ELAST
11.06.09,08:52
Dobrý deň prajem,

mohli by Ste mi poradiť? Musí mať predajca v predmete podnikania zapísanú aj donáškovú službu, ak predáva tovar (napr. jedlo) v miestach, kde si určia zákazníci. Prebieha to tak, že nám zákazník zavolá, objedná si jedlo a naša spoločnosť príde a donesie mu to tam, kde si želá. Účtujeme mu len jedlo (neúčtuje sa žiadna donáška "do domu").

Môžete mi poradiť, prosím Vás?
ELAST
11.06.09,15:23
A neviete mi, prosím Vás, tiež poradiť, kde nájdem charakteristiku voľnej živnosti 31.14 Donášková služba?
eseročka
12.06.09,12:03
A neviete mi, prosím Vás, tiež poradiť, kde nájdem charakteristiku voľnej živnosti 31.14 Donášková služba?

Zákon neurčuje čo sa môže vykonávať v rámci tej-ktorej voľnej živnosti. Takže ani záväzná charakteritika danej voľnej živnosti neexistuje. Treba vychádzať z pomenovania. Neviem, čo je také nezrozumiteľné na voľnej živnosti donášková služba.

Všeobecne sa dá povedať, že zákon stanovuje čo živnosťou nie je a tiež aké sú podmienky na prevádzkovanie viazaných, remeselných a koncesovaných živností. Všetko ostatné je voľná živnosť.
ELAST
12.06.09,14:10
Dobrý deň prajem,

mohli by Ste mi poradiť? Musí mať predajca v predmete podnikania zapísanú aj donáškovú službu, ak predáva tovar (napr. jedlo) v miestach, kde si určia zákazníci. Prebieha to tak, že nám zákazník zavolá, objedná si jedlo a naša spoločnosť príde a donesie mu to tam, kde si želá. Účtujeme mu len jedlo (neúčtuje sa žiadna donáška "do domu").

Môžete mi poradiť, prosím Vás?

ďakujem krásne!
a prosím, nemôžete mi pomôcť aj s touto vyššie uvedenou otázkou?
Lianka
12.06.09,14:37
V com este nemas jasno? Myslim, ze eserocka odpovedala na obe otazky - nazov aj obsahova napln takejto zivnosti.
ELAST
12.06.09,17:47
Nie sme si istí, či keď nakupujeme tovar a ten ďalej predávame (pričom ich donesieme rovno "do domu" zákazníkovi), či stači mať v predmete činnosti:

1. veľkoobchod v rozsahu voľných živností

2. maloobchod v rozsahu voľných živností?

Alebo tam musí byť aj donášková služba? Lebo túto nemáme zapísanú v OR SR a nevieme, či si musíme rozšíriť predmet činnosti alebo nie.

Ďakujem za pomoc!