vasulka
11.06.09,15:59
Prosím o pomoc, nedá sa mi priložiť súbor na mail. Niečo som asi zle nastavila po preinstalováni Windows-u.mimotemya ešte mi skener načítá obrázok, ale v počítači sa neobjaví. Vypísalo to: že v adresári mám omezení pro čtení a zápis. Neviem to nájsť. Ďakujem vopred, vždy ste mi pomohli.:)V.
misoft
11.06.09,18:08
Pravdepodobne je adresár, kam sa "ukladajú" naskenované obrázky tzv. "uzamknutý" pomocou atribútov, tade nie je viditeľný a nie je možné do neho zapisovať. Klikni si na disku, kam sa to ukladá Nástroje>Možnosti priečinka>Zobrazenie>Rozšírené nastavenie, kde v Skryté súbory a priečinky označíš Zobraziť skryté súbory a priečinky. Potom si klikni na určený priečinok PTM klikni a z menu si vyber Vlastnosti, kde zrušíš Iba na čítanie a Skrytý. Potom by sa uvedený priečinok mal objaviť a mal vy byť voľne prístupný pre zápis a čítanie.
Pre priloženie súboru do e-mailu by bol tento priečinok úplne prístupný.
vasulka
11.06.09,19:37
Pravdepodobne je adresár, kam sa "ukladajú" naskenované obrázky tzv. "uzamknutý" pomocou atribútov, tade nie je viditeľný a nie je možné do neho zapisovať. Klikni si na disku, kam sa to ukladá Nástroje>Možnosti priečinka>Zobrazenie>Rozšírené nastavenie, kde v Skryté súbory a priečinky označíš Zobraziť skryté súbory a priečinky. Potom si klikni na určený priečinok PTM klikni a z menu si vyber Vlastnosti, kde zrušíš Iba na čítanie a Skrytý. Potom by sa uvedený priečinok mal objaviť a mal vy byť voľne prístupný pre zápis a čítanie.
Pre priloženie súboru do e-mailu by bol tento priečinok úplne prístupný.
Označila som Zobraziť skryté súbory a priečinky,potiaľ to mám. Promiň staré žene, ale neviem čo je priečinok PTM?:mee:
sondaw
11.06.09,20:55
Dovolím si odpovědět, snad mi Misoft promine a doufám, že se nepletu, myslí tím, abys na na určený priečinok klikla pravým tlačítkem myši a z nabídky vybrala Vlastnosti:)
vasulka
12.06.09,07:05
Dovolím si odpovědět, snad mi Misoft promine a doufám, že se nepletu, myslí tím, abys na na určený priečinok klikla pravým tlačítkem myši a z nabídky vybrala Vlastnosti:)
Ďakujem, už som to pochopila ale kliknem na C disk PTM...Vlastnosti...a nemám tam kde zrušiť Iba na čítanie a skrytý. Nič takého som nenašla.:mee: :mee: :mee:
sondaw
12.06.09,09:03
Zdravím, neklikej pravou myší na C disk, ale na jakoukoliv složku (priečinok), kterou na tom disku máš uloženou
vasulka
12.06.09,11:23
Zdravím, neklikej pravou myší na C disk, ale na jakoukoliv složku (priečinok), kterou na tom disku máš uloženou
ďakujem, pochopila som konečne, v nastavení mam Skrytý zrušené a Iba na čítanie vykliknem dám použiť a Ok . Priložiť súbor do mail-u sa mi už dá ale neskenuje sa mi do počítača. Keď sa vrátim do nastavení, zase je zakliknuté Iba na čítanie. Už som z toho :confused:. Aj tlačiareň som preinstalovala a nič.:mad:
vasulka
13.06.09,11:11
Vďaka Vám Poraďáci som veľa z PC pochopila a Vaše rady mi pomohly. Dúfam, že som Vám neišla na nervy. Ďakujem a som rada, že ste.:) V.