ememem
11.06.09,19:57
Dobry den,
vyskytla sa mi prilezitost lacno kupit nove mobily z madarska. Predajca pise ze nech mu dam adresu, nasledne mi posle jeho bankove udaje a meno, po uhrade odosle produkt. Prosim, poradte mi, myslite si ze ide o spolahlivy obchod? Prikladam kopiu jeho posledneho mailu.


OK... If you are ready and have the money contact me in the next e-mail with your full name and full address so i can complet all the papers for warranty and delivery. As soon i receive your e-mail with the shipping informations i will contact you back with my personal Bank Account Details so you can transfer the money. When the payment is done, you will receive from your bank a paper, the customer copy, you must send me that scanned paper so i can see that you made the transfer. As soon as I get your payment details I am able to arrange the shipping in the best manner.
Notes: Shipping: www.ups.com (http://www.ups.com/)
Payment: Please note that you will send the money using an Bank Account Transfer service. After you settled your payment, do not forget to confirm it.
THE PHONES WILL BE DELIVERED ONCE THE PAYMENT IS SENT AND CONFIRMED FROM MY BANK TO ME.
1. You are responsible for the Bank Transfer fees. (cost max. 3-5€.)
2. I`m responsible for all the delivery and insurance taxes when i send the package.
Hope you are a serious buyer and don't like to waste time with cheap talk. You know that time is money and is very important for both of us, we don't want to waste it. I`m waiting your perosnal details so we can start the transaction.
Best Regards,



dakujem
dragan.michal
11.06.09,18:48
Pripomina mi to podvod ako prisiel dnes mne:

Am interested in buying this item from you. Kindly get back to me if
it is still available for sale so that we can discuss about price and
payment method. mail me back to itunuwestom12@gmail.com Thanks. Mrs
westom i am waiting for your mail..itunuwestom12@gmail.com

Odpovedal som :
> Price is 1 999 eur.
> Price in commerce is 2 200 eur.
> Cash payment or in advance.
> Another method of payment

Odpisal:
Hello.
Thank you for the e-mail. am pleased that the object is still
available for sell. I want you to know that I am buying this Item as a
gift for my son
Who is education in the United States and I want you to use DHL or Post
To view the articles to my son and I have 1,200.00Euro for this item
including shipping to my son in the U.S.. Also I will pay of my money
by the bank to bank transfer, so friendly to us me with your bank, so
that the payment of money can immediately. Thank you and hope
Read by us as soon as possible.

I need you to send me all your bank account, so now I can
pay money to your bank now

Bank name:
Account name:
Account number:
Bank address:
IBAN;
Bank:

Regards
Mrs Kate Delly
I'm waiting for your e-mail now



Hned som to preposlal na Prezidium PZ, nech to overia. Uz bolo vela takychto podvodnikov,
Chobot
11.06.09,18:52
Dobry den,
vyskytla sa mi prilezitost lacno kupit nove mobily z madarska. Predajca pise ze nech mu dam adresu, nasledne mi posle jeho bankove udaje a meno, po uhrade odosle produkt. Prosim, poradte mi, myslite si ze ide o spolahlivy obchod? Prikladam kopiu jeho posledneho mailu.


OK... If you are ready and have the money contact me in the next e-mail with your full name and full address so i can complet all the papers for warranty and delivery. As soon i receive your e-mail with the shipping informations i will contact you back with my personal Bank Account Details so you can transfer the money. When the payment is done, you will receive from your bank a paper, the customer copy, you must send me that scanned paper so i can see that you made the transfer. As soon as I get your payment details I am able to arrange the shipping in the best manner.
Notes: Shipping: www.ups.com (http://www.ups.com/)
Payment: Please note that you will send the money using an Bank Account Transfer service. After you settled your payment, do not forget to confirm it.
THE PHONES WILL BE DELIVERED ONCE THE PAYMENT IS SENT AND CONFIRMED FROM MY BANK TO ME.
1. You are responsible for the Bank Transfer fees. (cost max. 3-5€.)
2. I`m responsible for all the delivery and insurance taxes when i send the package.
Hope you are a serious buyer and don't like to waste time with cheap talk. You know that time is money and is very important for both of us, we don't want to waste it. I`m waiting your perosnal details so we can start the transaction.
Best Regards,



dakujem

Z toho, čo si uviedol ti ťažko povieme, či ide o spoľahlivý obchod. Odkiaľ poznáš toho predajcu, resp. kde si ho našiel? Ako si našiel jeho ponuku? Má nejaký "kamenný obchod"? Môže byť seriózny, ale môže to byť aj podvodník. Máš nejaké referencie na neho? (napr. na e-bay kupujúci dávajú referencie na predajcov, z čoho je vidno, ako si plní svoje záväzky a naopak, hodnotení sú aj kupujúci).

Ak s ním chceš robiť dlhodobé obchody, tak na tvojom mieste by som za ním možno aj skočil do HU (pokiaľ nie je z Kecskemétu), alebo najprv kúp len jeden mobil, aby si si ho otestoval a potom môžeš obchody robiť vo veľkom.

Pokiaľ kupuješ len jeden telefón pre tvoju potrebu, tak by ti bolo jednoduchšie kúpiť ho u nás, na SK.
Chobot
11.06.09,18:55
Pripomina mi to podvod ako prisiel dnes mne:

Am interested in buying this item from you. Kindly get back to me if
it is still available for sale so that we can discuss about price and
payment method. mail me back to itunuwestom12@gmail.com Thanks. Mrs
westom i am waiting for your mail..itunuwestom12@gmail.com


Hned som to preposlal na Prezidium PZ, nech to overia. Uz bolo vela takychto podvodnikov,

Treba trochu rozlišovať medzi týmito dvomi prípadmi. Tvoj prípad si správne identifikoval ako podvod. Ale prípad ememem-a je trochu iný. Tam on kupuje od toho maďara a maďar oprávnene žiada platbu vopred, inak mobil nepošle. Bežne kupujem veci cez e-bay a platím prevodom vopred.
dragan.michal
12.06.09,08:47
Podla mna by si mal za nim zbehnut do madarska a kupovat to hned tam. To co on da za postovne Ty precestujes. Tak to je o tom istom, nie?
bolacka
17.06.09,14:46
ja si nemyslim ze to bude vsetko ok, pretoze mi pride strasne komplikovany cely ten proces co ten madar opisuje kym sa ty dostanes k telefonom..
..skor ako drahan.michal pisal bud ist osobne...
..alebo aj dorucovacie sluzby (neviem ci vsetky a ci konkretne aj ups) dplazu poslat zasielku na dobierku..cize ked tak by som nad takouto alternativou rozmyslala...
...a cela ta reakcia madara mi prisla taka ze chce vsetko rychlo uzavriet..citim z toho tlak..ze rychlo posli prasule, bez zbytocnych kecov, nic neoveruj..neviem..to je len moj pocit..ale urcite by som neposielala len tak peniaze bez akejkolvek zaruky..
Eclipseee
17.06.09,19:34
takze mne prisiel uplne rovnaky mail ako tebe "dragan michal" presne rovnaky text aj emailova schranka...
Chobot
17.06.09,19:36
ja si nemyslim ze to bude vsetko ok, pretoze mi pride strasne komplikovany cely ten proces co ten madar opisuje kym sa ty dostanes k telefonom..
..skor ako drahan.michal pisal bud ist osobne...
..alebo aj dorucovacie sluzby (neviem ci vsetky a ci konkretne aj ups) dplazu poslat zasielku na dobierku..cize ked tak by som nad takouto alternativou rozmyslala...
...a cela ta reakcia madara mi prisla taka ze chce vsetko rychlo uzavriet..citim z toho tlak..ze rychlo posli prasule, bez zbytocnych kecov, nic neoveruj..neviem..to je len moj pocit..ale urcite by som neposielala len tak peniaze bez akejkolvek zaruky..

Práveže na jeho postupe sa mi nezdá nič podozrivé, sú to štandardné postupy, aké používam pri nákupe cez e-bay. Jedine, že by bol neseriózny predajca a tovar by neposlal, ale nemám z neho taký pocit. Skôr sa mi zdá, že on sa bojí, že kupujúci nezaplatí za tovar (možno mal také skúsenosti). Inak je bežné, že tovar sa posiela až po obdržaní platby.
bolacka
17.06.09,19:41
Práveže na jeho postupe sa mi nezdá nič podozrivé, sú to štandardné postupy, aké používam pri nákupe cez e-bay. Jedine, že by bol neseriózny predajca a tovar by neposlal, ale nemám z neho taký pocit. Skôr sa mi zdá, že on sa bojí, že kupujúci nezaplatí za tovar (možno mal také skúsenosti). Inak je bežné, že tovar sa posiela až po obdržaní platby.
lenze on nenapisal ze islo o ebay..na ebay by som sa ani ja nebala..na ebay su aj positive a negative feedbacky ktore mi aspon vedia nieco trocha o serioznosti povedat..ale on napisal len ze sa mu vyskytla prilezitost..ktovie co to je za prilezitost..keby to bolo len nieco na zaklade inzeratu, alebo jeden kamarat povedal ja osobne by som bola opatrna..momentalne je tolko podvodnikov a ked sa nieco stane vsetci sa cuduju...
Chobot
17.06.09,21:25
lenze on nenapisal ze islo o ebay..na ebay by som sa ani ja nebala..na ebay su aj positive a negative feedbacky ktore mi aspon vedia nieco trocha o serioznosti povedat..ale on napisal len ze sa mu vyskytla prilezitost..ktovie co to je za prilezitost..keby to bolo len nieco na zaklade inzeratu, alebo jeden kamarat povedal ja osobne by som bola opatrna..momentalne je tolko podvodnikov a ked sa nieco stane vsetci sa cuduju...

Preto som chcel od neho v 3. príspevku vedieť, odkiaľ má na predajcu kontakt, ako sa našli..

Ale zdá sa, že ememem to má na háku, alebo sa na ten biznis vykašľal, lebo ani sa neunúval niečo sem napísať, či upresniť, hoci bol včera na Porade. Asi mu je lautr jedno, že niekto iný sa mu snaží poradiť či pomôcť.
samooo
28.06.09,10:11
Dobrý deň

Ja som takisto natrafil na inzerát nakúpiť lacno mob. telefóny. Inzerát som našiel na stránke mobil.bazos.sk Predávajúci ponúka telefóny Nokia N97, HTC Touch HD, iPhone 3GS, Samsung Omnia a všetky za 200€ alebo 199€ za kus, pričom ponúka cenu 300€ za 2ks. Vymenil som si s ním niekoľko e-mailov. Jeden z nich mal úplne rovnaké znenie ako mail, ktorý napísal "emenem" na začiatku. už sme sa dohodli, že mu pošlem peniaze na účet, dal mi aj jeho údaje:
Name: Calotescu Victor ionel
Bank Name: CIB Bank
IBAN: HU67 1070 1506 6420 5368 5000 0005
GIRO: 10701506-64205368-50000005
BIC/SWIFT: CIBHHUHB
Accont Number: 0150-EM23U4-500
Address: 1053 Budapest vaci utca 98, hungary

Ja mu tie peniaze poslať určite nechcem, min. kým si nebudem 100% istý, že to nie je podvodník. Za povšimnutie stojí aj táto stránka, kde rieši obchody s inými ľudmi a znenie správ je totožné s tými, ktoré mi poslal. http://www.internetmisleiding.net/index.php?action=printpage;topic=179.0
Je mi to podozrivé aj preto, že na spomínanej stránke mobil.bazos.sk jeho inzeráty nie sú nikdy dlhšie ako 1 deň, stále má inú prezívku a je tam neplatné tel. číslo. Momentálne tam nemá žiaden inzerát.
Je niekto, kto s ním obchodoval? Či už úspešne, alebo nie.
ememem
15.09.09,12:14
Preto som chcel od neho v 3. príspevku vedieť, odkiaľ má na predajcu kontakt, ako sa našli..

Ale zdá sa, že ememem to má na háku, alebo sa na ten biznis vykašľal, lebo ani sa neunúval niečo sem napísať, či upresniť, hoci bol včera na Porade. Asi mu je lautr jedno, že niekto iný sa mu snaží poradiť či pomôcť.
ospravedlnujem sa ale tak to nie je, bol som dlhy cas bez netu tak som nemohol reagovat. na toho predajcu som sa vykaslal, dal mi adresu na ktorej sidli banka a nejaka realitka a ani telefonne cislo mi nebol ochotny dat s tym ze nema cas sa s niekym stretavat a pod...
dakujem vsetkym za rady.