maturantka
25.07.05,15:38
Ľudkovia, momentálne uprostred 4 stien uvažujem, že čo tak miesto klasických záclon a závesov dať vertikálne žalúzie. Bola som už aj v obchode pozrieť, mali veľmi pekný výber, farbu i materiál aký chcem... Veľmi ma to láka, len jedna vec ma mätie: ako všetko i ony sa ušpinia - ako sa budú potom čistiť? Predavač niečo splietal, že sa zmotajú po tri do kotúča a perú sa tak, ale veľmi tomu nedôverujem. Chcelo by to nejaký ženský poradný hlas. Ď za Vaše názory.
Bionda
25.07.05,13:49
perú sa tak že zroluješ a namočíš do saponátovej vody... mala som to v obývačke v starom byte ...
Chobot
25.07.05,14:04
My sme záclony zrusili pri prerábke bytu pred 3 rokmi. V dvoch izbách sme dali vertikálne zaluzie (obývacka, detská) a v spálni a kuchyni nemáme nic okrem horizontálnych.

Sme spokojní, nie je to nárocné na údrzbu, spinia sa menej ako záclony. Cistíme ich tak, ze ich jedntlivo stocíme, pevne zviazeme a vyperieme na krátkom programe v prácke. Niekedy ich síce treba trochu prezehlit, ale je to v pohode. Perieme ich 1-2x do roka.
Zuziana
25.07.05,14:33
Ja som pri výmene okien tiž zrušila záclony. V spálni, v detskej a v kúpeľni mám vnútrookenné horizontálne žalúzie. Poraďte ako čistíte tie.
kukučka
25.07.05,14:53
Vertikálne sú pekné, ale ako ste si zvykli na menej svetla?
zuhl
25.07.05,14:57
Ľudkovia, momentálne uprostred 4 stien uvažujem, že čo tak miesto klasických záclon a závesov dať vertikálne žalúzie. Bola som už aj v obchode pozrieť, mali veľmi pekný výber, farbu i materiál aký chcem... Veľmi ma to láka, len jedna vec ma mätie: ako všetko i ony sa ušpinia - ako sa budú potom čistiť? Predavač niečo splietal, že sa zmotajú po tri do kotúča a perú sa tak, ale veľmi tomu nedôverujem. Chcelo by to nejaký ženský poradný hlas. Ď za Vaše názory.Moja známa to tak vyprala a veľmi sa jej pokrčili. Nerob to. Sú na to špeciálne firmy, ktoré to vyčiastia za 2.000 Sk, alebo záleží od m2. Aj prídu a zvesia si to.
DanielaSL
25.07.05,16:39
Ja som pri prerábaní bytu dala do synovej izby , lebo to chcel ,ale už by som to veru nikde nedala. Nie som s nimi vôbec spokojná a rolovať a prať a žehliť - to veru krátka pekná záclonka je aj útulnejšia aj menej náročná na čistenie.
maturantka
25.07.05,17:29
Taká som bola natešená, ale vidím, že to nebude také jednoduché. Škoda, už som si ich tam predstavovala. Ale predstava, že zviešam, rolujem a žehlím cca 30 - 40 látkových pásov teda nie je lákavá. A 2000,-- za pranie firme by ma škrelo. Ď za názory.
accad
25.07.05,17:43
Mne sa namiesto žalúzií teraz veľmi páči systém japonských závesov. Na špeciálnej lište hore na strope je suchý zips, na ten sa prichytí špeciálny záves tiež so suchýn zipsom a ten sa posúva ako posuvné dvere. Dá sa to ľahko odňať a udržiavať.
maturantka
25.07.05,19:03
O tom japonskom systéme som ešte nepočula. Lákajú ma tie klasické látkové, aspoň do obývačky.
accad
25.07.05,19:16
záleží na štýle zariadenia, nie ku všetkému sa hodia, skôr je to k jednoduchému vzdušne zariadenému priestoru
kukučka
25.07.05,19:17
Taká som bola natešená, ale vidím, že to nebude také jednoduché. Škoda, už som si ich tam predstavovala. Ale predstava, že zviešam, rolujem a žehlím cca 30 - 40 látkových pásov teda nie je lákavá. A 2000,-- za pranie firme by ma škrelo. Ď za názory.
Potvora prach sadá na všetky záclony :rolleyes:
Nedaj si kaziť radosť a kúp si nejaké kvalitné. Tie by sa asi nemali žehliť? Ja som Ťa nechcela odradiť, páčia sa mi, len sa mi nepáči, ak má niekto zatiahnuté záclony aj cez deň a pracuje pri umelom svetle. /Ale to je na inú tému./ Asi by ich údržba mala byť ľahšia ako klasických. Možno by ich raz začas stačilo pretrieť vlhkou švédskou handričkou, nie nejakou napodobeninou za 20 Sk.
maturantka
26.07.05,16:47
Milá Kukučka aj všetci ostatní, ďakujem za vaše dobre mienené rady. Tak ich teda budeme mať v obývačke...

P. S. Toto ste už dnes videli a počuli?

http://www.friday-fun.com/showvideo.shtml?clip=freddie.swf&width=480&height=400&clipname=Baby%C2%A0Queen