babijanka
11.06.09,12:23
Dobrý deň,
možno som mimo témymimotemy, nevedela som kde ju mám zaradiť, ale
vedel by mi niekto rýchle poradiť, chcela by som si zobrať pôžičku, zhruba do tých 9.000 eur na kúpu nehnuteľnosti, na ktorú banku alebo sporiteľňu by som sa mala obrátiť, aby úroky a rôzne poplatky s tým súvisiace neboli príliš vysoké a tiež s tým súvisiace papierovačky.
Ďakujem:eek:
duves
11.06.09,12:57
Sú 2 cesty:
1. Vela papierovačiek, isť cez banku a mať nízky úrok
2. Menej formalít, ísť cez nebankovku s vysokým úrokom a poplatkami.

Neda sa spojiť málo formalít s este dalsou vyhodou - lacnym úverom.
macacko
12.06.09,19:43
ahoj

ja mam 2 hypo v Tatre a som nadmieru spokojná.
Myslím, že je to tam max. transparentné. Žiadne skryté poplatky. Zariadia odhad, hned na druhý den, lacnejší ako keby si si hladala znalca Ty.
Málo papierov.
Na kúpu potrebuješ len kúpnu zmluvu a kat. mapu - vo vacších mestách ani to nie.
V prípade rekonštrukcie/stavby nepotrebuješ ani doklady. Stačí fotodokumentácia a súpis vykonaných prác
Ide to rýchlo - peniaze sme mali za 6 prac dní od podania žiadosti.
Fixácie majú stále. nie len také, že 1. krát zafixuješ a potom ti úrok pláva a o pár rokov je úrok 2-násobný. A Ty opať hladáš banku, ktorá Ti prefinancuje úver...
My máme na oboch 1 ročný fix. Každý rok sa zmenil - ale nič velkolepé.Posledný rok sme ju mali o niečo nižšiu napríklad.
Ked som obiehala banky - neponúkala Tatra najnižší úrok.Ale u ž pri konzultácii povedali konkrétnu us. V ostatných urobili výpočet pri minimálnej sadzbe, ktorú sme ale po schválení nemali. Pretože pri konzultáciach zohladnili len pár vecí - skoro nič. Mala som pocit, ako keby sa spoliehali na to, že kým nám to schvália, už nebudeme mať čas vymýšlať niečo iné.
Takže toľko moje skúsenosti...
wegamizi
12.06.09,20:19
Vcera som sa informovala ohladne uverov v TB. Dostala som info, ze tazko-tazko, z 10-tich schvalia tak cca trom. A ked schvalia, tak to trva 2 mesiace. Neviem, ci to nezavisi od regionu, ale u nas je to tak. To su moje najcerstvejsie informacie.
duves
13.06.09,04:08
Stanislav 1975
13.06.09,05:13
ahoj

ja mam 2 hypo v Tatre a som nadmieru spokojná.
Myslím, že je to tam max. transparentné. Žiadne skryté poplatky. Zariadia odhad, hned na druhý den, lacnejší ako keby si si hladala znalca Ty.
Málo papierov.
Na kúpu potrebuješ len kúpnu zmluvu a kat. mapu - vo vacších mestách ani to nie.
V prípade rekonštrukcie/stavby nepotrebuješ ani doklady. Stačí fotodokumentácia a súpis vykonaných prác
Ide to rýchlo - peniaze sme mali za 6 prac dní od podania žiadosti.
Fixácie majú stále. nie len také, že 1. krát zafixuješ a potom ti úrok pláva a o pár rokov je úrok 2-násobný. A Ty opať hladáš banku, ktorá Ti prefinancuje úver...
My máme na oboch 1 ročný fix. Každý rok sa zmenil - ale nič velkolepé.Posledný rok sme ju mali o niečo nižšiu napríklad.
Ked som obiehala banky - neponúkala Tatra najnižší úrok.Ale u ž pri konzultácii povedali konkrétnu us. V ostatných urobili výpočet pri minimálnej sadzbe, ktorú sme ale po schválení nemali. Pretože pri konzultáciach zohladnili len pár vecí - skoro nič. Mala som pocit, ako keby sa spoliehali na to, že kým nám to schvália, už nebudeme mať čas vymýšlať niečo iné.
Takže toľko moje skúsenosti...
Ja si zasa myslím, že Tatra banka nieje až taká dobrá ako tvrdíš-nemám ich rád, brrr.
Stanislav 1975
13.06.09,05:44
Vcera som sa informovala ohladne uverov v TB. Dostala som info, ze tazko-tazko, z 10-tich schvalia tak cca trom. A ked schvalia, tak to trva 2 mesiace. Neviem, ci to nezavisi od regionu, ale u nas je to tak. To su moje najcerstvejsie informacie.
Myslím, že máš úplnu ale úplnu pravdu...