Mickya
15.07.04,08:22
Zdravím,
viem, že tu už taká otázka padla, či je treba al. nie je treba, aby bola prijatá faktúra podpísaná. Ale chcem sa Vás spýtať, či Vám také firmy ako Orange, Slovenská pošta, či Slovak telecom podpisujú faktúry?:rolleyes:
Ďakujem za Váš názor
Katty
15.07.04,07:12
Mickya,
Slovak Telecom tam má naskenovaný podpis, Eurotel nemá nič...

Podpis už nie je jednou z povinných náležitostí Faktúry ale je to zvyk zaužívaný dlhé roky, takže my stále podpisujeme fa ale ak dostaneme nepodpísanú tak ju akceptujeme.
Mickya
15.07.04,07:25
Katty, môžeš mi prosím ešte napísať, kde by som to našla, že to netreba podpisovať? Z mojich zdrojov mi vychádza, že podpis na faktúre musí byť.
Alebo aspoň meno prednášajúcej kebyže je k dispozícii...
ďakujem za pomoc.:p
Katty
15.07.04,07:32
Zákon o DPH § 71 ods 2, tam sa píše čo Faktúra musí obsahovať a o podpise ani slovo.
Mickya
15.07.04,07:34
To máš pravdu, ale zákon o účtovníctve hovorí, že doklad musí obsahovať podpis.
Myslela som, či náhodou nebola nejaká novela, o ktorej neviem.
Katty
15.07.04,07:38
Ale Zákon o Účtovníctve §10 ods 1 hovorí o podpisovom zázname osoby zodpovednej za účtovný prípad v účtovnej jednotke a podpisový záznam osoby zodpovednej za jeho zaúčtovanie. Účtovný doklad je niečo iné ako faktúra.
Mickya
15.07.04,07:47
Katty, ďakujem:) ,
takto vždy dopadnem, keď sa ponáhľam... čítam nepozorne...
Myslím si, že ušetrím čas, ale tým, že si to zle prečítam, stratím viac času...
Ešte raz ďakujeeeeeeeeeeem.:p
Ervin
15.07.04,07:48
Moj nazor je ten ze je to skor zvyk resp. tradicia. Zakon to ako podmienku nevyzaduje. Ina vec je ak si zmluvne strany v zmluve dojednaju podpis opravnenej osoby ako nalezitost faktury. Taktiez som sa stretol s pripadom ked posdpis na fakture vyzadoval interny firemny predpis v ramci schvalovania fin. operacii. Takze by som to posudzoval asi od pripadu k pripadu......
Katty
15.07.04,07:51
mickya nemáš zač