rommy
10.06.09,21:27
Ahoj poraďáci nechce mi brať z money elektronický výkaz xml do SP ukazuje mi na stránke SP že sú zlé rodné čísla ako to opravím? ked ho vytlačím tak je v RČ pomlčka a tá tam asi robí šarapatu a ešte mi tam chýba kto výkaz vyplnil prosím o radu kde to nadstavím?
danushka
10.06.09,20:04
Nepoznám tento program, ale ak by sa v mojom mzd.programe vyskytla takáto chyba, snažila by som sa ju odstrániť tam, kde pravdepodobne mohla vzniknúť a to pri prvotnom zadávaní zamestnanca do personalistiky, čiže vychádzaj z toho, čím svoj soft nakŕmiš, také informácie bude spracovávať. Skús overiť, či rodné číslo zamestnanca nie je v personalistike aj s lomítkom, či pomlčkou.
rommy
11.06.09,05:57
To napadlo ako prvé aj mňa ale v personalistike keď zadávam rč tak tam tá pomlčka je a nejde mi odstrániť... a neviem kde vypíšem že kto vyplnil výkaz...
Jara
11.06.09,06:58
Money S3 ti elektronický odošle výkaz alebo RL do tempu. Tam si ho otvor vo Worde a normalne dopíš meno kto vykaz zostavil. Ja to takto robím každý mesiac. Tie rod. čísla mám v Money tiež s pomĺčkou a ešte mi nikdy nehlásilo chybu. Nemáš náhodou pri tvorbe muž alebo žena zle začiarknuté? Vieš vtedy to nesedí o to číslo 5. Skús sa poriadne pozrieť v Money na všetky údaje o zamestnancovi.
rommy
11.06.09,07:07
Ale ja posielam výkaz elektronicky do SP a tam mi toto vyhadzuje a nechce mi ho zobrať :( aj som kontrolovala pohlavie a to je ok :(
Jara
11.06.09,07:17
Veď aj ja posielam elektronický. Ale práve to ti hovorím, že v počítači ho máš v tempe a z tempu ho posielaš do EZU. Najprv si ho v tempe oprav, t.j. dáš otvoriť v programe Word a opravíš medzi tými šípkami údaj, t.j. dopíšeš tam normálne meno a uložíš, potom ho odošleš z tempu do EZU. To r.č. som pozerala a v Money na karte je s pomlčkou, ale do elektronického výkazu nedáva žiadnu pomlčku. Tam idú všetky čísla bez pomlčky, ale to robí program sám, netreba nič opravovať. Tak ich sťahuje počítač. Neviem viac ako ti vysvetliť. Ešte hádam či máš aktuálnu verziu programu... No proste viac ti neviem poradiť, mne to robí všetko správne, len ten podpis musím stále dopísať a posielam to už od začiatku EZU...
Jara
11.06.09,07:41
Ešte raz som si zobrala pracovníka ktorého som naposledy odhlasovala zo SP a pomaličky som išla po krokoch tak sa ti ozývam, že vlastne keď vytváraš tu prihlášku alebo odhlášku zamestnanca tak vlastne ťa program smeruje pod názvom sprievodca tlačou reg. listu a tam si dávaš dátum a ukáže ti údaje o firme, dole je okienko že výkaz zostavil a v ňom máš napísané užívateľ bez mena, to je preto, aby tam bolo dopísané meno toho kto vystavil, čiže tam si to dopíš a potom ti ukáže prihlášku alebo odhlášku toho, koho robíš a toto si veľmi dobre skontroluj, tam na pravej strane máš ponuku oprav, tak si na to klikni a uvidíš vlastne reg. list. Ja som si práve všimla, že tam aj keď je napr. muž tak na tom RL je potrebné pozrieť či správne píše pohlavie. Na karte mám muž a na RL mi píše žena, tam sa dobre pozri a potom skontroluj aj prac. pomer na akú dobu či určitú al. neurčitú, všetko to poriadne tam skontroluj, nedáva to automaticky z karty a je treba to opravovať. Až potom to exportuj do tempu a potom do SP. Skús to tak urobiť, hádam ti to pôjde. Držím prsty
rommy
11.06.09,07:46
Ďakujem ďakujem :) no pohrám sa s tým a dám vedieť ale veľmi si cením pomoc :)
rommy
11.06.09,15:33
Nejde mi to :mee: toto mi vypisuje SP
Chyby : ZLA-HODNOTA r:73, stl:386; Element 'poistneZamestnanca' ma chybu v atribute 'vynimkaVZ' ZLA-HODNOTA r:74, stl:370; Element 'poistneZamestnanca' ma chybu v atribute 'vynimkaVZ' ZLA-HODNOTA r:75, stl:395; Element 'poistneZamestnanca' ma chybu v atribute 'vynimkaVZ' ZLA-HODNOTA r:76, stl:395; Element 'poistneZamestnanca' ma chybu v atribute 'vynimkaVZ' ZLA-HODNOTA r:77, stl:387; Element 'poistneZamestnanca' ma chybu v atribute 'vynimkaVZ' ZLA-HODNOTA r:78, stl:384; Element 'poistneZamestnanca' ma chybu v atribute 'vynimkaVZ' ZLA-HODNOTA r:79, stl:386; Element 'poistneZamestnanca' ma chybu v atribute 'vynimkaVZ' ZLA-HODNOTA r:80, stl:384; Element 'poistneZamestnanca' ma chybu v atribute 'vynimkaVZ' Súbor nezodpovedá XML scheme. Kontaktujte dodávateľa mzdového softvéru. Nevyplnený údaj : Formulár vyplnil
Jara
12.06.09,06:53
Rommy, tá chyba výnimka VZ môže byť, že nemáš vyplnené pri osobných údajoch. Tam na poslednej strane karty zamestnanca kde zadávaš ZP, zrážky, účty tak tam je aj okienko výnimka VZ je to v sekcii platby. No a potom dole takym žltým máš možnosti výberu, napr. bez výnimky je tam nula ap. tak z tých možnosti si nejakú vyber, podľa toho či ide o dohodára, zamestnanca al. invalid. ap. Zrejme ti nesedi nejaka vyplata na zadané výnimky. Ak máš najnovšiu verziu Money S3 tak by to mala byť verzia 11035 a tá by mala mať správnu schému xml. No a to, že kto vyplnil form ulár, tak skúsim ťa ešte raz naviesť. Keď odošleš výkaz z Money do temopu, t.j. ten ktorý chceš odoslať na EZU, tak pravým tlačidlom na myši si klikneš a tam budeš mať, že otvoriť v programe, daš si výber programu a to ti otvorí napr. vo worde. Tam na konci výkazu normálne dopíšeš svoje meno a dáš uložiť zmeny a riadne zatvoriš a odošleš do EZU. Skús to pomaličky.
rommy
12.06.09,18:27
Ide mi to ide ide :D ja som taká motáčka šak to je úplne jednoduché :D ďakujem miliónkrát za pomoc :D
P.S. nemala som tam tú nulu a keby že mi nepovieš tak by som na to asi nikdy neprišla ešte raz ďakujem :D
Jara
15.06.09,10:03
Určite by si na to prišla rommy, len by ti to možno trvalo malinko dlhšie. Som rada, že ti to pomohlo.
sybila3
16.04.10,11:00
chcela by som sa opýtať skúsených, posielate výkazy SP z Money? čo k tomu treba? dík
Dana7
17.07.10,04:10
Prosím vás poraďte, nechce mi prejsť výkaz cez EZU na sociálku a vypisuje mi to chybu v registri. Totižto máme pracovníčku, ktorá u nás pracovala do 6.6.2010. Potom sme ju odhlásili, ale 16.6.2010 nastúpila znova. Je to dohodárka, pod rovnakým rodným číslom, teda vo výkaze je len raz, ale chyby v registri mi stále vypisujú, že nesúhlasí počet pracovníkov s tým istým rodným číslom, v registri sú 2 a vo výkaze je to spočítané len raz. To fakt musím zakladať nanonovo personalistiku a generovať jej tento mesiac výplatu na 2x? Nedá sa to nejako inak vyriešiť? Veď je to tak trochu nelogické, neviem si predstaviť, ak by sme s niekým uzatvárali jednorázové dohody 5 x v mesiaci, to by bol výkaze 5x? Ďakujem:):
VieraPopluharova
17.07.10,05:59
Prosím vás poraďte, nechce mi prejsť výkaz cez EZU na sociálku a vypisuje mi to chybu v registri. Totižto máme pracovníčku, ktorá u nás pracovala do 6.6.2010. Potom sme ju odhlásili, ale 16.6.2010 nastúpila znova. Je to dohodárka, pod rovnakým rodným číslom, teda vo výkaze je len raz, ale chyby v registri mi stále vypisujú, že nesúhlasí počet pracovníkov s tým istým rodným číslom, v registri sú 2 a vo výkaze je to spočítané len raz. To fakt musím zakladať nanonovo personalistiku a generovať jej tento mesiac výplatu na 2x? Nedá sa to nejako inak vyriešiť? Veď je to tak trochu nelogické, neviem si predstaviť, ak by sme s niekým uzatvárali jednorázové dohody 5 x v mesiaci, to by bol výkaze 5x? Ďakujem:):

Skusala si opravit vykaz priamo na stranke cez manualny vstup do prilohy, niekedy sa to da i tak ak to nechce zobrat.Alebo este nemaju spracovanu odhlasku, skontroluj si to pod jej rodnym cislom priamo vo vstupe v socialnej poistovni.