najobľúbenejšieho skladateľa, ktorý podľa mňa napísal jedno z najgeniálnejších diel ľahšieho žánru. Leonard Bernstein - West Side Story:)
Bolo to jedno z mála diel, ktoré ma dokázalo rozplakať u hudbou( ale aj spevom). Nie jeho obsahom.
wegamizi
11.06.09,17:31
Aj by som sa zapojila do debaty, ale chcem sa opytat Stanislava 1975, ci sleduje s danou temou oblubene texty, alebo hudbu? Mam pocit z tvojho zadania, ze texty su tvoja parketa. ;)
Stanislav 1975
11.06.09,17:44
Aj by som sa zapojila do debaty, ale chcem sa opytat Stanislava 1975, ci sleduje s danou temou oblubene texty, alebo hudbu? Mam pocit z tvojho zadania, ze texty su tvoja parketa. ;)
Vieš, ako som písal tak nemám hudobný sluch a máš pravdu-texty sú moja parketa a mám to asi aj troška vrodené, moj otec volakedy písal tak trošku popri zamestnaní nejaké pesničky a asi to mám po ňom- inak, niektoré piesne mu fakt vyšli- napr. Milujem a rád ju mám, chcem s ňou žiť a preto hrám, pigi čaj a pod.-inak za komunistov mal za každý text , ktorý mu zobrali do Opus-u- 500kčs:D:D
Slayer666
11.06.09,17:56
Vieš, ako som písal tak nemám hudobný sluch a máš pravdu-texty sú moja parketa a mám to asi aj troška vrodené, moj otec volakedy písal tak trošku popri zamestnaní nejaké pesničky a asi to mám po ňom- inak, niektoré piesne mu fakt vyšli- napr. Milujem a rád ju mám, chcem s ňou žiť a preto hrám, pigi čaj a pod.-inak za komunistov mal za každý text , ktorý mu zobrali do Opus-u- 500kčs:D:D

Mam taky napad. V tejto teme by sa mohlo pokracovat ako v teme cisto o textoch s tym, ze by sa premenovala, aby to ludi nemiatlo. Myslim, ze ak kazdy pride s nejakym textom, o ktorom aj mozno nieco povie ostatnym (historicke pozadie, ak treba, aby sme ho mohli pochopit), tak to moze byt len na prospech.

A o hudobnych umelcoch by sa zalozila nova tema (dobrovolne sa ponukam:D). Aj ta by bola zamerana skor na nejaku diskusiu, ako iba na hadzanie mnohych linkov, lebo taka tema tu uz je. Samozrejme ani tam by texty neboli tabu a tiez linky by boli povolene, ale nemali by mat prevahu.

Co ty na to, Stano? Je to tvoja tema, tak mas hlavne slovo.
Stanislav 1975
11.06.09,18:03
Mam taky napad. V tejto teme by sa mohlo pokracovat ako v teme cisto o textoch s tym, ze by sa premenovala, aby to ludi nemiatlo. Myslim, ze ak kazdy pride s nejakym textom, o ktorom aj mozno nieco povie ostatnym (historicke pozadie, ak treba, aby sme ho mohli pochopit), tak to moze byt len na prospech.

A o hudobnych umelcoch by sa zalozila nova tema (dobrovolne sa ponukam:D). Aj ta by bola zamerana skor na nejaku diskusiu, ako iba na hadzanie mnohych linkov, lebo taka tema tu uz je. Samozrejme ani tam by texty neboli tabu a tiez linky by boli povolene, ale nemali by mat prevahu.

Co ty na to, Stano? Je to tvoja tema, tak mas hlavne slovo.
Ale Slayer, čo sa hneď urážaš?:confused:-však ja som si ťa pred monikou zastal,že sú ludia( ako ty), čo uprednostňujú hudbu a ja to chápem a chcem aby si zostal tu - však to je aj pre teba téma...:rolleyes:
Slayer666
11.06.09,18:05
Ale ved ja sa vobec neurazam.:D Bol to len taky napad, aj ked moze to ostat aj v jednej teme.:)
icemonika
11.06.09,18:13
Ale názov by som zmenila aj ja :)
Stanislav 1975
11.06.09,18:14
Ale ved ja sa vobec neurazam.:D Bol to len taky napad, aj ked moze to ostat aj v jednej teme.:)
Ja viem, že sú aj ludia, čo vedia oceniť dobrú hudbu-moj sused napr. má rád Deep purple , že majú dobrého bubeníka, alebo další kamoš si vychutnáva údajne krásne gitarové sola Brucea Springstína, ale fakt ja som človek, že ja absolutne neviem, či je to dobré solo alebo zlé-proste ja počujem hudbu a to je všetko- minule som si spieval doma( inak to je horor:D) a žena mi hovorí, že som úplne mimo rytmu-ale ja fakt nepočujem absolutne žiadny rytmus,takt-poviem ti to takto- keby si mi na gitare zahral ty a napr. andrej šeban ja to nerozoznám-proste pre mna je to gitara ako gitara:D:D:D
A zostaň pekne tu, neseparuj sa...;););)
Stanislav 1975
11.06.09,18:17
Ale názov by som zmenila aj ja :)
Monička, názov je OK- k spevákom patrí aj hudba , aj texty-;)
Nejako ste sa zo slayerom spriahli a možno aj z toho niečo bude-:D:D:D
Slayer666
11.06.09,18:22
OK, v pohode, ostavam tu. Ale ved vy by ste tam boli vsetci samozrejme vitani.:D
Mozno este dnes dacim prispejem, ale teraz som vo vytrzeni, objavil som zlatu studnu uzasnej hudby, zaner, ktory som doteraz zanedbaval...takze teraz pocuvam.:D
Stanislav 1975
11.06.09,18:24
OK, v pohode, ostavam tu. Ale ved vy by ste tam boli vsetci samozrejme vitani.:D
Mozno este dnes dacim prispejem, ale teraz som vo vytrzeni, objavil som zlatu studnu uzasnej hudby, zaner, ktory som doteraz zanedbaval...takze teraz pocuvam.:D
Tak idem na teba tvrdo- poznáš visací zámek a sps?
Slayer666
11.06.09,18:26
Tak idem na teba tvrdo- poznáš visací zámek a sps?

Kohoze?:D
icemonika
11.06.09,18:26
OK, v pohode, ostavam tu. Ale ved vy by ste tam boli vsetci samozrejme vitani.:D
Mozno este dnes dacim prispejem, ale teraz som vo vytrzeni, objavil som zlatu studnu uzasnej hudby, zaner, ktory som doteraz zanedbaval...takze teraz pocuvam.:D

Ale veď sa pochváľ, čo počúvaš...my si tiež radi vypočujeme niečo dobré..však Stanko :D
Slayer666
11.06.09,18:27
Ozaj. Ak chcete pocuvat dobru hudbu, chodte na last.fm. Tam si treba stiahnut taky program (rovnomenny) a regnut sa. Je to vlastne take radio, kde zadate nazov interpreta a prvu piesen hra od neho a dalej hra podobnych interpretov. Odporucam.
icemonika
11.06.09,18:37
no....a čo teraz si mám pustiť??...dobrú hudbu si spominal :D
Slayer666
11.06.09,18:43
no....a čo teraz si mám pustiť??...dobrú hudbu si spominal :D

Cokolvek chces. Ale najprv si to musis stiahnut a zaregistrovat sa. Ci uz si to stihla?:eek: Lebo mne to chvilu trvalo sa pamatam.:D
icemonika
11.06.09,18:44
Cokolvek chces. Ale najprv si to musis stiahnut a zaregistrovat sa. Ci uz si to stihla?:eek: Lebo mne to chvilu trvalo sa pamatam.:D

mám...len mi povedz, čo si mám pustiť v rádiu :D:D:D
Slayer666
11.06.09,18:44
Ale veď sa pochváľ, čo počúvaš...my si tiež radi vypočujeme niečo dobré..však Stanko :D

Co to tam bolo...hmmm...prva bola nejaka od Ash Ra Tempel (uz sa tahaju albumy), potom Amon Duul II islo a potom nejake dalsie kapely, ale uz si nepamatam.
Slayer666
11.06.09,18:45
mám...len mi povedz, čo si mám pustiť v rádiu :D:D:D

Mas rada Queen, tak si zadaj napr to.:D
icemonika
11.06.09,18:45
máš aj tam rovnaký nick???
Slayer666
11.06.09,18:46
máš aj tam rovnaký nick???

Myslim, ze mam Slayerplsko.
Stanislav 1975
11.06.09,18:50
Kohoze?:D
No predsa visací zámek a sps- punk...
icemonika
11.06.09,18:53
už počúvam :D
Slayer666
11.06.09,18:54
No predsa visací zámek a sps- punk...

Jaj, nevyznam sa vobec v ceskoslovenskej scene, musim sa priznat. Hlavne pokial ide o punkove kapely, lebo punk, hip-hop a elektroniku som nikdy nepocuval. Punk este mozno hej, ale nie vela. Pocul som Ramones a Sex Pistols, ale od zbehlosti v tom mam daleko, skor som niekde na opacnom pole.:D
Stanislav 1975
11.06.09,18:55
Kohoze?:D
Tak tu to máš- visací zámek, piesen-stánek u johna debila:D:D:D

http://www.youtube.com/watch?v=8waPzp0iA-s
icemonika
11.06.09,18:59
Slayer 90% obsahu tvojej knižnice mi nič nehovori...a tých 10 je takých, že poznám tú skupinu:eek:
Slayer666
11.06.09,19:03
Slayer 90% obsahu tvojej knižnice mi nič nehovori...a tých 10 je takých, že poznám tú skupinu:eek:

Netrap sa, to sa mi stava casto.:D
Stanislav 1975
11.06.09,19:03
icemonika
11.06.09,19:14
Stanko to akože počúvaš ???
icemonika
11.06.09,19:17
Netrap sa, to sa mi stava casto.:D

Priznávam ja nepoznám žiadnu hudbu okrem tej, ktorú počúvam a tak sa mi často stáva, že: "To nepoznáš, šak to..."

Ale rada nachádzam pre mňa nové veci....minule tak vďaka kamoške skvelá kapelka Franz Ferdinand :)
Stanislav 1975
11.06.09,19:21
Stanko to akože počúvaš ???
Nie,nie- to som počúval keď som mal 17 rokov...:D:D:D-vtedy som bol lavicový radikál:D:D:D,ale slayer sa sťažoval, že tu nieje hudba...:D:D:D
Stanislav 1975
11.06.09,19:22
A posledná- ale POZOR,POZOR- nech to v žiadnom prípade nepočúvajú moji spoluobyvatelia Bratislavy...
Nevhodné pre deti a osoby so slabšou povahou...



http://www.youtube.com/watch?v=cRJfqO6ZA0I
icemonika
11.06.09,19:44
A posledná- ale POZOR,POZOR- nech to v žiadnom prípade nepočúvajú moji spoluobyvatelia Bratislavy...
Nevhodné pre deti a osoby so slabšou povahou...




tá je super:D:D:D
icemonika
12.06.09,08:29
Co to tam bolo...hmmm...prva bola nejaka od Ash Ra Tempel (uz sa tahaju albumy), potom Amon Duul II islo a potom nejake dalsie kapely, ale uz si nepamatam.

To rádio si si predplatil, lebo mne tam vypisuje, že za 3 eura ho môžem počúvať celý mesiac:eek:...alebo zle rozumiem???:D

Čo s tým je:mee::mee:...Slayer..pomooooc :mee:
Slayer666
12.06.09,14:21
Ja neviem, ale tiez mi vcera prestalo hrat. Asi tam je nejaky limit, ale doteraz som o tom nevedel. Asi som ho prave presiahol.:D
Bionda
12.06.09,14:34
Nedá mi :D toto jeden z mojich naj ( nemôžem povedať , že len :D) pozrite ako ma potešil jedna z jeho nových:) Už mám aj CD :D:D:D:D podarilo sa mi vyňúrať :D:D
PARLA CON ME
http://www.youtube.com/watch?v=vKjO1E7K3c4&feature=related
Petra Nová
12.06.09,17:30
A posledná- ale POZOR,POZOR- nech to v žiadnom prípade nepočúvajú moji spoluobyvatelia Bratislavy...
Nevhodné pre deti a osoby so slabšou povahou...


Tá "pitomôstka" ozaj nemá chybu.:D Určite potešila všetkých mimobratislavských.;) A kto to spáchal?
tetrisss
12.06.09,17:46
Ja som to vedela, preto som z Blavy utiekla:D.
icemonika
13.06.09,20:24
Ja neviem, ale tiez mi vcera prestalo hrat. Asi tam je nejaky limit, ale doteraz som o tom nevedel. Asi som ho prave presiahol.:D

Ta...už sme asi dopočuvali :(
icemonika
13.06.09,20:42
Som bola včera na takom malom festivaliku "Hudba na konci sveta" a som zistila, že existuje aj dobrý punk..a také podobné :)
Stanko ale niektoré texty...to ti boli hrůza a des :D ale inač pohoda :)
Stanislav 1975
13.06.09,21:12
Tá "pitomôstka" ozaj nemá chybu.:D Určite potešila všetkých mimobratislavských.;) A kto to spáchal?
Peti, tá skupina sa volá Slovenská klobása...;)
jozka56
13.06.09,21:59
Toto sa páči mojej vnučke
100 much - Oblecme sa
http://www.youtube.com/watch?v=1KKGz2SKBHI
Petra Nová
14.06.09,12:24
Peti, tá skupina sa volá Slovenská klobása...;)
Ďakujem, Stanko, za informáciu. Vieš, keď počujem dielka tohoto typu, tak vždy rozmýšľam, v čom je to, že ma takáto "somarinka" dokáže potešiť. Ale na nič som neprišla. Jednoducho potešila.:)
Slayer666
14.06.09,18:15
Nejak nam to tu umiera...takze oblubeni spevaci, hej??

Napriklad taky Ronnie James Dio. Rockovy spevak, ktoreho kariera siaha viac ako 50 rokov do minulosti a aj dnes, napriek vysokemu veku (67), podave kvalitne vykony. Aj ked je aktivny od konca 50. rokov, presadil sa az v polovici 70. rokov, ked si ho najal vtedy uz byvaly gitarista z Deep Purple, Ritchie Blackmore, a zalozil s nim kapelu Rainbow. Rainbow je jeden z pokladov rocku 70. rokov, vplyv vaznej hudby je tam snad este vyraznejsi ako v Deep Purple, nehovoriac o kvalitnejsom spevakovi. Prve tri albumy, Ritchie Blackmore's Rainbow (1975), Rising (1976) a Long Live Rock N' Roll (1978) jednoznazne odporucam kazdemu, kto ma rad rockovu hudbu. Patria k povinnym jazdam.

http://www.youtube.com/watch?v=vvr5wzLF3zshttp://www.youtube.com/watch?v=G-mYzZPJQbg

Dalej by tu bol Geoff Tate. Kedysi som ho pocuval v jednom kuse.:D Spieva s americkou kapelou Queensryche, ktora kombinuje melodicky metal alla Iron Maiden s prvkami progresivnych kapiel ako Genesis a Yes. Neuveritelne, co tento chlapik robil s hlasivkami (alebo skor, s branicou, bruchom atd.). Najlepsie albumy su snad The Warning (1984), rockova opera Operation: Mindcrime (1988) a Promised Land (1994).

http://www.youtube.com/watch?v=uUrnCLWqmzAhttp://www.youtube.com/watch?v=MQvGyokze54

Patti LaBelle, stara tucna cernoska, ktora spieva uzasne, zo srdca. Znamy je jej hit Lady Marmelade, ale ten ja nemusim. Neviem odporucit ziaden konkretny album, takze bud youtube alebo nejaka vyberovka.

http://www.youtube.com/watch?v=BuagK4BZfDwhttp://www.youtube.com/watch?v=oUa0qGnpIbM

John Lawton je dalsi vynikajuci, a ako to uz byva, aj prehliadany spevak. Stal sa znamym hlavne svojim ucinkovanim v Uriah Heep, s ich byvalym organistom Hensleym spolupracuje dodnes. A je to aj vzacny pripad toho, ked spevak je zaujimavy pocas celej svojej kariery. Vacsina spevakov totiz je na vyslni na zaciatku a potom to ide dolu vodou. John sice stratil vacsiu cast svojho rozsahu, ale jeho sucasny prejav je zas zaujimavy velmi peknym chraplakom, ktory vie aj vkusne pouzit. V Uriah Heep spieval na albumoch Firefly (1977), Innocent Victim (1977) a Fallen Angel (1978). Ale pre zaciatok, ak ma niekto o neho zaujem, mozno bude lepsi album Steppin' It Up (2002), ktory obsahuje taku pohodovejsiu muziku a akusticke verzie starych piesni s Heep.

http://www.youtube.com/watch?v=1bIqka5VNkIhttp://www.youtube.com/watch?v=bJE5ksFau50&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=TaEkpy5J6h0http://www.youtube.com/watch?v=-OZmOx6_5HU
Slayer666
14.06.09,18:19
Ďakujem, Stanko, za informáciu. Vieš, keď počujem dielka tohoto typu, tak vždy rozmýšľam, v čom je to, že ma takáto "somarinka" dokáže potešiť. Ale na nič som neprišla. Jednoducho potešila.:)

Nuz, treba si v prvom rade priznat jednu vec. Neblavaci maju taky nie celkom vazne mieneny predsudok (ak to dava zmysel:D) voci Blavakom. Takze v prvom rade potesi to. A piesen sama o sebe je chytlava, nie je uplne stupidna a nic tam neposobi rusivo (dokonca ten organ ma potesil, tiez by som chcel jeden:(), takze preco by nepotesila?:)
Petra Nová
14.06.09,18:28
Nuz, treba si v prvom rade priznat jednu vec. Neblavaci maju taky nie celkom vazne mieneny predsudok (ak to dava zmysel:D) voci Blavakom. Takze v prvom rade potesi to. A piesen sama o sebe je chytlava, nie je uplne stupidna a nic tam neposobi rusivo (dokonca ten organ ma potesil, tiez by som chcel jeden:(), takze preco by nepotesila?:)
:) Teraz si ma potešil Ty, keď si mi vysvetlil, že niet najmenšieho dôvodu , aby ma tá pesnička nepotešila. Ona mi ozaj urobila dobrú náladu a popri nej nebol žiadny pohár bieleho.:)
Stanislav 1975
15.06.09,07:27
:):):). Keď sme pri Kubišovej, mne sa páči aj Magdaléna(Aleluja), text aj hudba, ktorá je zaujímavá pre mňa rytmom a svojím absolútne minimálnym rozsahom.
Aleluja aleluja-a
Zář ronské růže je v ní žár denice odpolední
Na rtech jejích réva sladká narden voní kůže hladká
Jmenuje se Magdaléna není svatá je jen žena
Aleluja.

Jak studnice bývá žena zámkem ctnosti uzamčema
Přijde poutník zmírá žízní vodu žalář studně trýzní
Žízeň ztiší Magdaléna není svatá je jen žena
Aleluja.

Špatně luna hrozny hlídá lišky vinic nedohlídá
Mužů těch je mnohem více dala jim klíč od vinice
Není svatá je jen žena proto hřeší Magdaléna
Aleluja.

Marně luna lišky stíhá vinici už neostříhá
Slyším volat Farizeje tato žena v peklo spěje
Amen pravím amen stůjte jste-li svatí kamenujte
Aleluja.

Krása není hříchem hříchem bývá přísný půst
Láska je jak píseň v níž se mění žízeň úst
Aleluja aleluja-a.

Nocí myrha hořce voní tráva pláče rosu roní
Marně pastýř ovci hledá luny svit se chytit nedá
Vítr z vinic tiše sténá Magdaléna Magdaléna
Aleluja.

Přísní soudci ženu jali krásnou kadeř ostříhali
K pranýři ji městem vedou odpustit to nedovedou
Mají pro ni různá jména jen neslyší Magdaléna
Aleluja.

Kámen z hory Olivetské bude pršet v zlobě světské
Ústa která líbávala talár nutí aby lhala
Ruka něžná v roztoužení ta teď sahá po kameni
Aleluja.

Jménem lásky jménem mládí jménem dlaní které hladí
Jménem noci která spí jménem srdce kterým bdí
Amen pravím amen stůjte jste-li svatí kamenujte
Aleluja.

Krása není hříchem hříchem bývá přísný půst
Láska je jak píseň v níž se mění žízeň úst
Aleluja aleluja-a.
Aleluja aleluja-a.
Aleluja aleluja-a.


Peti, ja len dodám zostatok-:):):)-aj s videom...


http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/kubisova-marta/magdalena-3635
Stanislav 1975
15.06.09,07:29
:) Teraz si ma potešil Ty, keď si mi vysvetlil, že niet najmenšieho dôvodu , aby ma tá pesnička nepotešila. Ona mi ozaj urobila dobrú náladu a popri nej nebol žiadny pohár bieleho.:)
Takže Peti, ty biele?:---:---:----Ja radšej červené...:):):)
Marína
15.06.09,07:30
Neviem, či mi dovolíte(Stanko, môžem?:)), viem, že je to tu o spevákoch, skupinách, mne však nedá, .... myslím, že môže byť Michael Orris, John Willis, Thomas Pridgen, Billy Cobham, Antonio Sanchez a nie v neposlednom rade, práve naopak, Mike Port.

Modern Drummer Festival 2003 - Mike Port (http://www.dailymotion.com/video/x1poxr_modern-drummer-festival-2003-mike-p_music)


Antonio Sanchez at Modern Drummer Festival 2003 (http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&videoid=1435736476)

(http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&videoid=1435736476)

http://www.youtube.com/watch?v=JVequ2XHb4Mhttp://www.youtube.com/watch?v=-JauPGkklSo&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=HjrSihEI5CIhttp://www.youtube.com/watch?v=wGCBnzWnnL4
Stanislav 1975
15.06.09,07:36
Táto pieseň má 22 rokov, dúfam, že ma za ňu nezavrú...:mad::confused::mee:

http://www.youtube.com/watch?v=mYruBgU6xD4
Slayer666
15.06.09,08:35
Marina: Hras na bicie? Ci mas nejake ine prepojenie k bicim? Lebo si ma potesila. Nestava sa casto, ze vidim niekoho sa zaujimat o bubenikov, gitaristov, organistov a pod., prinajlepsom je to o spevakoch vzdy.
Marína
15.06.09,10:39
Marina: Hras na bicie? Ci mas nejake ine prepojenie k bicim? Lebo si ma potesila. Nestava sa casto, ze vidim niekoho sa zaujimat o bubenikov, gitaristov, organistov a pod., prinajlepsom je to o spevakoch vzdy.
Rada som ťa potešila:), ale nie, nemám, od jemných huslí k nim mám dosť ďaleko(Dávno, pradávno som chodila na husle, aj keď bez talentu). Bicie sa mi vždy páčili, nielen tým, že sú rytmické, cítim v nich aj melódiu,aj keď sa na prvý pohľad nezdá, že je v nich skrytá. Pred časom mi kamarát daroval Modern Drummer Festival 2003 a bola som unesená. Nie som odborník, a niekedy je to aj dobre, hudbu(a medzi ne patria aj bicie), vnímam pocitovo. Zo skupín mám rada Dire Straits a Mark Knopfler je moja srdcovka hlavne ako gitarista, ale aj spevák. Určite je množstvo lepších hudobníkov, jeho hudba však vo mne vyvoláva pohodu a keď ju počujem, nekontrolovane sa pri nej usmievam.
To bolo moje vyznanie práve jemu.:)

http://www.youtube.com/watch?v=im2SoltmZEchttp://www.youtube.com/watch?v=4j34gG2xR3I&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=9XVVZPefbR4&feature=relatedhttp://www.youtube.com/watch?v=2hVKG9wFelk
buchač
15.06.09,10:43
Robka mám veľmi rád ....
Pod jednou pomienkou , že si dám aspoň 10 mg Diazepan

Ej , ale teraz dostanem ....;):---:D

http://www.youtube.com/watch?v=XTZDXg33EaM&feature=related
icemonika
15.06.09,11:50
Slayer666 celkom dobru muzicku si odporucil, zaujali ma hlavne Patti LaBelle a John Lawton :)
Petra Nová
15.06.09,12:18
Peti, ja len dodám zostatok-:):):)-aj s videom...


http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/kubisova-marta/magdalena-3635
Stanko, ďakujem, že si dal link na ten zostatok. Ja som váhala, veď vieš prečo.... Teraz je to kompletné. Len priznám sa, že z textu nerozumiem jedno slovo. A pritom češtinu mám rada. Čo je to narden, ak nemyslím zemepisný názov ?

Marína, zaujalo ma to, že v bicích citiš melódiu. Ja zas citim melódiu v texte, napr. Magdalény , a to nezávisle od melódie, pre ktorý bol napísaný.:confused:
Marína
15.06.09,13:55
Stanko, ďakujem, že si dal link na ten zostatok. Ja som váhala, veď vieš prečo.... Teraz je to kompletné. Len priznám sa, že z textu nerozumiem jedno slovo. A pritom češtinu mám rada. Čo je to narden, ak nemyslím zemepisný názov ?

Marína, zaujalo ma to, že v bicích citiš melódiu. Ja zas citim melódiu v texte, napr. Magdalény , a to nezávisle od melódie, pre ktorý bol napísaný.:confused:
Cítim, pretože každý z bubnov vydáva inú výšku tónu či už svojou veľkosťou, materiálom, závisí aj od druhu a hrúbky paličky, .... Nerada by som sa do takejto "debaty" púšťala, som len laik, možno sa k tomu vyjadrí Slayer. A že cítiš melódiu v texte? Ja ti rozumiem, veď každé písmenko vyludzuje osobitý tón.:)
Stanislav 1975
15.06.09,13:58
Robka mám veľmi rád ....
Pod jednou pomienkou , že si dám aspoň 10 mg Diazepan

Ej , ale teraz dostanem ....;):---:D

http://www.youtube.com/watch?v=XTZDXg33EaM&feature=related
No ja aby som si vypočul Robka, tak tiež ten diazepam, ale na to ešte dva poldecáky a 3 krát buchnúť hlavu o zem...:D:D:D
Marína
15.06.09,14:08
No ja aby som si vypočul Robka, tak tiež ten diazepam, ale na to ešte dva poldecáky a 3 krát buchnúť hlavu o zem...:D:D:D
Stanko, veď tvrdíš, že ty muziku nepočuješ:---, škoda zaťažovať pečeň. Čo povieš na bubny? Nie sú pre teba vhodnejšie na počúvanie ako spev?:) Dovolila som si len kvôli tomu, že

Slayerko a monikaice vsak sa nehadajte.ja som sice v tomto viac na strane moniky ale zasa ked slayer vyslovi svoj nazor,tak ho respektujem...napriklad ja zasa naopak,je mi jedno aka je tam hudba.lebo ja ju nepocujem,ja som totalne hluchy hudobne,ja neviem co je falosne a co nie,neviem co su to tony-ja len pocujem ze nejaka hudba hraje.preto mam rad najma texty a preferujem take smutnejsie,balady-take na rozmyslanie
Stanislav 1975
15.06.09,14:15
Stanko, veď tvrdíš, že ty muziku nepočuješ:---, škoda zaťažovať pečeň. Čo povieš na bubny? Nie sú pre teba vhodnejšie na počúvanie ako spev?:) Dovolila som si len kvôli tomu, že
Júúúj moja, tu nejde o to, či počujem alebo nie, ale Rooobko nieeeeeeee, ani Opatovský ani Papp- Ivetku Bartošovú by som bral;)- ale Robertkov nieeeeeee
Čo na bubny? Neurazíš sa? Ja tam len počujem, že búchajú, ale nepočujem tam tony...:D:D:D
Marína
15.06.09,14:30
Júúúj moja, tu nejde o to, či počujem alebo nie, ale Rooobko nieeeeeeee, ani Opatovský ani Papp- Ivetku Bartošovú by som bral;)- ale Robertkov nieeeeeee
Čo na bubny? Neurazíš sa? Ja tam len počujem, že búchajú, ale nepočujem tam tony...:D:D:D
Ja sa neurazím, len či tie bubny nie.:D Prepáč, ale tvrdíš, že ich tak či tak nepočuješ.;):) A robím(e) ti tu mrník, neprekáža?
Petra Nová
15.06.09,14:35
Cítim, pretože každý z bubnov vydáva inú výšku tónu či už svojou veľkosťou, materiálom, závisí aj od druhu a hrúbky paličky, .... Nerada by som sa do takejto "debaty" púšťala, som len laik, možno sa k tomu vyjadrí Slayer. A že cítiš melódiu v texte? Ja ti rozumiem, veď každé písmenko vyludzuje osobitý tón.:)
Nie, nie:) Nechcela som rozpitvávať bicie, ani písmenká. Len som chcela naznačiť, že uchom sa dá strašne veľa počuť. Ale asi - ako, kto a čo.:)
Stanislav 1975
15.06.09,14:42
Kľudne, si robte mrník ;)-mne to nevadí-:):):)-práve naopak...;), ja tiež niesom bez viny...
A dokonca sa teším, lebo medzi slayerom a icemonikou tu niečo vzniklo,také niečo(zatiaľ) platonické- ako si tu hrkútajú...
Stanislav 1975
15.06.09,14:48
Cítim, pretože každý z bubnov vydáva inú výšku tónu či už svojou veľkosťou, materiálom, závisí aj od druhu a hrúbky paličky, .... Nerada by som sa do takejto "debaty" púšťala, som len laik, možno sa k tomu vyjadrí Slayer. A že cítiš melódiu v texte? Ja ti rozumiem, veď každé písmenko vyludzuje osobitý tón.:)
čo závisí od hrúbky paličky???:D:D:D-ty tu už robíš aj erotickú vložku Marínka...:D:D:D
Stanislav 1975
15.06.09,14:50
Stanko, ďakujem, že si dal link na ten zostatok. Ja som váhala, veď vieš prečo.... Teraz je to kompletné. Len priznám sa, že z textu nerozumiem jedno slovo. A pritom češtinu mám rada. Čo je to narden, ak nemyslím zemepisný názov ?

Marína, zaujalo ma to, že v bicích citiš melódiu. Ja zas citim melódiu v texte, napr. Magdalény , a to nezávisle od melódie, pre ktorý bol napísaný.:confused:
Peti, čo je "narden" neviem, ale už som napísal mojím bratom a sestrám v kristu do čiech a keď mi odpovedia, tak ti dám vedieť...;)
Stanislav 1975
15.06.09,14:52
Peti, čo je "narden" neviem, ale už som napísal mojím bratom a sestrám v kristu do čiech a keď mi odpovedia, tak ti dám vedieť...;)
Alebo napíšem priamo Marte? Už mesiac sme si nič nenapísali,hmhm- ja si s ňou občas pošlem mail-asi pred 5 rokmi som si ju našiel a občas niečo písneme...Slubila mi niekedy aj spoločnú večeru,ale ešte sme sa k tomu za tých 5 rokov nedostali...:mee::mee::mee:
buchač
15.06.09,15:05
No ja aby som si vypočul Robka, tak tiež ten diazepam, ale na to ešte dva poldecáky a 3 krát buchnúť hlavu o zem...:D:D:D

Poznám , len som nechcel byť za narkoša ....:cool:
Stanislav 1975
15.06.09,15:06
Poznám , len som nechcel byť za narkoša ....:cool:
:):):)
wegamizi
15.06.09,15:12
http://www.youtube.com/watch?v=V-sCrhRPCMg&feature=related

Pripojim sa s ponukou a mojou srdcovkou. Dobry hlas, dobra muzika, dobry text.
Moze byt?;)
Petra Nová
15.06.09,15:19
:)Riadne sa to tu rozšupotalo:)
Stanko, a nie je tá Marta pre Teba trochu prizrelá ?:D Nezabi ma, prosím!
Slayer666
15.06.09,17:01
Nie som odborník, a niekedy je to aj dobre, hudbu(a medzi ne patria aj bicie), vnímam pocitovo. Zo skupín mám rada Dire Straits a Mark Knopfler je moja srdcovka hlavne ako gitarista, ale aj spevák. Určite je množstvo lepších hudobníkov, jeho hudba však vo mne vyvoláva pohodu a keď ju počujem, nekontrolovane sa pri nej usmievam.
To bolo moje vyznanie práve jemu.:)

Mark Knopfler je vyborny gitarista. Iste, je velmi vela gitaristov, ktori su lepsi, hlavne v technike (napr. Yngwie Malmsteen a podobni dokazu neuveritelne rychlo hrat), ale technika ani nahodou nie je vsetko. Mark vzdy zahra k veci, kdezto Malmsteen je taky onanista, takisto mnohe dalsie rychle prsty. A to je to podstatne. Clovek nemusi byt najlepsi a najrychlejsi gitarista, ale musi hrat k veci. Ani ako spevak nie je nic extra, ziaden rozsah ani sila, ale opat, nespieva falosne a vzdy vystihne naladu piesne. Takisto je velmi dobry skladatel, kombinuje aj prvky inych zanrov a v jeho piesnach je vela emocii. Dire Straits patri aj k mojim oblubenym skupinam. Najradsej mam Sultans of Swing, je to uzasna, temperamentna, farebna a rytmicka skladba.

Ohladom bicich, ja som gitarista, nie bubenik, takze sa v tom moc nevyznam. Ale ano, kazdy bubon aj cinel vydavaju iny ton, takze ista melodia tam je, aj ked nie v tom hudobnom zmysle. A takisto pri reci. Rec ma svoju melodiu aj rytmus.

Nemozem si odpustit, davam sem Sultans of Swing, cele.:)
http://www.youtube.com/watch?v=z2nQZPC2uTs
marjankaj
15.06.09,17:17
čo závisí od hrúbky paličky???:D:D:D-ty tu už robíš aj erotickú vložku Marínka...:D:D:D

Ak ti to nie je jasné, pozri prílohu.:D
Dav
15.06.09,17:19
mimotemy Všetkým priaznivcom Marty Kubišovej dávam do pozornosti knihu
Adam Georgiev : Chytat slunce - kniha o Marte Kubišové, nakladatelství Petrklíč, v roku 1997.
buchač
15.06.09,17:25
Slayer666
Iste, je velmi vela gitaristov......

..... a RORY G. ?
prípadne JIMI H. ?

...môže byť ...?


http://www.youtube.com/watch?v=61g55y1OfqU&feature=relatedhttp://www.youtube.com/watch?v=QLnKUiybiFo
Marína
15.06.09,18:04
Mark Knopfler je vyborny gitarista. Iste, je velmi vela gitaristov, ktori su lepsi, hlavne v technike (napr. Yngwie Malmsteen a podobni dokazu neuveritelne rychlo hrat), ale technika ani nahodou nie je vsetko. Mark vzdy zahra k veci, kdezto Malmsteen je taky onanista, takisto mnohe dalsie rychle prsty. A to je to podstatne. Clovek nemusi byt najlepsi a najrychlejsi gitarista, ale musi hrat k veci. Ani ako spevak nie je nic extra, ziaden rozsah ani sila, ale opat, nespieva falosne a vzdy vystihne naladu piesne. Takisto je velmi dobry skladatel, kombinuje aj prvky inych zanrov a v jeho piesnach je vela emocii. Dire Straits patri aj k mojim oblubenym skupinam. Najradsej mam Sultans of Swing, je to uzasna, temperamentna, farebna a rytmicka skladba.

Ohladom bicich, ja som gitarista, nie bubenik, takze sa v tom moc nevyznam. Ale ano, kazdy bubon aj cinel vydavaju iny ton, takze ista melodia tam je, aj ked nie v tom hudobnom zmysle. A takisto pri reci. Rec ma svoju melodiu aj rytmus.

Nemozem si odpustit, davam sem Sultans of Swing, cele.:)
http://www.youtube.com/watch?v=z2nQZPC2uTs
Veľmi pekne si to povedal a vystihol, nemenila by som ani jedno písmenko.:)
Slayer666
15.06.09,20:21
Rozbieha sa to. To je faajn. Takze by som sa rad podelil o dalsich spevakov, ak vas tym nenastvem.:D

Prvym je David Coverdale. Po prvy krat sa presadil s Deep Purple v polovici 70. rokov, po tom, ako odisli basgitarista Roger Glover a spevak Ian Gillan. Vtedy vysli tri vyborne albumy, Burn (1974), Stormbringer (1975) a Come Taste the Band (1976). Spev na nich je vynikajuci a to z dvoch dovodov. Jednym je Davidov hlas, ktory je taky trochu agresivny, melancholicky ''stone cold blues'' a tiez v tych casoch aj so sirokym, pomalym a emotivnym vibratom. Basgitaristu Glovera nahradil Glenn Hughes, a ten je druhy dovod. On totiz spieval a jeho vysoko postaveny, trochu neznejsi soul/funk-ovy prejav (a tiez jeho falsetto podobne tomu Gillanovmu) sa vyborne doplnal s Davidovym srdcervucim nariekanim. David potom zalozil vlastnu kapelu, Whitesnake. Tuto eru dobre vystihuje album Saints and Sinners (1982). Za zmienku este stoji pocin s byvalym gitaristom z Led Zeppelin, Jimmym Pageom, s neoriginalnym nazvom Coverdale-Page (1993). http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&videoid=3876715

http://www.youtube.com/watch?v=wpxsea9XXA4 http://www.youtube.com/watch?v=LxRb5S70IHs
http://www.youtube.com/watch?v=UvC5tTTaogI http://www.youtube.com/watch?v=lA42J5xSwCk

Druhym je Rob Halford. V podstate vacsinu casu travil v heavymetalovej kapele Judas Priest, jednej z prvych tohto zanru. Pre svoj obrovsky hlasovy rozsah si dokonca vysluzil prezyvku Metal God. Ohladom jeho rozsahu koluju legendy, a sice, ze na koncerte v roku 1975 vytiahol az po G#3 plnym hlasom (samozrejme, nie hrudnym hlasom). Pre neznalych pojmu, je to nad sopranovym vysokym C a tri poltony nad najvyssim tonom arie z Kralovnej noci od Mozarta, co je, ak sa nemylim, najvyssi pozadovany ton v opere. Ja som ho sice pocul vyspievat ''iba'' sopranove vysoke C, takze tento mytus nepotvrdim, ale je to fyzicky mozne. Teda jeho rozsah ma zaberat asi tak 5 oktav (co je naozaj vela). Ale nejak velmi na tom nezalezi, to podstatne sa u muzov vzdy deje viac ako o oktavu nizsie. Tam jeho hlas znie velmi silne a vyborne rezonuje. Takisto zvykne pouzivat dobre vyvinuty chraplak, ktory aspon mne trosku pripomina cirkularku (v dobrom slova zmysle). Trosku nevyhodou je, ze niekedy neznie jeho hlas az tak prijemne ako u niektorych inych spevakov. Ak niekoho zaujme, odporucam tieto albumy od Judas Priest: Stained Class (1978), British Steel (1980) a Screaming for Vengeance (1982).

http://www.youtube.com/watch?v=oMQ34hrsLC0 http://www.youtube.com/watch?v=6LuP6LjaKNU

Tretim je Joe Lynn Turner. V 80. rokoch spieval s Rainbow (uz by mala byt kapela znama), potom s gitaristom Malmsteenom (spominal som) a tiez s Deep Purple - a tiez s mnohymi dalsimi. Joe Lynn nema nejaky velky rozsah, teda vacsi nez vacsina spevakov nasej tzv. popmusic, ale od Roba Halforda ma daleko. Ale ma nadhernu farbu hlasu, a to aj ked spieva cisto, aj ked zapoji chraplak. Vyborne pasuje k takemu melodickemu hardrocku, aky robili v tom case Rainbow a tiez potom Deep Purple. Najlepsie bude asi si vypocut album Difficult to Cure (1981) od Rainbow a Slaves and Masters (1990) od Deep Purple.

http://www.youtube.com/watch?v=lhyi4IDQXL0 http://www.youtube.com/watch?v=M2xmc8kuNs8

Stvrtym je Matt Barlow. V podstate je znamy z ucinkovania s Iced Earth, americkou thrash/powermetalovou kapelou (niekomu to mozno vela nepovie, je to tvrda muzika, ale este dost melodicka). Takisto ako Joe Lynn, aj Matt ma nadhernu farbu hlasu. Aj ked jeho je trosku melancholickejsia. Najviac si u neho cenim jeho nizsie polohy, ale nepohrdnem ani tymi vyssimi. Najviac sa jeho hlas ukazuje asi na albumoch Dark Saga (1996) a Something Wicked This Way Comes (1998).

http://www.youtube.com/watch?v=5Vhj5V57DZA http://www.youtube.com/watch?v=fXGok9v_S3c

Piatym a poslednym je Steve Perry. Ucinkoval v poprockovej kapele Journey (povodne sice hrali jazz/fusion). Steve ma podla klasifikacie najvyssi muzsky hlas, tenore altino. Ma celkom iny styl, ako ti zvysni styria. Spieva vacsinou cistym hlasom a hlavne, drzi sa skor vyssich poloh, v ktorych je taky sebavedomy ako bezny popovy spevak nie je o oktavu nizsie. Teda aspon koncom 70. rokov bol, potom jeho hlas trosku utrpel v dosledku velmi casteho koncertovania. Taktiez neznie velmi muzne, ale napriek tomu uzasne. Odporucam albumy Journey ako Escape (1981) a Frontiers (1983).

http://www.youtube.com/watch?v=nBK9uIBpQKI http://www.youtube.com/watch?v=k5tSsSULjok
icemonika
15.06.09,20:21
Cítim, pretože každý z bubnov vydáva inú výšku tónu či už svojou veľkosťou, materiálom, závisí aj od druhu a hrúbky paličky, .... Nerada by som sa do takejto "debaty" púšťala, som len laik, možno sa k tomu vyjadrí Slayer. A že cítiš melódiu v texte? Ja ti rozumiem, veď každé písmenko vyludzuje osobitý tón.:)

No nie je to tak celkom pravda...tóny sú len vokály/samohlásky a nepárové znelé spoluhlásky. :)
Slayer666
15.06.09,20:32
No nie je to tak celkom pravda...tóny sú len vokály/samohlásky a nepárové znelé spoluhlásky. :)

Pridal by som k nim aj znele kontinuanty.:---
Slayer666
15.06.09,20:35
Okrem toho, hlasivky nie su nutne potrebne na vytvorenie tonu. Pri piskani napr. je pozicia artikulatorov podobna ako pri labiovelarnej aproximante, ale znelost chyba. Dobre uz som ticho:D
icemonika
15.06.09,20:39
Kľudne, si robte mrník ;)-mne to nevadí-:):):)-práve naopak...;), ja tiež niesom bez viny...
A dokonca sa teším, lebo medzi slayerom a icemonikou tu niečo vzniklo,také niečo(zatiaľ) platonické- ako si tu hrkútajú...

No najprv si nás obvinil z toho, že sa hádame a zrazu si tu hrkútame? :D:D

Slayer sleduješ to???
Inač žasnem nad tvojimi vedomosťami..máš namiesto hlavy encyklopédiu hudby alebo čo. :D:D:D

A kľudne sa s nami podeľ o ďalšie tvoje srdcovky :)
Slayer666
15.06.09,20:44
icemonika
15.06.09,20:58
Moze byt?:---

http://www.guh.cz/edu/bi/biologie_bezobratli/foto06/foto_021.jpg
:D:D:D
môže, len mi vysvetli čo je labiovelarna aproximanta... a kontiuanty sú konzonanty???
icemonika
15.06.09,21:00
labiovelarny..je mäkkopodnebny, tak???
Slayer666
15.06.09,21:23
Sme mimo temy, ale dobre, pre pokoj na dusi.:D

Kontinuanty su konsonanty, ktore sa vyslovuju bez uplneho uzatvorenia, teda vzduch unika z ustnej dutiny pocas celeho priebehu artikulacie. Napr. sssss, zzzzz, fffff, vvvvvvv, chchchch...opak su okluzivy ako T, D, K, G.

Velarny je makkopodnebny. Labiovelarny je perno-makkopodnebny (hlaska [w]). Aproximanta je klzava spoluhlaska.

Staci?:D
icemonika
15.06.09,21:45
Odkiaľ to všetko vieš?? Ja žasnem.;):)
Marína
15.06.09,21:51
No nie je to tak celkom pravda...tóny sú len vokály/samohlásky a nepárové znelé spoluhlásky. :)


Pridal by som k nim aj znele kontinuanty.:---


Okrem toho, hlasivky nie su nutne potrebne na vytvorenie tonu. Pri piskani napr. je pozicia artikulatorov podobna ako pri labiovelarnej aproximante, ale znelost chyba. Dobre uz som ticho:D


labiovelarny..je mäkkopodnebny, tak???
Ste ozaj dobrí, klobúk dole, uznávam vašu kvalitu, ťažko je mi baviť sa s odborníkmi, keďže ja

......... Nie som odborník, a niekedy je to aj dobre, hudbu(a medzi ne patria aj bicie), vnímam pocitovo. Zo skupín mám rada Dire Straits a Mark Knopfler je moja srdcovka hlavne ako gitarista, ale aj spevák. Určite je množstvo lepších hudobníkov, jeho hudba však vo mne vyvoláva pohodu a keď ju počujem, nekontrolovane sa pri nej usmievam.
.......................
:):):)
icemonika
15.06.09,21:57
Ja mám ďaleko od odborníka v hudbe na rozdiel od Slayera :) a uvažujem či sa okrem hudby nepohybuje Slayer v kolektíve s Jánom Sabolom, Ábelom Kráľom... :D :D
icemonika
15.06.09,23:29
Sme mimo temy, ale dobre, pre pokoj na dusi.:D

Kontinuanty su konsonanty, ktore sa vyslovuju bez uplneho uzatvorenia, teda vzduch unika z ustnej dutiny pocas celeho priebehu artikulacie. Napr. sssss, zzzzz, fffff, vvvvvvv, chchchch...opak su okluzivy ako T, D, K, G.

Velarny je makkopodnebny. Labiovelarny je perno-makkopodnebny (hlaska [w]). Aproximanta je klzava spoluhlaska.

Staci?:D

Už úplne mimotemy ale nedá mi to spať:D:D Ako môže byť hláska perná a zároveň mäkopdnebná?? A predsa [w] je pernozubná, nie?? A kĺzavá je [v], ale [w] je tupá a to sú dve alofóny/varianty foném, nie??
Petra Nová
16.06.09,08:29
Počúvajte vy dvaja:D, Monika a Slayer, nerozumiem ničomu, o čom píšete, aj keď ma to zaujíma. Ale verím, že v písmenkám a jazyku sa vyznáte. Keď ste to už rozpitvali, tak mi skúste vysvetliť, prečo aj samotný text, často ponúka melódiu. To, že ponúka rytmus, tomu som schopná porozumieť.
icemonika
16.06.09,09:24
Počúvajte vy dvaja:D, Monika a Slayer, nerozumiem ničomu, o čom píšete, aj keď ma to zaujíma. Ale verím, že v písmenkám a jazyku sa vyznáte. Keď ste to už rozpitvali, tak mi skúste vysvetliť, prečo aj samotný text, často ponúka melódiu. To, že ponúka rytmus, tomu som schopná porozumieť.

Z jazykového hľadiska ide o suprasegmentálne javy, je to zvuková výstavba reči. Každá slabika, slovo, veta nesú v sebe tieto prozodické vlastnosti.
Patrí tu:
kvantita, či je slabika dlhá alebo krátka
pauza, krátkou pauzou oddelíš v reči slová, dlhšou vety..
tempo, rýchlosť reči
rytmus, vzniká všade tam, kde sa pravidelne opakujú rovnaké prvky v čase (hudba, tanec) V jazyku ide o striedanie prízvučných a neprízvučných slabík. Rytmus je všade, aj napriek tomu, že si ho napríklad neuvedomujeme v bežnej reč. Školský príklad:
Po-koj-ný- ve-čer- na -vŕ-šky- pa-dal
na -si-vé- po-lia.
V po-sle-dnom- lú-či- staro-ot-co-vs-ká
ho-re-la- ro-ľa.
Z cu-dzi-ny -tu-lák- kro-čil- som- na- ňu-
bá-zli-vou- no-hou-
Sln-ko- sťa- ko-ráb- v kr-va-vých -vo-dách-
plá- pod- o-blo-hou.
intenzita, sila, hlasitosť prejavu
prízvuk, u nás na prvej slabike, napr: Zviera lasom zvierala som.
dôraz, vetný prízvuk, ide o to, na ktoré slovo vo vete zvukovo upozorním, zdôrazním..
emfáza, citový dôraz, expresívna modifikácia dôrazu, napr. Bože môôôj!
hlasový regiser, nasadenie hlasu do istej výšky, tóniny
melódia je pohyb, zmena a vlnenie tónovej zložky reči. Môže byť stúpavá, klesavá, stúpavo-klesavá, ide o to či je veta oznamovacia, opytovacia, želacia, rozkazovacia
Melódia vzniká činnosťou hlasiviek, zmena rýchlosti, otvárania a uzatváranie hlasiviek vnímame ako zmenu výšky tónu a ako melódiu reči.
icemonika
16.06.09,09:41
Peťka, ak ťa to zaujíma, http://sk.wikipedia.org/wiki/Spoluhl%C3%A1ska#cite_note-0
tu je to základné delenie spoluhlások, ak si všimneš tú tabuľku...o tom sa bavíme so Slayerom, v podstate ide o to, na ktorom mieste v ústnej dutine sa realizuje daná spoluhláska (okrem h to sa realizuje v hrtane, preto je hrtanové),
napr, b, p, m sú penoperné, lebo sa realizujú na perách, povedz si ich nahlas a máš to :)
Petra Nová
16.06.09,10:10
Z jazykového hľadiska ide o suprasegmentálne javy, je to zvuková výstavba reči. Každá slabika, slovo, veta nesú v sebe tieto prozodické vlastnosti.
Patrí tu:
kvantita, či je slabika dlhá alebo krátka
pauza, krátkou pauzou oddelíš v reči slová, dlhšou vety..
tempo, rýchlosť reči
rytmus, vzniká všade tam, kde sa pravidelne opakujú rovnaké prvky v čase (hudba, tanec) V jazyku ide o striedanie prízvučných a neprízvučných slabík. Rytmus je všade, aj napriek tomu, že si ho napríklad neuvedomujeme v bežnej reč. Školský príklad:
Po-koj-ný- ve-čer- na -vŕ-šky- pa-dal
na -si-vé- po-lia.
V po-sle-dnom- lú-či- staro-ot-co-vs-ká
ho-re-la- ro-ľa.
Z cu-dzi-ny -tu-lák- kro-čil- som- na- ňu-
bá-zli-vou- no-hou-
Sln-ko- sťa- ko-ráb- v kr-va-vých -vo-dách-
plá- pod- o-blo-hou.
intenzita, sila, hlasitosť prejavu
prízvuk, u nás na prvej slabike, napr: Zviera lasom zvierala som.
dôraz, vetný prízvuk, ide o to, na ktoré slovo vo vete zvukovo upozorním, zdôrazním..
emfáza, citový dôraz, expresívna modifikácia dôrazu, napr. Bože môôôj!
hlasový regiser, nasadenie hlasu do istej výšky, tóniny
melódia je pohyb, zmena a vlnenie tónovej zložky reči. Môže byť stúpavá, klesavá, stúpavo-klesavá, ide o to či je veta oznamovacia, opytovacia, želacia, rozkazovacia
Melódia vzniká činnosťou hlasiviek, zmena rýchlosti, otvárania a uzatváranie hlasiviek vnímame ako zmenu výšky tónu a ako melódiu reči.
Monika, škoda, že Ťa nemôžem oceniť. Rada by som, možno v inej téme. Tie texty, čo si použila, skutočne spievajú aj samé:).
Petra Nová
16.06.09,10:14
Peťka, ak ťa to zaujíma, http://sk.wikipedia.org/wiki/Spoluhl%C3%A1ska#cite_note-0
tu je to základné delenie spoluhlások, ak si všimneš tú tabuľku...o tom sa bavíme so Slayerom, v podstate ide o to, na ktorom mieste v ústnej dutine sa realizuje daná spoluhláska (okrem h to sa realizuje v hrtane, preto je hrtanové),
napr, b, p, m sú penoperné, lebo sa realizujú na perách, povedz si ich nahlas a máš to :)
Si zlatá s tou linkou, ale obávam sa, že tým hláskam, ich pomenovaniu a významu nikdy neporozumiem. To je na mňa príliš komplikované:confused::).
icemonika
16.06.09,10:45
Si zlatá s tou linkou, ale obávam sa, že tým hláskam, ich pomenovaniu a významu nikdy neporozumiem. To je na mňa príliš komplikované:confused::).
Ak naozaj chceš vedieť o tom viac a máš čas tak tu je link na knihu Úvod do štúdia jazykov
http://rapidshare.com/files/245140418/ondrus_sabol_uvod_do_studia_jazykov.pdf.html

alebo Fonetika a fonológia pre elementaristov
http://rapidshare.com/files/245142016/sicakova_FF_pre_elementaristov.pdf.html

Táto je zrozumiteľnejšia a jednoducho napísaná..je to taký výcuc z fonetiky :)
icemonika
16.06.09,14:36
Niečo pre Stanka (skvelé texty :)) Radůza a hudbu posúdi Slayer:D:D:D
http://www.youtube.com/watch?v=xGASAS-9OBU http://www.youtube.com/watch?v=958sdTu7dlE
moju najobľúbenejšiu som nenašla na youtube tak takto:
http://www.raduza.cz/mp3/1.and/Raduza%20-%20Jednou%20to%20pomine.mp3
pasuliatko
16.06.09,17:51
ja mám rada napr Roxette, Pink, Enrique Iglesias... ale aj slovensko má fajn skupiny.
Slayer666
16.06.09,20:20
Už úplne mimotemy ale nedá mi to spať:D:D Ako môže byť hláska perná a zároveň mäkopdnebná?? A predsa [w] je pernozubná, nie?? A kĺzavá je [v], ale [w] je tupá a to sú dve alofóny/varianty foném, nie??

Hlaska [v] je uzinna/trena/frikativna, hlaska [w] je klzava. Tupost/ostrost je ine kriterium, ktore s tymto nesuvisi. A ano, v slovencine su [v] a [w] alofony jednej fonemy (zvykne sa oznacovat /v/). Ale napr. v anglictine su to samostatne fonemy a spanielcina zas napr. [v] nema.

Hlasky mozu mat aj viac ako jedno miesto artikulacie. Napr. susedna polstina ma iste sykavky, ktore su artikulovane na dvoch miestach sucasne - koncom jazyka o dasna a jazykom o tvrde podnebie. Hovori sa im alveolopalataly.

Francuzstina ma tiez hlasku s dvoma miestami artikulacie [ɥ]. Je to klzava hlaska, ktora sa artikuluje na perach (su zaspulene) a zaroven je tam zuzenie v oblasti tvrdeho podnebia (take ako zvykne byt pri klzavych hlaskach, teda nie az take, aby vznikala frikacia). Keby pery neboli zaspulene, je to ina klzava hlaska - [j].

Podobne keby pri [w] neboli pery zaspulene, tak je to hlaska [ɰ], vlastne ju mame v slove lahky (u nas sa pouziva iny znak). Alebo niektore anglicke dialekty (hlavne na severe UK) maju hlasku, ktora je neznely protiklad ku [w]. Zodpoveda digrafu wh, teda slova ako whine sa citaju inak ako slova ako wine (vola sa to whine-wine merger, takych javov je v anglictine viacero). Znak pre nu je [ʍ].
icemonika
16.06.09,21:17
Už som úplne z toho popletená, vráťme sa radšej k hudbe :D :D :D
wegamizi
16.06.09,22:10
Rozbieha sa to. To je faajn. Takze by som sa rad podelil o dalsich spevakov, ak vas tym nenastvem.:D

Prvym je David Coverdale. Po prvy krat sa presadil s Deep Purple v polovici 70. rokov, po tom, ako odisli basgitarista Roger Glover a spevak Ian Gillan. Vtedy vysli tri vyborne albumy, Burn (1974), Stormbringer (1975) a Come Taste the Band (1976). Spev na nich je vynikajuci a to z dvoch dovodov. Jednym je Davidov hlas, ktory je taky trochu agresivny, melancholicky ''stone cold blues'' a tiez v tych casoch aj so sirokym, pomalym a emotivnym vibratom. Basgitaristu Glovera nahradil Glenn Hughes, a ten je druhy dovod. On totiz spieval a jeho vysoko postaveny, trochu neznejsi soul/funk-ovy prejav (a tiez jeho falsetto podobne tomu Gillanovmu) sa vyborne doplnal s Davidovym srdcervucim nariekanim. David potom zalozil vlastnu kapelu, Whitesnake. Tuto eru dobre vystihuje album Saints and Sinners (1982). Za zmienku este stoji pocin s byvalym gitaristom z Led Zeppelin, Jimmym Pageom, s neoriginalnym nazvom Coverdale-Page (1993). http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&videoid=3876715

http://www.youtube.com/watch?v=wpxsea9XXA4 http://www.youtube.com/watch?v=LxRb5S70IHs
http://www.youtube.com/watch?v=UvC5tTTaogI http://www.youtube.com/watch?v=lA42J5xSwCk

Druhym je Rob Halford. V podstate vacsinu casu travil v heavymetalovej kapele Judas Priest, jednej z prvych tohto zanru. Pre svoj obrovsky hlasovy rozsah si dokonca vysluzil prezyvku Metal God. Ohladom jeho rozsahu koluju legendy, a sice, ze na koncerte v roku 1975 vytiahol az po G#3 plnym hlasom (samozrejme, nie hrudnym hlasom). Pre neznalych pojmu, je to nad sopranovym vysokym C a tri poltony nad najvyssim tonom arie z Kralovnej noci od Mozarta, co je, ak sa nemylim, najvyssi pozadovany ton v opere. Ja som ho sice pocul vyspievat ''iba'' sopranove vysoke C, takze tento mytus nepotvrdim, ale je to fyzicky mozne. Teda jeho rozsah ma zaberat asi tak 5 oktav (co je naozaj vela). Ale nejak velmi na tom nezalezi, to podstatne sa u muzov vzdy deje viac ako o oktavu nizsie. Tam jeho hlas znie velmi silne a vyborne rezonuje. Takisto zvykne pouzivat dobre vyvinuty chraplak, ktory aspon mne trosku pripomina cirkularku (v dobrom slova zmysle). Trosku nevyhodou je, ze niekedy neznie jeho hlas az tak prijemne ako u niektorych inych spevakov. Ak niekoho zaujme, odporucam tieto albumy od Judas Priest: Stained Class (1978), British Steel (1980) a Screaming for Vengeance (1982).

http://www.youtube.com/watch?v=oMQ34hrsLC0 http://www.youtube.com/watch?v=6LuP6LjaKNU

Tretim je Joe Lynn Turner. V 80. rokoch spieval s Rainbow (uz by mala byt kapela znama), potom s gitaristom Malmsteenom (spominal som) a tiez s Deep Purple - a tiez s mnohymi dalsimi. Joe Lynn nema nejaky velky rozsah, teda vacsi nez vacsina spevakov nasej tzv. popmusic, ale od Roba Halforda ma daleko. Ale ma nadhernu farbu hlasu, a to aj ked spieva cisto, aj ked zapoji chraplak. Vyborne pasuje k takemu melodickemu hardrocku, aky robili v tom case Rainbow a tiez potom Deep Purple. Najlepsie bude asi si vypocut album Difficult to Cure (1981) od Rainbow a Slaves and Masters (1990) od Deep Purple.

http://www.youtube.com/watch?v=lhyi4IDQXL0 http://www.youtube.com/watch?v=M2xmc8kuNs8

Stvrtym je Matt Barlow. V podstate je znamy z ucinkovania s Iced Earth, americkou thrash/powermetalovou kapelou (niekomu to mozno vela nepovie, je to tvrda muzika, ale este dost melodicka). Takisto ako Joe Lynn, aj Matt ma nadhernu farbu hlasu. Aj ked jeho je trosku melancholickejsia. Najviac si u neho cenim jeho nizsie polohy, ale nepohrdnem ani tymi vyssimi. Najviac sa jeho hlas ukazuje asi na albumoch Dark Saga (1996) a Something Wicked This Way Comes (1998).

http://www.youtube.com/watch?v=5Vhj5V57DZA http://www.youtube.com/watch?v=fXGok9v_S3c

Piatym a poslednym je Steve Perry. Ucinkoval v poprockovej kapele Journey (povodne sice hrali jazz/fusion). Steve ma podla klasifikacie najvyssi muzsky hlas, tenore altino. Ma celkom iny styl, ako ti zvysni styria. Spieva vacsinou cistym hlasom a hlavne, drzi sa skor vyssich poloh, v ktorych je taky sebavedomy ako bezny popovy spevak nie je o oktavu nizsie. Teda aspon koncom 70. rokov bol, potom jeho hlas trosku utrpel v dosledku velmi casteho koncertovania. Taktiez neznie velmi muzne, ale napriek tomu uzasne. Odporucam albumy Journey ako Escape (1981) a Frontiers (1983).

http://www.youtube.com/watch?v=nBK9uIBpQKI http://www.youtube.com/watch?v=k5tSsSULjok
Tak to ocenujem, toto uz je diplomova praca.;)
Slayer666
17.06.09,08:28
Len taka ceresnicka teraz. Uz spominany Glenn Hughes (Deep Purple, Black Sabbath, Trapaze...) spieva piesen z roku 1967 od Procol Harum, A Whiter Shade of Pale.

http://www.youtube.com/watch?v=7YtSfj3Enq4&feature=related

V roku 1974 byvaly basgitarista Deep Purple Roger Glover napisal koncepcny album na motivy detskej kreslenej knizky, The Butterfly Ball and the Grasshopper's Feast. Zucastnilo sa na nom niekolko vybornych spevakov tej doby, medzi nimi uz spominani Glenn Hughes, David Coverdale, Ronnie James Dio ci John Lawton.

http://www.youtube.com/watch?v=iLkciy3Ce4w http://www.youtube.com/watch?v=C1_b5tJ1SoY
http://www.youtube.com/watch?v=bxUccHzY0K8

Ospravedlnte trosku horsiu kvalitu jedneho videa.:D
wegamizi
17.06.09,15:24
Prve tri videa vinikajuce. To stvrte to moc nemusim.:cool:;)
Slayer666
17.06.09,15:43
Prve tri videa vinikajuce. To stvrte to moc nemusim.:cool:;)

Nevadi, aj 75% je super.:D Ale inak, to stvrte je to iste ako to druhe. Len to spieva povodny spevak (Dio) o mnoho rokov neskor. Ale tiez mam radsej tych troch, ked ho zaskakovali. Bola to taka pekna paleta hlasov.:)
Petra Nová
17.06.09,18:02
Ospravedlnte trosku horsiu kvalitu jedneho videa.:D
Tá kvalita videa nie je len trošku horšia, ale je poriadne zlá, a nie som si istá, či sa tam aj spieva, hoci sa tam mnohí snažia.:cool::---
wegamizi
17.06.09,18:47
http://www.youtube.com/watch?v=nsxGu9UmCJY

Tento"fanatik" Marian nema konkurenciu ( teda aspon na Slovensku ):)
wegamizi
17.06.09,18:58
http://www.youtube.com/watch?v=Oqbeo5A6ujE&feature=related

Slayer, maju tvoje meno, aj sympatie????:eek::eek::confused:
Slayer666
18.06.09,18:25
Tá kvalita videa nie je len trošku horšia, ale je poriadne zlá, a nie som si istá, či sa tam aj spieva, hoci sa tam mnohí snažia.:cool::---

Hej, ja viem, ze je ten zvuk uplne priserny. Ale nechcel som ludi vystrasit.:D Je to otrasne vyvazene, verzie su v poriadku, tie su odspievane velmi dobre (az na to, ze Glenn Hughes sa dakde pozabudol a nastupil az o par dob neskor..alebo sa k nemu nedostal mikrofon alebo ja neviem), ale pri refrenoch to dost pocut. Backvocalistky spievaju tie vysky plnym hlasom a este tak dost agresivne, a ked sa pridaju ostatni tak sa to uz strasne miesa. No je to tak vlastne vzdy, ked sa na konci koncertu vsetci zisli, aby nieco odspievali. Hlavne, ak zopar ludi napadne improvizovat, tak sa to ako teleso neda ustrazit. Ale co uz, islo tam hlavne o tie verzie a o to, ze to spievali traja namiesto obvykelo jedneho, takze tym to bolo zaujimave.:)
Slayer666
18.06.09,18:27
Nie, moj nick s kapelou Toma Arayu (Slayer) nesuvisi.:--- Ale poznam ich, aj pocuvam obcas.
Petra Nová
10.07.09,17:31
Stanko, do ťažkej témy si sa pustil v "Duchovi" a na štart si použil moju citáciu. Tak som si dovolila na dnešný piatkový večer niečo príjemnejšie. Edit Piaf, ktorá patrí k Tvojim, aj mojim obľúbeným. Aj keď sa Ti môj výber nemusí páčiť, spieva tam predovšetkým o láske, nenájdeš tam ani nepriateľstvo, a ani nenávisť.

http://www.youtube.com/watch?v=7e75gOBWPNM&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=oxXLBqGH3no&feature=PlayList&p=1C79D6BC1681B967&playnext=1&playnext_from=PL&index=34
Stanislav 1975
10.07.09,18:30
Stanko, do ťažkej témy si sa pustil v "Duchovi" a na štart si použil moju citáciu. Tak som si dovolila na dnešný piatkový večer niečo príjemnejšie. Edit Piaf, ktorá patrí k Tvojim, aj mojim obľúbeným. Aj keď sa Ti môj výber nemusí páčiť, spieva tam predovšetkým o láske, nenájdeš tam ani nepriateľstvo, a ani nenávisť.

http://www.youtube.com/watch?v=7e75gOBWPNM&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=oxXLBqGH3no&feature=PlayList&p=1C79D6BC1681B967&playnext=1&playnext_from=PL&index=34
Edith je proste božská...Niekedy tam na druhom svete( dúfam, že to nebude tak skoro:)), ju pozvem na obed-hádam neodmietne a možno zavolám aj Jacquesa Brella...
Petra Nová
10.07.09,18:38
Aj on je môj:)
Stanislav 1975
10.07.09,18:42
Aj on je môj:)
Bol dobrý aj on, škoda, že aj on zomrel taký mladý
Slayer666
12.07.09,19:14
Aby som predstavil nasledujucu kapelu, mal by som najprv nieco povedat o zanri, ktory hrali, lebo urcite nie kazdemu je znamy. A myslim, ze nezaskodi trochu ovladat dejiny hudby.:)

Progresivny rock (prog rock, art rock, progressive rock...) sa vyvinul na konci 60. rokov z vtedajsieho rockoveho prudu, predovsetkym psychedelie, v Britanii. Aj ked to mozno nie je ani tak zaner ako nejaka uroven, ktoru mozno z rockovej hudbe dosiahnut. Je to akysi pokus dostat rockovu hudbu na vyssiu uroven umenia.Su tu iste charakteristiky, ktore su skor typicke pre jazz alebo vaznu hudbu ako pre rock:

Forma sa vzdaluje rockovej verzia-verzia-refren-verzia-refren forme, casto je rozsirena o instrumentalne alebo aj vokalno-instrumentalne ci vokalne interludia alebo je opustena uplne a uplatnuje sa celkom ina forma, napr. podobna sonatovej forme pouzivanej v klasickych symfoniach. Skladby sa tak predlzuju (no su caste aj velmi kratke skladby), niekedy vznikaju z formalneho hladiska komplikovane suity, ktore trvaju viac ako 20 minut.

Tradicna rockova zostava (gitara-basa-bicie) je casto rozsirena o rozne klavesove nastroje (klavir, kostolny organ, Hammond organ, Mellotron, Moog syntetizator...), dychove nastroje pouzivane v jazze (saxofon, trubka, pozauna...), ci orchstralne nastroje (husle, viola, violoncello, hoboj, flauta...) alebo tradicne nastroje z roznych kutov sveta (sitar, sarod, ud...). Bicia suprava byva niekedy rozsirena o rozne perkusne nastroje.

Rytmus sa tiez vzdaluje 4/4 taktu. Najdu sa takty od vymyslu sveta, az take absurdne ako 15/16. Iracionalne rytmy a polyrytmy tiez nie su zriedkave.

Melodia a harmonia su taktiez zlozitejsie, podobne tym v jazze a vaznej hudbe.

Co sa textov tyka, tie su tematicky podstatne rozmanitejsie nez v hlavnom prude, prakticky zahrnaju vsetky mozne temy. Nie su ani vynimkou semikoncepcne albumy (texty spaja nejaky spolocny motiv, avsak nenadvazuju na seba) ci koncepcne albumy (texty na albume na seba nadvazuju, rozpravaju jeden pribeh).

Najvacsi rozkvet zaner zaznamenal v 70. rokoch, k poprednym kapelam patria anglicke kapely Yes, Genesis, Jethro Tull, Gentle Giant, Pink Floyd, King Crimson, Van der Graaf Generator, Emerson, Lake & Palmer, talianke Premiata Forneria Marconi, Banco del Mutuo Soccorso ci Le Orme, nemecke kapely ako Ash Ra Tempel, Kraftwerk ci Amon Duul II, holandski Focus a neskor aj kanadski Rush. Z nasich kapiel je najlepsim prikladom legendarne Collegium Musicum.

Zvykne sa delit na dost velke mnozstvo pod zanrov ako symphonic rock, space rock, eclectic rock, prog folk, zeuhl, math rock, raga rock a podobne, ale to je uz asi moc.:)
Slayer666
12.07.09,19:15
GENESIS robili podobne ako Pink Floyd este pomerne dostupnu hudbu. Nevyskytuje sa u nich vela narocnych harmonii ako u King Crimson, ci v bebopovej ere jazzu alebo u skladatelov ako Bartok ci Stravinskij. Svoju inspiraciu cerpali predovsetkym z europskej vaznej hudby, najma barokove az romanticke obdobie. Avsak ku koncu 70. rokov presli na podstatne jednoduchsiu pop-rockovu hudbu pre masy a mali niekolko medzinarodne znamych hitov v rokoch osemdesiatych.

Kapela vznikla v roku 1967 zlozeni Peter Gabriel (spev, flauta, hoboj...), Tony Banks (Hammond organ, Mellotron, klavir a ine klavesove nastroje), Anthony Phillips (gitara), Mike Rutherford (basgitara, 12-strunova gitara) a Chris Stewart (bicie). Chris Stewart a Anthony Phillips po dvoch albumoch kapelu opustili a boli nahradeni Philom Collinson a Stevom Hackettom. V roku 1975 Peter Gabriel kapelu opusta a spevu sa ujima Phil Collins, ktory aj dalej hra na bicie. Dva roky na to Gabriela nasleduje aj Hackett. Takto kapela prichadza o dvoch velmi silnych skladatelov a celkom iste aj to ma na svedomi zmenu stylu na konci dekady. Tolko z historie, pozrime sa blizsie na klasicku zostavu.

Peter Gabriel je akysi herec medzi spevakmi. Po technickej stranke je to v podstate mierne nadpriemerny bariton, avsak jeho sila spociva v jeho prednese. Casto meni hlas, ak potrebuje znazornit rozne postavy, a dava si pozor, aby kazde slovo, ktore zaspieva malo ten spravny prizvuk a ton (nemyslim teraz v hudobnom zmysle), navyse sa zvykol aj maskovat. Okrem toho je vybornym textarom a hrava party dychovych nastrojov (predovsetkym priecnej flauty). Na svojej solovej drahe sa zacal zaujimat o tradicnu hudbu roznych svetovych kultur a vyznamne sa roznymi festivalmi a podujatiami zasluzil o sirenie tejto hudby a jej umelcov v povedomi ludi.

Tony Banks, ktory sa stara o klavesove nastroje, je asi hlavnym skladatelom. Zlozil niektore z najkrajsich melodii ako napr. flautove solo z Firth of Fifth. Nie je takym typickym solistom ako Rick Wakeman ci Keith Emerson, ale povedal by som, ze je ovela vkusnejsi. Vzdy hra presne to, co treba a nepredvadza sa zbytocne. Je to akysi pevny bod v ich hudbe, o ktory sa zvysok opiera.

Steve Hackett je jeden z najvplyvnejsich rockovych gitaristov, ovplyvnil aj gitaristu z Queen, Briana Maya. Je klasicky trenovany, co sa vyrazne odraza aj v jeho hre. Spociatku je zjavne, ze este celkom nezvladol prechod z klasickej na elektricku gitaru, avsak to rychlo v priebehu dalsieho roku dobieha a stava sa jednym z najsvojskejsich gitaristov zanru. Jeho hra je lahko rozpoznatelna v sirokom mori rockovych gitaristov.

Mike Rutherford je podobne ako Steve Hackett znacny inovator v hre na basgitaru. Po Hackettovom odchode sa ujal vsetkych gitarovych partov.

Nakoniec Phil Collins. Vynikajuci bubenik, bez pochyb jeden z najlepsich rockovych bubenikov, co vidno hlavne na starsich albumoch. Okrem toho je to celkom slusny spevak a skladatel. Prave on viedol kapelu v ich neskorsom obdobi a takisto sa stal znamym aj svojimi solovymi nahravkami, predovsetkym hitmi ako In the Air Tonight. Chovam k nemu a Petrovi Gabrielovi velky respekt a samozrejme aj k ostatnym clenom kapely.

Prve dva albumy maju viac-menej este folkrockovy charakter, ktory sa ale vyvijal v nieco zlozitejsie a to sa uz celkom vyrazne prejavuje na tretom albume, Nursery Cryme z roku 1971. Nazov je vlastne slovna hracka, pochadza zcasti z vyrazu nursery rhyme (riekanka) a zcasti z crime (zlocin). Vztahuje sa na pribeh prvej skladby z viktorianskeho obdobia, kde sa dve male deti (chlapcek a dievcatko) hraju, pricom sa dievcatku nejakym sposobom podari utnut chlapcekovi hlavu kroketovym kladivom. Ked otvori hraciu skrinku a ta zacne hrat detsku riekanku, chlapcek znovu ozije, avsak zacne velmi rychlo starnut. Zamiluje sa do nej, a piesen sa konci, ked je uz starec. Nuz, absurdny pribeh. Okrem toho este vyberam piesen The Fountain of Salmacis.

http://www.youtube.com/watch?v=RXU5dFGDbNQ&eurl=http%3A%2F%2Fwww%2Eyoutube%2Ecom%2Fuser%2FPin kFloydManiac1973&feature=player_profilepage http://www.youtube.com/watch?v=Q_GVqOeKcOs&eurl=http%3A%2F%2Fwww%2Eyoutube%2Ecom%2Fuser%2FPin kFloydManiac1973&feature=player_profilepage

Na albume Foxtrot (1972) sa ich potencial prejavuje uz naplno. Skladatelska praca je na vyssej urovni, navyse sa tu nachadza aj instrumentalna skladba Horizons pre klasicku gitaru a 23+ minutova suita Supper’s Ready. Tu su skladby Can-Utility and the Coastliners a Watcher of the Skies.

http://www.youtube.com/watch?v=XupEYwhCx5A&eurl=http%3A%2F%2Fwww%2Eyoutube%2Ecom%2Fuser%2FPin kFloydManiac1973&feature=player_profilepage http://www.youtube.com/watch?v=i81VhtZTsuE&eurl=http%3A%2F%2Fwww%2Eyoutube%2Ecom%2Fuser%2FPin kFloydManiac1973&feature=player_profilepage

Album Selling England by the Pound (1973) je bez pochyb jeden z najvyznamnejsich progrockovych albumov vsetkych cias. Aj ked ich vrchol este len pride, odporucam zacat prave tymto albumom. Vynikajuce skladby a asi najlepsia ukazka instrumentalnych schopnosti clenov. Prva skladba Dancing with the Moonlit Knight je ironickym vyjadrenim upadku anglickej spolocnosti a i ked na textoch nelipnem, toto je jeden z tych, ktore ma naozaj oslovili. Teda ponukam link k prekladu (http://www.supermusic.sk/skupina.php?idpiesne=8003&sid=) a tiez k originalu (http://www.lyricsfreak.com/g/genesis/dancing+with+the+moonlit+knight_20058839.html). Aj ked je lepsi original, lebo v preklade zanika vela aluzii a metafor z originalu. Dalsia piesen, ktoru som vybral, je Firth of Fifth (skuste to vyslovit!). Je dokonalou ukazkou hudby ranych Genesis. Album ponuka viacero vybornych skladieb (v podstate su vyborne vsetky az na jednu, ktora je iba velmi dobra), takze odporucam si ho zohnat.

http://www.youtube.com/watch?v=RdD6L4cKKU8 http://videos.sapo.pt/o5q4tRFtiipZpYDYIAVz

Vrchol dosiahli s koncepcnym dvojalbumom The Lamb Lies Down on Broadway v roku 1974. Hudba je roznoroda s mnohymi naladami a sikovne sa cestuje napriec zanrami a kontinentami – najdeme tu chromaticke kadencie charakteristicke pre baroko, jazz, indicku hudbu a ovela viac. Podarilo sa mi najst len skladbu The Chamber of 32 Doors.

http://videos.sapo.pt/f4aJZevGatHuHzHkvINm

Bez Petra Gabriela mierne poklesla uroven kapely, avsak nasledujuce dva albumy – A Trick of the Tail (1976), Winds and Wuthering (1977) – si este ako-tak zachovavaju ten progresivny charakter ich predchodcov. Z prveho zmieneneho je tu skladba Dance on a Volcano a z druheho Eleventh Earl of Mar.

http://www.youtube.com/watch?v=mL-zKZhFILk http://www.youtube.com/watch?v=KGUAlTRMkh4

No po odchode gitaristu Steva Hacketta uz uroven zacina klesat vyraznejsie, az nakoniec v polovici 80tych rokov su Genesis prakticky pop-rockova kapela. To vsak neznamena, ze je to nejaky gycovy odpad. Je to dobry pop-rock, zas predsalen su to skuseni a vyborni hudobnici. No albumom ako Selling England by the Pound ci The Lamb Lies Down on Broadway to nesiaha ani po paty. Dve najznamejsie piesne z tohto obdobia su Turn It On Again z albumu Duke (1980) a Land of Confusion z Invisible Touch (1986).

http://www.youtube.com/watch?v=8OIkw9kJ0u4 http://www.youtube.com/watch?v=Yq7FKO5DlV0

Je smutne, ze dnes uz na koncertoch prakticky stare skladby zo zlatej ery (1971-1975) az na par uryvkov nehraju. Ani sa tolko nepocuvaju, ako tie nove (podla statistiky na last.fm prvych desat miest obsadzuju skladby z pop-rockovej ery, az potom nasleduju dve zo zlatej ery a potom zas pop-rock...). Kazdopadne pocas svojej zlatej ery Genesis vyprodukovali par monumentalnych albumov, ktore sa radia medzi vrchol progresivneho rocku.
Petra Nová
01.08.09,13:48
Petra Nová
01.08.09,17:24
Jacques Brel si v predchádzajúcom clipe vyspevuje o býkoch v aréne a o dave, ktorý zreve pri každom zásahu nožom, v susednej téme som zahliadla červené súkno (alebo žeby bolo zelené?), tak som na upokojenie pohľadala jednu zelenú pesničku. Stanko , máš rád Müllera, tak som jedného pripojila. Aby tá pieseň nebola celkom od témy.;):)

Neboj, zas dám "Najobľúbenejším spevákom ..." na čas pokoj.:D

Přátelé zeleného údolí
http://www.youtube.com/watch?v=JxB-Uw_S-lk&feature=related
Stanislav 1975
01.08.09,17:31
Peti, však to vieš že Vlado je Richardov otec...
Petra Nová
01.08.09,17:41
Peti, však to vieš že Vlado je Richardov otec...Viem, Stanko, lenže od Richarda som nenašla nič zelené. To vieš, že by som mu dala prednosť. Nakoniec, Müller, ako Müller. :)
Marína
04.08.09,20:15
Ja viem, zase to nie sú speváci, okrem bubeníkov si dovolím aj pánov gitaristov, veď ich struny tiež spievajú.:)

Pink Floyd David Gilmour Marooned
(http://www.dailymotion.com/relevance/search/David+Gilmour+Marooned/video/xfncg_pink-floyd-david-gilmour-marooned_music)Joe Satriani- always with me (http://www.dailymotion.com/relevance/search/Always+with+me%2C+always+with+you+satriani/video/x1yv1d_joe-satriani-always-with-me_music)
(http://www.dailymotion.com/relevance/search/jimmy+hendrix/video/x29qcp_jimmy-hendrix-purple-haze-live-atla_events)Jimmy Hendrix - Purple Haze (Live Atlanta 7-4-70) (http://www.dailymotion.com/relevance/search/jimmy+hendrix/video/x29qcp_jimmy-hendrix-purple-haze-live-atla_events)
Slash (Guns n' Roses) - Godfather Theme (Le Parrain) (http://www.dailymotion.com/relevance/search/GODFATHER+THEME/video/x266su_slash-guns-n-roses-godfather-theme_music)
g3 - steve vai guitar solo (http://www.dailymotion.com/relevance/search/steve+vai/video/x2o4cb_g3-steve-vai-guitar-solo_events)
Steve Morse Guitar Solo, Total Abandon (http://www.dailymotion.com/relevance/search/steve+morse/video/x2pj92_steve-morse-guitar-solo-total-aband_music)
Eric Johnson - Cliffs Of Dover (Austin City Limits'90) (http://www.dailymotion.com/relevance/search/steve+morse/video/x2zosc_eric-johnson-cliffs-of-dover-austin_events)
Andy Timmons Cry for You LIVE (http://www.dailymotion.com/relevance/search/andy+timmons/video/x1xlck_andy-timmons-cry-for-you-live_music)

http://www.youtube.com/watch?v=4j34gG2xR3I&feature=PlayList&p=0C68BA49AF2C7F44&playnext=1&playnext_from=PL&index=23http://www.youtube.com/watch?v=DTWXj448G88
http://www.youtube.com/watch?v=ByGsHTlKmWkhttp://www.youtube.com/watch?v=FygVFfSN2bA
petmar
05.08.09,05:26
Teda Marína, tí gitaristi ma vzali, ešte vypočujem ostatných a dnes som mal začať ráno maľovať spálňu a chodbu....vďaka
Slayer666
05.08.09,06:56
Celkom dobry vyber gitaristov.:)
Ktory G3 je Steve Vai?

Par jazz-rockovych gitaristov. Majstri improvizacie (nikdy som ich nevidel hrat 2x to iste), tazko hladat ''uplnejsich'' hracov na elektricku gitaru. Hlavne Allan Holdsworth je po zosnulom Johnovi Coltranovi (saxofonista) dalsi fenomen.
Frank Gambale - Allan Holdsworth
http://www.youtube.com/watch?v=-L6hAqq8Dbs&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=3jqp9T3wI7Y
John McLaughlin - Pat Metheny
http://www.youtube.com/watch?v=aC6EC9A0y2M http://www.youtube.com/watch?v=YRNT-TRARpY
Pat Martino & John Scofield - Shawn Lane
http://www.youtube.com/watch?v=p2RRUVAD9Mc http://www.youtube.com/watch?v=8eDV4fJcRUI
Al Di Meola - Mike Stern
http://www.youtube.com/watch?v=deZ40-q5M_I http://www.youtube.com/watch?v=7rWDIRr6fyI
John Aberscrombie - Larry Coryell
http://www.youtube.com/watch?v=mD3H97TNyxY&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=L4f6UpEcmCI
Marína
05.08.09,08:20
Teda Marína, tí gitaristi ma vzali, ešte vypočujem ostatných a dnes som mal začať ráno maľovať spálňu a chodbu....vďaka
To ma teší, že som ti urobila radosť.:) Neboj, aspoň budeš v lepšom švungu maľovať.:D
Marína
05.08.09,08:26
časť citátu:

Celkom dobry vyber gitaristov.:)
Ktory G3 je Steve Vai?

Koncertná skupina G3 (http://sk.wikipedia.org/wiki/G3_%28koncertn%C3%A1_skupina%29)
Čo znamená celkom dobrý? Skús v stupnici od 1 do 10, nech som v obraze.:)
Tvoj výber je tiež dobrý.
Steve Vai - "For The Love Of God" ..................................... Joe Pass - All the Things You Are
http://www.youtube.com/watch?v=9IrWyZ0KZuk (http://www.youtube.com/watch?v=9IrWyZ0KZuk)http://www.youtube.com/watch?v=aWa6aChSf1w

Amazing Eric Clapton guitar solo ........................................ Santana - Soul Sacrifice (Woodstock 1969)
http://www.youtube.com/watch?v=OIBxn8arV3w&feature=PlayList&p=AFCD07337EE092AA&playnext=1&playnext_from=PL&index=8[/URL] [URL]http://www.youtube.com/watch?v=XnamP4-M9ko&feature=related (http://www.youtube.com/watch?v=OIBxn8arV3w&feature=PlayList&p=AFCD07337EE092AA&playnext=1&playnext_from=PL&index=8)
Slayer666
05.08.09,09:50
Celkom dobry znamena, asi 7. Ale vzhladom na to, ze nehras na gitare by som povedal takych 9.:) Ale to je moj subjektivny pohlad.
Ja poznam G3, Vaiov a Satrianiho projekt, vzdy s tretim gitaristom (pre tych, co nepoznaju). Len som chcel vediet, ktory z tych projektov to je. Mam tri ich koncerty, ale nebolo mi to povedome.
Marína
05.08.09,10:10
Celkom dobry znamena, asi 7. Ale vzhladom na to, ze nehras na gitare by som povedal takych 9.:) Ale to je moj subjektivny pohlad.
Ja poznam G3, Vaiov a Satrianiho projekt, vzdy s tretim gitaristom (pre tych, co nepoznaju). Len som chcel vediet, ktory z tych projektov to je. Mam tri ich koncerty, ale nebolo mi to povedome.
To bolo milé.;):) Ďakujem.
Ja neviem, ktorý je to projekt, keďže sa mi to páčilo, dúfala som, že sa bude aj vám.
Stanislav 1975
23.08.09,22:07
Troška ( teda dosť) smutné,ale pekné...

http://videoalbumy.azet.sk/momo-fichto-r-i-p/YbKLg4kffhyB6JpN/
icemonika
24.08.09,14:17
Hiromi Uehra....tak neskutočná hudba...a to som pred časom nevedela, že niečo tak geniálne existuje!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=VL14_nd2C2Q&eurl=http%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fhome.php%3Fre f%3Dhome&feature=player_embedded
hnedoočka
24.08.09,15:12
http://www.youtube.com/watch?v=khYbNECGidU&feature=related



niečo,čo ma oslovilo textami i hudbou a nielen táto ,ale skoro všetko ,čo som od neho počula. ináč ma ukľudňoval i Maxa s albumom C´est la vie , ale stratila som ho.bola by som povďačná tomu,kto by mi ho zohnal.
Petra Nová
07.12.09,10:55
Dávno do tejto témy nikto nezavítal a ja som sľúbila, že sa vrátim.:D;) Takže Stanko, pre Teba pesničku, ktorú mám rada, aj keď Jamesa Browna veľmi nemusím. Tak mi ani veľmi nevadí, že to nie je clip.
http://www.youtube.com/watch?v=DVf3xlhyxOY.
Stanislav 1975
07.12.09,11:09
Dávno do tejto témy nikto nezavítal a ja som sľúbila, že sa vrátim.:D;) Takže Stanko, pre Teba pesničku, ktorú mám rada, aj keď Jamesa Browna veľmi nemusím. Tak mi ani veľmi nevadí, že to nie je clip.


Peti, síce neviem kto to je James Brown, ale nevadí, ďakujem...:)
Stanislav 1975
07.12.09,11:13
Peti a čo povieš na toto? Už nebohý Johnny...ale perfekt...:)



http://www.youtube.com/watch?v=1zgja26eNeY
Petra Nová
07.12.09,11:37
Stanko, paráda. No vidíš, hneď je tu veselšie a spríjemnili sme si deň.;):) James Brown bol ako človek celkom obstojný mizerák.;)
Petra Nová
09.01.10,21:30
Včera som našla túto pieseň. Vekom skôr patrí do babičkinej krabičky a tak som si asi poplietla tému.;) Stanko, prepáč:)

Hlas je to "naništ", ale je veľmi autentický:D
http://www.youtube.com/watch?v=ihYHTIwISV0&feature=PlayList&p=373F25BA056A6642&index=0&playnext=1

:D Ak by sa veľmi nehodila, Stanko, daj vedieť, zmažem. :D
Petra Nová
02.02.10,12:54
Toto je téma o najobľúbenejších spevákoch(čkach), tak sem šupnem jednu, moju najobľúbenejšiu. Je síce iného rangu, aké, akí sa tu vyskytujú. Ale určite si to zaslúži. Za umenie a radosť, ktorú rozdáva, za jej občianske postoje, za múdrosť, ktorú prezentuje, aj za to, čo v živote dosiahla. Za úctu, ktorú vo svete kultúry požíva.
Tak prečo by nemohla byť aspoň trochu známa na Porade ? Tu je ukážka všetkého, čo som spomínala.:);)
http://www.youtube.com/watch?v=jrhDWKrRGCo&feature=related
ela77
08.02.10,07:47
A čo poviete na tento malý zázrak--- neviem to stiahnut ale dá sa pozrieť napr. na YouTube

Connie Talbot- I Have a Dream MV

a potom ktorúkoľvek nahrávku aj zo súťaže Talentov na túto malú v r.2007 len 6 ročnú blondínočku
Marína
08.02.10,09:14
Tu je;)
Stačí, ak okopíruješ link a vložíš ho v správe
http://www.youtube.com/watch?v=sn7LDUJUpi4
alabut
08.02.10,17:05
alabut
08.02.10,17:42
http://www.youtube.com/watch?v=0ICvSngTyJI

Etnolog, lingvista, profesor etnickej hudby v Sydney a zasobovac tretieho sveta zbytkovymi hudobnymi nastrojmi prveho sveta :-)
alabut
08.02.10,18:00
Slayer666
08.02.10,19:07
http://www.youtube.com/watch?v=MB26L8nbRiw

Mama Afrika? Tak to si asi prvy clovek, gratulujem!

Nezabudnime na Umm Kulthum:
http://www.youtube.com/watch?v=XPGHpBOt5sE
cabada
09.02.10,06:09
Jacques Brel si v predchádzajúcom clipe vyspevuje o býkoch v aréne a o dave, ktorý zreve pri každom zásahu nožom, v susednej téme som zahliadla červené súkno (alebo žeby bolo zelené?), tak som na upokojenie pohľadala jednu zelenú pesničku. Stanko , máš rád Müllera, tak som jedného pripojila. Aby tá pieseň nebola celkom od témy.;):)

Neboj, zas dám "Najobľúbenejším spevákom ..." na čas pokoj.:D

Přátelé zeleného údolí
http://www.youtube.com/watch?v=JxB-Uw_S-lk&feature=related

len si tak počúvam, čo radi počúvate...a táto spomienka ma dostala...díky za ňu
Petra Nová
09.02.10,17:02
len si tak počúvam čo radi počúvate...a táto spomienka ma dostala...díky za ňu
Cabada, ak môžem poradiť, keď dopočúvaš čo kto tu pripojil, prekonaj sa :) a pripoj aj Ty niečo. Možno niekomu, niečo pekné pripomenieš alebo ho s niečím novým, príjemným zoznámiš.
cabada
09.02.10,18:23
Cabada, ak môžem poradiť, keď dopočúvaš čo kto tu pripojil, prekonaj sa :) a pripoj aj Ty niečo. Možno niekomu, niečo pekné pripomenieš alebo ho s niečím novým, príjemným zoznámiš.

..smutné..clivé..nešťastné a dosť krásne.....
http://www.youtube.com/watch?v=JjD4eWEUgMM&feature=related
cabada
09.02.10,18:48
..alebo, že ešte - JEDEN LEPŠÍ AKO DRUHÝ...
http://www.youtube.com/watch?v=SLXB10jWT9M
cabada
09.02.10,19:00
..vedieť povedať prepáč..
http://www.youtube.com/watch?v=0RLpzPsI17o
cabada
09.02.10,19:06
..a na záver...The BEST!!!!.....

http://www.youtube.com/watch?v=iks1Y9BkJQc
alabut
11.02.10,01:03
alabut
11.02.10,01:30
Petra Nová
13.02.10,09:26
wegamizi
19.02.10,10:40
wegamizi
23.02.10,19:46
Petra Nová
16.03.10,13:49
Aby téma úplne nevychladla ... tak to moje naj ...

http://www.youtube.com/watch?v=EEpPCWh_eyQ&feature=PlayList&p=ABB0D1DB6F549EFA&index=0&playnext=1http://www.youtube.com/watch?v=hslSV0D5ME8

Prvé je v ružovom a druhé v bledomodrom.:)
Petra Nová
16.03.10,13:55
Roman Patkolo. Spomínali sme ho svojho času na Porade.;)
A tak jeden malý pokus o prezentáciu jeho virtuozity:)
hhttp://www.youtube.com/watch?v=knE3DKa1jnkttp://http://www.youtube.com/watch?v=lTgzYWhQ1Ls&feature=related
marcel99
18.03.10,11:37
Ten Roman Patkolo je fakt talent :)
Stanislav 1975
18.03.10,12:01
Roman Patkolo. Spomínali sme ho svojho času na Porade.;)
A tak jeden malý pokus o prezentáciu jeho virtuozity:)


A keď Peti talent,tak potom jeden kráľ :)


Ernest Sarkozy is king...

http://www.youtube.com/watch?v=QAmVNtBWhDA&feature=related
Esmacka
18.03.10,12:49
prešla som zbežne všetky stránky tejto témy a nikto si nespomenul na Karla Kryla? Jeho texty sú u mňa liekom takmer na všetko...:)
Marína
18.03.10,19:59
Petra Nová
19.03.10,12:48
A keď Peti talent,tak potom jeden kráľ :)


Ernest Sarkozy is king...

http://www.youtube.com/watch?v=QAmVNtBWhDA&feature=related

Áno, súhlasím s hodnotením talent a kráľ. Skús ale Stanko uhádnuť, ktorý by to u mňa vyhral na celej čiare?:D
Esmacka
19.03.10,13:34
Nájdeš ho v tejto téme http://www.porada.sk/t67983-muzika-ktoru-milujeme.html

ďakujem za link (nedá sa mi dať užitočné:)), tu som to myslela z hľadiska textov, mám to tak nejak podobne ako zakladateľ témy s textami M.Kubišovej...
Stanislav 1975
19.03.10,13:55
Áno, súhlasím s hodnotením talent a kráľ. Skús ale Stanko uhádnuť, ktorý by to u mňa vyhral na celej čiare?:D

Peti neviem, že by nebohý Berky-Mrenica starší?:confused::confused::confused:
Petra Nová
19.03.10,14:13
Peti neviem, že by nebohý Berky-Mrenica starší?:confused::confused::confused:

:D:D:D
Toho nepamätám.:D U mňa - nový a šarmantný.:---
Stanislav 1975
19.03.10,14:17
:D:D:D
Toho nepamätám.:D U mňa - nový a šarmantný.:---

Nový a šarmantný? a ešte aj múdry,že? Už viem-potom som to predsa JA...:D:D:D
Stanislav 1975
19.03.10,14:18
:D:D:D
Toho nepamätám.:D U mňa - nový a šarmantný.:---

Nepamatáš na starého Mrenicu?hmhm- husličkár geniálny to bol...:)
Stanislav 1975
19.03.10,14:21
Petra Nová
19.03.10,14:24
Nový a šarmantný? a ešte aj múdry,že? Už viem-potom som to predsa JA...:D:D:D

Joj, Stanko, tuším, že si koledujeme o pečiatku - neužitočné príspevky.
Starého pána Berky- Mrenicu si nemusím pamätať z rôznych dôvodov.;):) A už radšej končím, hoci som v Tvojej téme.
Lilka 1
22.03.10,17:24
Petra Nová
25.03.10,12:44
Jednu zaujímavosť.:)

Neprofesionalita? Nie, nie! To je profesionalita! :) Dávam do pozornosti čas 2:21 a predovšetkým 3:43.

http://www.youtube.com/watch?v=7tUq8Q_b8Lg&feature=PlayList&p=96D2736540A1516B&playnext=1&playnext_from=PL&index=7
Stanislav 1975
25.03.10,12:52
Jednu zaujímavosť.:)

Neprofesionalita? Nie, nie! To je profesionalita! :) Dávam do pozornosti čas 2:21 a predovšetkým 3:43.


Chlapec tuším aj zabudol hrať...:D:D:D
Petra Nová
25.03.10,13:04
Chlapec tuším aj zabudol hrať...:D:D:D
Rýchlo sa chytili obidvaja.:D
Obdivuhodné sú dve veci, Že po tom skotačení na javisku dokázala aj spievať. A tiež, s akou gráciou znovu "naskočila do vlaku" :D
Petra Nová
29.03.10,15:12
sfinks
31.03.10,01:40
Urcite Nedvedi , Nohavica, Kaja Gott, Modus z tych ceskoslovenskych a potom Jazz BB king napriklad:)
Petra Nová
08.04.10,19:48
zk24
08.04.10,19:53
spevak - Michael Kiske
spevacka - Lara Fabian
Petra Nová
20.04.10,18:05
Katy a R
20.04.10,19:51
ja som vďaka Kristíne objavila ďlšieho,už teraz môjho "obľúbeného" speváka ..:)
http://www.youtube.com/watch?v=OHbT9VvtonM&feature=related

.. tiež je krásne porovnanie Tošeho a Ďurka Miša v hite "Jesus To A Child" (tiež môj obľúbený) ... pripla som už v téme MKM http://www.porada.sk/1339888-post1471.html
gilda
30.04.10,12:02
http://www.youtube.com/watch?v=Jix3xOKJKs4&feature=related

Cocaine Blues in Folsom prison (Joaquin Phoenix ako Johnny Cash vo filme Walk the Line)
gilda
30.04.10,12:17
http://www.youtube.com/watch?v=2jqpXjFEAJM

Johnny Cash Cocaine Blues Live´69
Petra Nová
07.05.10,17:13
Lesk a bieda jednej speváčky :mee:
http://www.youtube.com/watch?v=nPHCThqqt0shttp://www.youtube.com/watch?v=ClJJ5RLPuCk&feature=related
Na jej súčasný spev treba mať trpezlivosť a žiadne nároky.:eek:


Rozkošné dieťa a milučká speváčka. Aká budúcnosť ju čaká ???
http://www.youtube.com/watch?v=7LclHRyeIX4&feature=related
Petra Nová
08.05.10,17:39
Maja 49
10.05.10,10:43
U mňa vedie country,a texty sú tiež dôležité.Takže Michal Tučný,Jakub Smolík,Allan Mikušek či Vera Martinová.
bettylou
15.05.10,12:53
Petra Nová
16.05.10,12:54
Vďaka za skupinu NOMADI. Som rada, že sa v téme objavilo aj niečo z talianskej spevnosti a pohody, aj napriek vážnosti vyspievaných tém.

A v túto „uplakanú“ nedeľu si pripomínam pár letných, slnečných dní v Janove, ktorými ma sprevádzala práve táto pieseň.
http://www.youtube.com/watch?v=FiOXVLK1KVY&feature=related :)
Slayer666
16.05.10,13:32
Este som asi nepocul nikoho spievat tak cisto, s takou kontrolou a virtuozitou naraz. Mohammad Reza Shajarian je dnes asi najvacsia osobnost perzskej klasickej hudby, tradicie ovela starsej nez ta europska.

Na vrchole, aj ked kvalita nie je prvotriedna (ale uspokojiva):
http://www.youtube.com/watch?v=428EwB6HwaY&feature=related

So synom, sice za vrcholom, ale aj tak krasa:
http://www.youtube.com/watch?v=rsjutAX3xFI

A odporucam:
http://www.amazon.com/Abu-Ata-Concert-Shajarian-Lotfi/dp/B000002XYZ :)
bettylou
17.05.10,12:06
Slayer666
18.05.10,18:03
Celkom fajn, Nomadi. :) A co talianske kapely zo zaciatku 70. rokov ako Banco del Mutuo Soccorso, Premiata Forneria Marconi ci Museo Rosenbach? Niekto?

http://www.youtube.com/watch?v=y2ykoqGwDiA

A myslim, ze Duke Ellington si tiez zasluzi svoje miesto:

http://www.youtube.com/watch?v=bHRbEhLj540&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=kxfMRhyzu3g
JarkaL
18.05.10,19:48
Teda Slayer666, tým Shajarianom si ma dostal... Tak ako kedysi Davidom Phelpsom. Skláňam sa pred tvojím vkusom, ako aj vedomosťami o hudbe ako takými.

Peťka, aj Ty si ma veľmi potešila mojou srdcovkou - Albinonim.
Slayer666
19.05.10,07:55
Vdaka, ale ved ja sa len delim o radost.:)

Uz dlho sa tu neobjavila ziadna zena, pozeram. Takze dam rovno styri. Styri alty.

1, Cisarovna soulu Gladys Knight, svojho casu urcite najsexi hlas na svete:D
2, Kralovna gospelu Mahalia Jackson, co dodat.
3, Bozska Sarah Vaghan. Velmi pekny rozsah - od baritonu (nezartujem) az po sopran.
4, Umm Kulthum je najvacsia hudobna osobnost 20. storocia pre arabsky svet. Nielenze bola vynikajuca spevacka - povrava sa, ze na vrchole mala rozsah 5 oktav, dokozala hlasom rozbit sklo a ako jedna z mala dokazala spievat vsetky arabske maqamat (stupnice), co vyzaduje ohromnu kontrolu nad intonaciou (plus vsemozne ornamenty, podobne ako Shajarian) - ale navyse si ju vsetci ohromne vazili. Ani egyptsky prezident si nedovolil prerusit jej pravidelne stvrtkove koncerty v radiu a ked zomrela, jej pohrebu sa zucastnilo mnoho hlav arabskych statov a ulicami Kahiry ju sprevadzali styri miliony ludi.

http://www.youtube.com/watch?v=VfzC9Zy_d_A http://www.youtube.com/watch?v=TmR1YvfIGng&a=q8t7iSGAKik&playnext_from=ML
http://www.youtube.com/watch?v=mmofX0rE6CQ http://www.youtube.com/watch?v=ZBgSwnpgPwA
Petra Nová
19.05.10,12:26
Peťka, aj Ty si ma veľmi potešila mojou srdcovkou - Albinonim.

Jarka, na to Adagio som prišla náhodou, keď som hľadala skupiny, ktoré si vystačia len so svojim hlasom. A pritom máš pocit, že počuješ aj nástroje. Fascinuje ma harmónia, súzvuk hlasov. Škoda, že tá živá nahrávka nie je kvalitná, ale viem si predstaviť, ako by ten Albinoni znel v štúdiu.

Hlas je zázračný nástroj. Napr. muzika , ktorú interpretuje Shajarian, veľmi nelezie do môjho európskeho ucha. Na druhej strane sa nedá prehliadnuť, že spieva hlasom, ktorý mne znie úplne prirozene, povedala by som "neškolene" a pritom spieva veľmi technicky. Ale rozdiel medzi prvou a druhou nahrávkou je znateľný. Je to rozdiel v rokoch.
Petra Nová
20.05.10,11:06
Mrkla som túto tému http://www.porada.sk/1406955-post5.html a padla na mňa akási clivota.;):mee: Tak po talianskej spevnosti trochu francúzskeho šarmu a nadhľadu, s veľmi intímnym textom Michela Delpecha.
http://www.youtube.com/watch?v=OkDqaUGPBnk&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=QxlS8bl3Rrw&feature=related

A to druhé je Michel Delpech v mladšom vydaní.:)
Slayer666
22.05.10,17:01
Myslim, ze Patti LaBelle tu uz bola, ale vsak moze byt este raz.
http://www.youtube.com/watch?v=yC3Aj6S-uNY http://www.youtube.com/watch?v=8ADuyKTRMfw
maja
24.05.10,09:37
http://www.topky.sk/cl/15/732858/Zomrel-spevak-Petr-Muk-Vraj-sa-predavkoval-liekmi-


Tak to som smutná, mala som ho rada už od strednej :mee:.
Petra Nová
24.05.10,10:00
Je veľmi smutné, ak život sa stane nezvládnuteľným bremenom, hoci je to najcennejšie, čo človek má.:mee:
Bionda
24.05.10,10:38
Strašne dlho som túto moju jednu z naj hľadala ( bohužaľ len v takejto forme), aby ste ju mali môžnosť "prežiť" i vy..... :) keď ju počujem prvý raz , nedá aby som si ju nepustila znova a znova........
Richard Marx jeden naozaj veľmi dobrý spevák u nás sú známe hádam Hazard
http://www.youtube.com/watch?v=KeVz45D_AFc&feature=PlayList&p=29A8A8ACC4B07743&playnext_from=PL&playnext=1&index=36
Slayer666
26.05.10,09:55
Petra Nová
28.05.10,16:23
Ako dnes surfujem po Porade, na každom rohu na mňa kuká miláááčik. Hádam sa tento môj pesničkár pri ňom nestratí.

http://www.youtube.com/watch?v=H3JgTB1Hh4U&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=nFui_6xwmrs&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=DnmIsWCrgrw&feature=related :)
Petra Nová
01.06.10,12:11
NADHERNY baryton!!

Áno, ale minulosti.:) V súčasnosti je nádherný aj tento.
http://www.youtube.com/watch?v=Qiq8rx2MMsw&feature=related :)
Petra Nová
03.06.10,19:35
Skvelé speváčky, skvelé hlasy, skvelá Vangelisova hudba.

Kathleen Battle, Jessye Norman

http://www.youtube.com/watch?v=AqXlbUzgGQE http://www.youtube.com/watch?v=aNbarKaDwv8&feature=related :)
Petra Nová
06.06.10,09:57
Sladké Francúzsko - Douce France

Originál ...................................... Karaoke,ktoré vyvolalo búrlivú diskusiu

http://www.youtube.com/watch?v=JehmFNYzMXA&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=sEz6ma65B8A&feature=related:)