anka-s
12.06.09,06:42
Ahojte,
chcela by som Vas poprosit o radu:
kamarat si zalozil zivnost na opravu karoserii. Odcestoval do francuzska, kde opravuje karoserie pre francuzsku firmu. Pravdepodobne su platitelmi DPH, no nie som si ista. Sluzby vykonava tam na vozidlach patriacich francuzskym FO nepodnikateľom. Kde je v tomto pripade miesto dodania sluzby? Kedy sa bude musiet registrovat za platitela DPH? Alebo sa na neho vztahuje §7a? Budu sa tieto sluzby pocitat do obratu pre povinnost registracie?
Prosim, necitujte paragrafy, ale konkretne odpovedajte. Dakujem velmi pekne.
Vladimír Ozimý
12.06.09,05:05
Ahojte,
chcela by som Vas poprosit o radu:
kamarat si zalozil zivnost na opravu karoserii. Odcestoval do francuzska, kde opravuje karoserie pre francuzsku firmu. Pravdepodobne su platitelmi DPH, no nie som si ista. Sluzby vykonava tam na vozidlach patriacich francuzskym FO nepodnikateľom. Kde je v tomto pripade miesto dodania sluzby? Kedy sa bude musiet registrovat za platitela DPH? Alebo sa na neho vztahuje §7a? Budu sa tieto sluzby pocitat do obratu pre povinnost registracie?
Prosim, necitujte paragrafy, ale konkretne odpovedajte. Dakujem velmi pekne.

§7a v zákone o DPH nemáme. Toľko k paragrafom
No práce na hnuteľnom majetku majú miesto dodania tam kde sa fyzicky vykonávajú. To jest predmet dane je vo Francúzsku a preto vám tieto príjmy nebudú vstupovať do obratu na účely registrácie sa v tuzemsku. Na druhej strane je dôležité komu faktúrujete za svoje služby, či tomu francúzskemu platiteľovi alebo súkromným osobám. ak je to platiteľovi potom nemáte povinnosť riešiť svoju registračnú povinnosť vo francúzsku a DPH odvádza odberateľ služieb t.j. francúzska spoločnosť. V prípade ak by ste to faktúrovali súkromným osobám, nemali by ste na koho preniesť daňovú povinnosť a preto by ste museli riešiť svoju registráciu vo francúzsku...
jajko50
12.06.09,05:10
Musí si preštudovať dobre francúzske daňové zákony a mám dojem, že sa bude musieť zaregistrovať za platcu vo Francúzsku , kde si potom môže uplatniť aj daň na vstupe - limity na registráciu sú v krajinách EU poväčšinou oveľa nižšie ako v tuzemsku - mám dojem, že je to 5000€ - ale nech si to overí. registráciu v tuzemsku by som na jeho mieste tiež absolvoval a dobrovolne.

Dúfam, že nezavádzam - ešte vyčkaj na názor ostatných.