pyton
25.07.05,14:36
Ahojte, viete mi prosím vás poradit s vyplnaním danového priznania k DPH?:( Dve obdobia po sebe je nadmerný odpocet. Do riadku 30 dávam NO, ktorý mi teraz vysiel? A co s tým predchádzajúcim NO? Díky moc.
evina
25.07.05,12:40
Ahojte, viete mi prosím vás poradit s vyplnaním danového priznania k DPH?:( Dve obdobia po sebe je nadmerný odpocet. Do riadku 30 dávam NO, ktorý mi teraz vysiel? A co s tým predchádzajúcim NO? Díky moc.
Áno teraz dávaš do riadku ten čo Ti vyšiel. DÚ Ti ich bude postupne vracať v zmysle § 79, t.j. ak podáš dnes DP ten prvý Ti vráti do 25.8 atď..
pyton
25.07.05,12:49
Díky moc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PERSON SLOVAKIA
25.07.05,19:42
Prosím radu. Vediem účtovníctvo podnikateľovi v stavebníctve. Kúpil si motorku Yamaha na leasing /používa ju na návštevz stavieb, lebo podniká v stavebníctve/. Chce si odpočítavať DPH. Ja som presvedčená, že nemôže, že DPH sa môže uplatňovať len pri úžitkových motorových vozidlách. On tvrdí, že áno.
Prosím o radu, nakoľko som sa pýtala aj daňovákov. Odvoláva sa na par. 49 Zákona o DPH?????
evina
25.07.05,19:58
Prosím radu. Vediem účtovníctvo podnikateľovi v stavebníctve. Kúpil si motorku Yamaha na leasing /používa ju na návštevz stavieb, lebo podniká v stavebníctve/. Chce si odpočítavať DPH. Ja som presvedčená, že nemôže, že DPH sa môže uplatňovať len pri úžitkových motorových vozidlách. On tvrdí, že áno.
Prosím o radu, nakoľko som sa pýtala aj daňovákov. Odvoláva sa na par. 49 Zákona o DPH?????§ 49 zákona o DPH zakazuje odpočet DPH pri kúpe a nájme osobného automobilu.
Neviem ako je presne napísané v TP vo Vašom prípade, ale motorka je dvojkolesové vozidlo a podľa zákona o pozemných komunikáciách je to kategória L /uvedené v prílohe zákona 725/2004.
§ 3 hovorí o základných druhoch motorových vozidiel:

Cestné vozidlá sa na účely tohto zákona členia na tieto základné druhy:
a/ dvojkolesové vozidlá alebo trojkolesové vozidlá a štvorkolky, /kategória L/
b/ osobné vozidlá, /kategória M/
c/ autobusy,
d/ nákladné vozidlá,
e/ špeciálne vozidlá,
f/ prípojné vozidlá,
g/ ostatné vozidlá.

Na základe uvedeného je môj názor, že DPH z motorky je možné odpočítať.
mimuška
26.07.05,05:54
Áno teraz dávaš do riadku ten čo Ti vyšiel. DÚ Ti ich bude postupne vracať v zmysle § 79, t.j. ak podáš dnes DP ten prvý Ti vráti do 25.8 atď..
a to teraz vracajú bez žiadosti o vrátenie ?
evina
26.07.05,05:56
a to teraz vracajú bez žiadosti o vrátenie ?

Áno .
Noel
27.07.05,18:10
Aj náš konateľ si kúpil motorku na leasing a uplatňujem na ňu DPH - prešlo aj daňovou kontrolou