chikinkira18
11.06.09,08:24
Prosím o radu: Ako mám napalit viacero dvd-video súborov na 1 dvd aby boli funkčné všetky videa aj so zvukom?
kero64
11.06.09,06:26
Ak sú to filmy, použiť dvojvrstvové DVD alebo prekonvertovať na DivX. Podľa veľkosti sa ti ich vojde na klasické DVD aj päť.
Flinstone
11.06.09,07:08
ak majú byť funkčné ako klasické DVD filmy, tak nijako, len vypáliť každý osobitne... lebo extrahovať a nanovo vyrobiť dvd menu, kde by bolo viac filmov asi nieje práca pre bežného užívateľa a nedá sa to s bežne dostupným voľným softvérom... Alebo druhá možnosť, čo tu bola spomenutá, konvertovať na DivX a vypáliť
duves
11.06.09,07:42
No zatial neexistuje soft na spojenie napr.2 DVD (a viac) menu roznych filmov. Nejake riešenie by bolo ist postupom ako dvd rip do divx filmov a potom cez soft od VSO software vie spojit 2 a viac filmov avi. Novsie verzie ConvertXtoDVD umožnuju vytvorit aj nahladove menu filmov.
Stevo5
11.06.09,14:19
Dá sa to. Ja som podobné niečo robil v Nero 7.6. Skonvertovalo to najprv do Nerodigital (dva DVD filmy) potom som dal vytvoriť DVD a pridal som tam obidva filmy. Vytvoril som tam aj spúšťacie menu - dva obrázky - každý z jedného filmu. Pri poklikaní na jeden alebo druhý sa spustil príslušný film.
Ľutujem, presný postup si už nepamätám - bolo to pred 2 rokmi, ale prišiel som na postup bez nejakej príručky.
Viem len toľko, že ta bola voľba - vyplniť celé DVD, skomprimovalo to tie filmy tak aby sa to práve zmestilo. Samozrejme že kvalita je nižšia ako pôvodné DVD, ale vyhovuje.
kergulaan
11.06.09,18:12
a bude to prehravat aj na DVD prehravacoch alebo iba na PC?
Flinstone
11.06.09,18:48
ak sa spraví klasické DVD tak aj na prehrávačoch... ak DivX tak pc a tie prehrávače, ktoré ho podporujú
barborabee
11.06.09,18:50
Ked mi brat napali napr. 4 filmy v DIV X na 1 DVD, tak nikdy mi nejdu vsetky filmy a pritom tam este dost miesta zostane. Pravidlom sa stava, ze 1 film mi nejde vobec prehrat a 1 film mi neprehraje titulky a ostatne 2 su bez problemov. Tu zahadu u nas este nikto nevyriesil. Asi je to tym DVD prehravacom:confused: Uz ma aj 3 roky...
kergulaan
11.06.09,18:52
mne islo skor o tie 2 filmy na jednom DVD, napr Tom a Jery - je toho vela dielov a aj vo formate DVD sa ich par vojde na DVD. Nechcem ale aby boli nahrane ako jeden celok, ale aby som si mohol vyberat, na ktory mam naladu. Zvladne to DVD prehravac a samozrejme, dokazem to urobit za pomoci NERA.
Flinstone
11.06.09,19:06
cize by sa musel kazdy extrahovat a potom pomocou dvd authoring nanovo vytvoriť. rozdeliť film na jednotlive pribehy sa da pocas nastavovania, kde sa vytvoria kapitoly, každý príbeh, jedna kapitola, pridá sa druhý film, a podobný postup. Nakoniec sa vyrobí menu, kde budú prístupné dva filmy a pri nahliadnutí do kapitol aj jednotlivé príbehy. Ale toto asi nieje na výrobu pre začiatočníka, alebo ak sa chceš s tým nejaký čas zabaviť tak slušný soft robí TMPGEnc
http://tmpgenc.pegasys-inc.com/en/product/taw4.html
duves
12.06.09,03:51
Ked mi brat napali napr. 4 filmy v DIV X na 1 DVD, tak nikdy mi nejdu vsetky filmy a pritom tam este dost miesta zostane. Pravidlom sa stava, ze 1 film mi nejde vobec prehrat a 1 film mi neprehraje titulky a ostatne 2 su bez problemov. Tu zahadu u nas este nikto nevyriesil. Asi je to tym DVD prehravacom:confused: Uz ma aj 3 roky...
Tie filmy budu zaiste z roznych zdrojov. Preto je pravdepodobne, že aj kodek bol použitý iný a prehrávač nemusí mať všetky kodeky. Takže príčina nie je v tom, že tam su 4 filmy.