silvia64
11.06.09,17:20
Pracujem ako učiteľka v materskej škole.Môj zamestnávateľ ma zaradil do 7.kval.triedy.Mám ukončené nadstavbové štúdium na Strednej pedag.škole,odbor - učiteľstvo,smer - vychovávateľstvo.Prax -21rokov.Vraj nespĺňam kvalifikačné predpoklady.Poradíte mi?Ďakujem.
eby
12.06.09,10:12
Učiteľky MŠ, ktoré boli zamestnané k 1. 4. 2002, boli zaradené do 9. tr. s odpočtom 5 rokov, táto výnimka im ostala zachovaná, majú stredné pedagogické vzdelanie, v súčasnosti by boli zaradené v 8. tr. bez odpočtu rokov. Je to na posúdení odbornosti. Katalóg pracovných činností č. 341/2004 Z. z., kapitola 17. školstvo, pozrieť jednotlivé platové triedy.
BABYstar
13.06.09,11:59
Pre prácu v MŠ potrebuješ kvalifikáciu pedagogickej školy odbor MŠ alebo VŠ odbor predškolská pedagogika.Preto si zaradená ako nekvalifikovaná učiteľka.Odbor vychovávateľstvo nespĺňa kvalifikáciu učiteľky MŠ.
silvia64
22.09.10,15:43
Ked mam ukončené pedag.vzdelanie odbor vychovavatelstvo,nedaju sa absolvovat nejake prestupove skušky na MŠ,aby som ziskala kvalifikaciu ako učitelka v MŠ?
Sabadka
22.09.10,16:32
Učiteľky MŠ, ktoré boli zamestnané k 1. 4. 2002, boli zaradené do 9. tr. s odpočtom 5 rokov, táto výnimka im ostala zachovaná, majú stredné pedagogické vzdelanie, v súčasnosti by boli zaradené v 8. tr. bez odpočtu rokov. Je to na posúdení odbornosti. Katalóg pracovných činností č. 341/2004 Z. z., kapitola 17. školstvo, pozrieť jednotlivé platové triedy.

Opravujem: výnimka nezostala zachovaná, pretože v zmysle zákona 317/2009 sa pedagogickí zamestnanci nezaraďujú do platových tried podľa najnáročnejšej činnosti nimi vykonávanej ale podľa kvalifikácie. Kvalifikačné predpoklady podľa ktorých spĺňaš zaradenie do 8 PT ako samostatný učiteľ MŠ so stredoškolským vzdelaním nájdeš vo vyhláške 437/2009 časť I. bod D. táto vyhláška bola novelizovaná vyhláškou č. 170/2010 a 366/2010. Zákonom 317/2009 bol novelizovaný aj katalóg pracovných činností. Odpočet rokov sa už od 1.11.2009 nerobí. Započítaná prax sa berie v plnom rozsahu.
Sabadka
22.09.10,16:39
Ked mam ukončené pedag.vzdelanie odbor vychovavatelstvo,nedaju sa absolvovat nejake prestupove skušky na MŠ,aby som ziskala kvalifikaciu ako učitelka v MŠ?

Ak by tvoja kvalifikácia bola v súlade s vyhláškou 437/2009 I. časť písmeno D bod 8 -  úplné stredné vzdelanie v študijnom odbore vychovávateľstvo a doplnková maturitná skúška v študijnom odbore učiteľstvo pre MŠ- si kvalifikovaná učiteľka MŠ s karierovým stupňom samostatný učiteľ MŠ. Bez tejto kvalifikácie budeš zaradená do 7 platovej triedy ako nekvalifikovaný učiteľ MŠ.
Janka 52
23.09.10,05:28
Ak máš ÚSO v študijnom odbore vychovávateľstvvo a najmenej 10 rokov pedagogickej činnsti v MŠ alebo špec. MŠ, si kvalifikovaná aj ako uč. MŠ - viď vyhl. č. 170/2010 /novelizácia vyhl. č. 437/2009 Z.z./ - Časť I. bod D - 8. - alebo ÚSO v štud. odbore vychovávavateľstvo..........
silvia64
05.10.10,14:53
Dcera bola v r.2009/2010 na zapise na VŠ filozoficku odbor nemecky jazyk.Zapis zrušila a zapisala sa na tej iste škole,ale odbor slovensky jazyk.Po roku školu nechala.Teraz chodi na UK v BA a tam nam oznamili,že si musi platit až dva roky študia iba preto,že bola na dvoch zapisoch.Vie mi niekto poradit ako to je s platenim na VŠ?Ved na prvu fakultu s jazykom nemeckym ani nenastupila,prečo by sme mali platit dalši rok študia?
Vebi34
07.10.10,10:41
Dcera bola v r.2009/2010 na zapise na VŠ filozoficku odbor nemecky jazyk.Zapis zrušila a zapisala sa na tej iste škole,ale odbor slovensky jazyk.Po roku školu nechala.Teraz chodi na UK v BA a tam nam oznamili,že si musi platit až dva roky študia iba preto,že bola na dvoch zapisoch.Vie mi niekto poradit ako to je s platenim na VŠ?Ved na prvu fakultu s jazykom nemeckym ani nenastupila,prečo by sme mali platit dalši rok študia?
Zápis je prihlásenie sa na danú formu štúdia na VŠ a súhlasila tým s podmienkami fakulty. Tým pádom ju fakulta eviduje na daný šk.rok ako študentku. Ak by nešla na zápis, bolo by to iné. Súčasné pravidlá štúdia na VŠ určujú, že ak je riadne zapísaná na 2 VŠ, za jednu si musí hradiť štúdium. Človek si musí v živote zvážiť každý krok a držať sa svojej cesty a rozhodnutia, čo chce robiť. Inak sa platí za každú chybu.