wegamizi
11.06.09,20:36
Ahojte,
vedel by mi niekto poradit, naco vyuzijem koprovu tinkturu? Niekde som citala, ze ma liecive ucinky, ale neviem na co. Dakujem za radu.
Psycholog
12.06.09,04:26
Ahojte,
vedel by mi niekto poradit, naco vyuzijem koprovu tinkturu? Niekde som citala, ze ma liecive ucinky, ale neviem na co. Dakujem za radu.
Předpokládám, že se jedná o lihovou tinkturu. Používá se vnitřně jako močopudný prostředek na močové choroby, ale i při dětských kolikách, zde se přidává do čaje z heřmánkového květu.
Protože neznám složení a obsah (gemmoterapeutikum?, homeopatikum?, domácí výroba?) nelze stanovit dávkování. Běžně se však užívá 6 kapek 3x denně. Petr
wegamizi
12.06.09,10:10
Jedna sa o domacu vyrobu, liehova tinktura. Na vonkajsie pouzitie nema vyznam? Velmi pekne dakujem za odpoved, velmi mi to pomohlo.
Psycholog
12.06.09,10:18
Jedna sa o domacu vyrobu, liehova tinktura. Na vonkajsie pouzitie nema vyznam? Velmi pekne dakujem za odpoved, velmi mi to pomohlo.
Většina tinktur má účinky jen na vnitřní použití. Zde na vnější využití funguje jen líh v tinktuře obsažený a je jedno z čím je smíchaný (byliny, plody apod.). Opak je u mastí a olejů. Petr
wegamizi
12.06.09,10:22
Dakujem pekne. A mohla by som urobit nejaku mast s pridanim kopru na vonkajsie pouzitie?
Psycholog
12.06.09,11:21
Dakujem pekne. A mohla by som urobit nejaku mast s pridanim kopru na vonkajsie pouzitie?
V průmyslu se silice z kopru užívají k parfémování toaletních mýdel a pomád na vlasy. Cukráři ho přidávají do cukrovinek místo anýzu. V domácnosti hlavně při nakládání okurek. V lidovvém lékařství jen vnitřně na výše uvedené močové choroby a dětské koliky. Lituji, nevím k čemu by se dala vyrobená mast (což není žádný problém) použít. Petr
wegamizi
12.06.09,11:38
Aj tak dakujem za ochotu a uzitocne rady. Zase som o nieco mudrejsia;)
maca.tt
12.06.09,17:58
ja som našla olej z kôpru,prípadne môžem napísať prípravu a použitie
Jekyll
12.06.09,18:37
Kopor sa ešte používa na podporu tvorby materského mlieka.
To sa tiež može hodiť...
wegamizi
12.06.09,20:12
ja som našla olej z kôpru,prípadne môžem napísať prípravu a použitie
Prosim
maca.tt
14.06.09,09:39
Prosim
Rozdrvené semiačka kopru-nekovovým predmetom sa zalejú kvalitným olejom lisovaným za studena.Uzavretý pohár postav na slnečné miesto na štrnásť dní.Obsah každý deň premiešaj nekovovým predmetom.Potom olej preced.Skladuj na chladnom tmavom mieste.Použitie-zápal dýchacích orgánov,pri žalúdočných ťažkostiach,bolestiach brucha,ženských a mužských chorobách uži 2až3 kávové lyžičky denne.Pri nespavosti a na uvolnenie bolesti brucha potieraj si zvonka spánkové a čelné oblasti.Pri migréne si potieraj spánky,čelo,prínosové dutiny a krčnú chrbticu.Pri zápale stredného ucha si nakvapkaj dva razy denne po dve kvapky do ucha.Tieto inf.mám z knihy psychotronická poradňa.
wegamizi
14.06.09,11:44
Pekne dakujem, som vdacna za kazdu informaciu.
Psycholog
16.06.09,05:03
Rozdrvené semiačka kopru-nekovovým predmetom sa zalejú kvalitným olejom lisovaným za studena.Uzavretý pohár postav na slnečné miesto na štrnásť dní.Obsah každý deň premiešaj nekovovým predmetom.Potom olej preced.Skladuj na chladnom tmavom mieste.Použitie-zápal dýchacích orgánov,pri žalúdočných ťažkostiach,bolestiach brucha,ženských a mužských chorobách uži 2až3 kávové lyžičky denne.Pri nespavosti a na uvolnenie bolesti brucha potieraj si zvonka spánkové a čelné oblasti.Pri migréne si potieraj spánky,čelo,prínosové dutiny a krčnú chrbticu.Pri zápale stredného ucha si nakvapkaj dva razy denne po dve kvapky do ucha.Tieto inf.mám z knihy psychotronická poradňa.
I já děkuji za další informace. Petr