25252
11.06.09,12:16
dobrý deň,
chcem sa opýtať, naša zamestnankyňa má dcéru, ktorá študuje na vysokej škole. Poberá na ňu daň. bonus. Dcéra dovŕšila 25 rokov 1.5.09.
Moja otázka znie: má zamestnankyňa nárok na daň. bonus ešte v máji 2009 alebo nie?
Za odpoveď ďakujem
ivka70
11.06.09,10:29
Nezaopatreným dieťaťom je dieťa do skončenia povinnej školskej dochádzky, najdlhšie do dovŕšenia 25 rokov veku, ak

•sa sústavne pripravuje na povolanie štúdiom alebo
•sa nemôže sústavne pripravovať na povolanie štúdiom, alebo vykonávať zárobkovú činnosť pre chorobu alebo úraz.

Kedze ona dovrsila 25 rokov uz 1.5., myslim si, ze nema narok na danovy bonus za maj. /Presvedcili ma dalsie prispevky :)/

Pripadne si to preverte na danovom urade.
veronikasad
11.06.09,10:31
dobrý deň,
chcem sa opýtať, naša zamestnankyňa má dcéru, ktorá študuje na vysokej škole. Poberá na ňu daň. bonus. Dcéra dovŕšila 25 rokov 1.5.09.
Moja otázka znie: má zamestnankyňa nárok na daň. bonus ešte v máji 2009 alebo nie?
Za odpoveď ďakujem
Mne z citácie § 33 odst. 5 vyplýva, že už nemá nárok na daňový bonus za mesiac máj. Na začiatku mesiaca neboli splnené podmienky

(5) Daňovníkovi, ktorý vyživuje dieťa len jeden alebo niekoľko kalendárnych mesiacov v zdaňovacom období, možno znížiť daň alebo preddavky na daň z príjmov podľa § 5 len o sumu daňového bonusu podľa odseku 1 za každý kalendárny mesiac, na začiatku ktorého boli splnené podmienky na jeho uplatnenie. Daňový bonus možno uplatniť už v kalendárnom mesiaci, v ktorom sa dieťa narodilo alebo v ktorom sa začína sústavná príprava dieťaťa na budúce povolanie, alebo v ktorom bolo osvojené alebo prevzaté do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov na základe rozhodnutia príslušného orgánu.
Tamila
11.06.09,10:37
Súhlasím s Veronikasad, pretože 1. 5. už má 25 rokov, tak nemá nárok za máj. Keby mala 25 rokov 2. 5. , podľa mňa by mala nárok na bonus.
25252
11.06.09,11:03
ďakujem za odpoveď, myslela som si to isté, chcela som si to potvrdiť
ešte raz vďaka
veronikasad
11.06.09,11:04
ďakujem za odpoveď, myslela som si to isté, chcela som si to potvrdiť
ešte raz vďaka
ak chceš mať úplnú istotu, požiadaj zamestnanca, aby ti doniesol z UPSVaR potvrdenie, dokedy mu boli na tohto študenta vyplatené prídavky.