morky
11.06.09,06:58
Zdravim. Rad by som sa opytal ak sa rozhodnem ako SZCO pre pausalne uplatnenie vydavkov, mozem si vydavky na benzin na automobil nezahrnuty do majetku davat do nakladov ? Aka je forma vedenia evidencie jazd a kt. zakon o tom hovori ? Je na to specialny vykaz ci kniha jazd ktorej forma je predpisana ? Treba odkladat blocky ?/Zakon o DZP ?/ . Dakujem.
babi2
11.06.09,05:20
Zdravim. Rad by som sa opytal ak sa rozhodnem ako SZCO pre pausalne uplatnenie vydavkov, mozem si vydavky na benzin na automobil nezahrnuty do majetku davat do nakladov ? Aka je forma vedenia evidencie jazd a kt. zakon o tom hovori ? Je na to specialny vykaz ci kniha jazd ktorej forma je predpisana ? Treba odkladat blocky ?/Zakon o DZP ?/ . Dakujem.
Ak SZCO uplatňuje paušálne výdavky, tak sleduje len príjmy a z nich si vypočíta výdavky 40% alebo 60% pri remeselnej živnosti a plus k týmto výdavkom pripočíta zaplatené zdravotné a sociálne poistenie
Blankake
11.06.09,05:26
Aké paušálne výdavky máš na mysli? Na PHM alebo ako daňové výdavky?
morky
11.06.09,12:47
Uz mi to je asi jasne. Pokial si uplatnujes pausalne vydavky v tych 40% -tach su vlastne zahrnute aj naklady na auto. Takze nic viacej neriesis. Dakujem a prajem pekny den.