klaudiak
11.06.09,09:56
Dobrý deň, potrebujem poradiť akú tlačiareň si kúpiť. Každý druhý rok kupujem novú, lebo tá stará už netlačí, vyberala som zančkové ale aj tie za nič nestoja.
heja3
11.06.09,08:06
Záleží od toho, koľko tlačíš mesačne.
heja3
11.06.09,08:07
A ešte záleží aj akú cenu si ochotná zaplatiť.
Chobot
11.06.09,08:08
Dobrý deň, potrebujem poradiť akú tlačiareň si kúpiť. Každý druhý rok kupujem novú, lebo tá stará už netlačí, vyberala som zančkové ale aj tie za nič nestoja.

Klasika - málo informácií:

Ako často využívaš tlačiareň?

Ako veľa tlačíš? Koľko strán mesačne?

Potrebuješ len tlačiť, alebo aj niečo multifunkčné?

Tlačíš len ČB alebo aj farebne?

Koľko si ochotná dať za tlačiareň?
klaudiak
11.06.09,08:19
Tlačím veľa cca 500ks za týždeň ale zväčša na čierno, ale sem tam potrebujem spraviť letáčik vo farbe, mám momentálne HP Color LaserJet 1600, stále kupujem náplne , hlavne farebné pričom vo farbe už ani netlačím náplne stoja cca 398,33 Eur, s čiernou nemám starosti ale s farebnými lebo farebne netlačím a stále pýta spotrebný materiál, ale už poslenú várku som ani neodlepila poistku aby sa nevysypala náplň, aj tak pýta novú náplň pričom som si istá, že sa nemohla minúť.
Tlačím na čierno a mám v strede žltý pás, potom sa pridá červený a viete si predtaviť aké to je. Faktúra vo farbe len koncová suma sa nikomu nepáči.
Lianka
11.06.09,08:29
Mozno je na zvazenie, ci vobec je efektivne kupovat farebnu napln, ked zvacsa tlacis na cierno. Tych par farebnych stran za mesiac (neviem, kolko takych stran je) si mozes dat vytlacit aj inde, napr. u FaxC..y. Cierna napln je podstatne lacnejsia ako farebna.

Technicke zalezitosti prenecham odbornikom na vyjadrenie. Zo skusenosti: catridgom mozes este parkrat pohrkat, a vytlacis o 100 stran viac, ako ked cartridge vymenis ihned po prvom upozorneni na minajucu sa napln.
klaudiak
11.06.09,08:43
Už som nad tým uvažovala, len tlačiareň je nefunkčná pokial tam nie sú všetky náplne, teda aj farebné
Lianka
11.06.09,08:46
Moj prispevok smeroval k tomu, aby ste pri kupe novej tlacierne zvazili, ci nekupite "len" ciernobielu tlaciaren. V tlaciarni bude len 1 catridge, a to cierny.
Stefan2005
11.06.09,08:48
... tlačiareň je nefunkčná pokial tam nie sú všetky náplne, teda aj farebné

to je pravda, ale sú aj také tlačiarne (nepíšeš akú máš), pri ktorých je možno v nastaveniach zadať, aby pri čiernobielej tlači nepoužíval farebné náplne (t.j. nemiešal čiernu farbu z farieb) .... vtedy tie farebné náplne vydržia dlhšie
Chobot
11.06.09,08:50
Tlačím veľa cca 500ks za týždeň ale zväčša na čierno, ale sem tam potrebujem spraviť letáčik vo farbe, mám momentálne HP Color LaserJet 1600, stále kupujem náplne , hlavne farebné pričom vo farbe už ani netlačím náplne stoja cca 398,33 Eur, s čiernou nemám starosti ale s farebnými lebo farebne netlačím a stále pýta spotrebný materiál, ale už poslenú várku som ani neodlepila poistku aby sa nevysypala náplň, aj tak pýta novú náplň pričom som si istá, že sa nemohla minúť.
Tlačím na čierno a mám v strede žltý pás, potom sa pridá červený a viete si predtaviť aké to je. Faktúra vo farbe len koncová suma sa nikomu nepáči.

V takomto prípade by som pouvažoval nad kúpou 2 tlačiarní - jednej výkonnej ČB a jednej lacnejšie laserovej farebnej.

A keď dávaš tlačiť ČB dokument, tak v nastaveniach tlače vypínaš farebnú tlač? Lebo ak nie, tak aj niektoré odtiene čiernej ti vytlačí kombináciou farebných náplní, takže sa ti míňa aj farba, aj keď sa tebe zdá, že farebne netlačíš. Treba priamo vo Vlastnostiach tlače zadať, aby tlačila len ČB.

Inak na tú tvoju tlačiareň sú veľmi rozporuplné hodnotenia (dobré aj zlé):

http://reviews.cnet.com/laser-printers/hp-color-laserjet-1600/4852-3159_7-31766651.html?tag=mncol;uo
klaudiak
11.06.09,09:38
Mám zadefinovanú len čierno-bielu tlač, s tým ako som už spomínala, že z farebných som ani ochranný štít (kryt)nedala dole,
aby som si bola istá, že náplň farebná je blombovaná, aj tyk mi, tlačiareň hlási výmenu náplní - najprv žltej, potom červenej a nakonec všetkej farebnej to je - žltá, motrá, červená. Leze to do peňazí.
Stefan2005
11.06.09,13:49
farebných som ani ochranný štít (kryt)nedala dole[/B], aby som si bola istá, že náplň farebná je blombovaná, aj tyk mi, tlačiareň hlási výmenu náplní...

... tak to zvýraznené sa mi nepozdáva; pre správne fungovanie tlačiarne by mali byť štítky odstránené :confused: (skús ich odstrániť, čo aj potom bude pýtať výmenu :rolleyes: ).
Lina4442
12.06.09,10:01
moja skusenost: HP nikdy viac