mackova
25.07.05,22:12
Ahojte, mam kamarata, ktory ma hudobnu skupinu, ktora nie je nikde regi
strovana. Bude nahravat CD a chcela by sponzorstvo, za to bude sponzor
na obale CD mat reklamu.
Je to vobec mozne, kde nie su nikde registovani?
Dik.
ilona
26.07.05,04:10
Môžeš sponzorovať koho chceš,aj tak si to nemôžeš dať do nákladov ovplyvńujúci základ dane.
Zuziana
26.07.05,04:48
Ahojte, mam kamarata, ktory ma hudobnu skupinu, ktora nie je nikde regi
strovana. Bude nahravat CD a chcela by sponzorstvo, za to bude sponzor
na obale CD mat reklamu.
Je to vobec mozne, kde nie su nikde registovani?
Dik.

Tak čo to bude sponzoring alebo reklama?
porfin
26.07.05,05:22
No ja si myslím , že pravdu majú obe moje predchodkyňe vo svojich odpovedia:
sponzorstvo je vlasstne dar a dar ako taký si nemôžeš dať do výdavkov ovpl. ZD ale na druhej strane, ak by si to dala ako reklamu na svoju firmu napríklad tak, že by tam na obale CD bolo tvoje logo s dákym reklam. textom na svoju firmu, tak potom ako klasická reklama.
Sefcikova
26.07.05,14:59
No ja si myslím , že pravdu majú obe moje predchodkyňe vo svojich odpovedia:
sponzorstvo je vlasstne dar a dar ako taký si nemôžeš dať do výdavkov ovpl. ZD ale na druhej strane, ak by si to dala ako reklamu na svoju firmu napríklad tak, že by tam na obale CD bolo tvoje logo s dákym reklam. textom na svoju firmu, tak potom ako klasická reklama.
na to aby si to mohla dať do daňových výdavkov ako reklamu, nemusí jej kapela vystaviť daňový doklad ??
mackova
29.07.05,14:11
No dobre, a aky doklad im vystavi kapela, ktora nie je nikde zaregistrovana.
Mohlo by to byt formou zmluvy.
mackova
03.08.05,12:33
Prosim, prosim pomozte mi, neviete kde by sa mala zaregistrovat kapela, aby mohla na svojom vydanom CD spravit firme reklamu?
Alebo nemusi sa registrovat?
Vie niekto ako by to bolo mozne?
Susan
04.08.05,05:55
Spise sa darovacia zmluva, kde bude uvedeny poskytovatel reklamy a druha strana, ktora chce mat reklamu. Ostatne udaje zmluvy budu obsahovat udaje ako pise porfin. Tato zmluva bude zaroven dokladom na zauctovanie.
Vladimír Ozimý
04.08.05,06:15
tiez to vidim cez sponzorstvo ako nedanovy naklad......pretoze sponzorstvo moze dat aj sukromnej osobe, ak to chce ako reklamu bolo by dobre kapelu niekde zaregistrovat...zivnost netreba pretoze sa to riadi autorskym zakonom ale niekde existuje evidencia kapiel a samozrejme potom na danovy urad a vystavit fakturu na prenajom reklamnej plochy na obaloch CD
Alllena
25.08.05,10:42
Príjemný deň,

Na základe Zmluvy o reklame sme poskytli finančný príspevok športovcovi,na financovaní štartu na MS,logo spoločnosti bude na drese športovca.
Je poskytnutie takejto reklamy uznaným daňovým nákladom našej spoločnosti?
Musíme napr. dokladovať fotografiou umiestnenie loga na drese?
Jana Acsová
28.08.05,12:38
Skúste si pozrieť aj toto (od príspevku 7):

http://www.porada.sk/showthread.php?t=9634&highlight=reklama
Prue
28.08.05,18:37
Príjemný deň,

Na základe Zmluvy o reklame sme poskytli finančný príspevok športovcovi,na financovaní štartu na MS,logo spoločnosti bude na drese športovca.
Je poskytnutie takejto reklamy uznaným daňovým nákladom našej spoločnosti?
Musíme napr. dokladovať fotografiou umiestnenie loga na drese?
Presná definícia pojmu reklama, ktorá je upravená v §1 zákona č. 147/2001 Z.z. o reklame a o zmene a doplnení niektorých zákonov v z.n.p. : Reklama je prezentácia produktov v každej podobe s cieľom uplatniť ich na trhu. Pritom pojem "propagácia" je treba chápať len ako synonymum pojmu reklama.
Podľa Zákona o dani z príjmov náklady na reklamu sú daňovým nákladom, ak sú vynaložené na účel prezentácie podnikateľskej činnosti daňovníka.
Jana Acsová
29.08.05,06:49
Podľa Zákona o dani z príjmov náklady na reklamu sú daňovým nákladom, ak sú vynaložené na účel prezentácie podnikateľskej činnosti daňovníka.Áno, náklady na reklamu sú uznaným daňovým výdavkom za podmienok ustanovených Zákonom o daniach z príjmu.
Otázka v tomto prípade však znie: Kto môže poskytovať reklamné služby, t.j. malo by sa jednať o osobu oprávnenú v zmysle Zákona o reklame.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Alllena
30.08.05,06:03
Áno, náklady na reklamu sú uznaným daňovým výdavkom za podmienok ustanovených Zákonom o daniach z príjmu.
Otázka v tomto prípade však znie: Kto môže poskytovať reklamné služby, t.j. malo by sa jednať o osobu oprávnenú v zmysle Zákona o reklame.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
a tak som z toho popletená, asi počkám ako dopadne rok a potom sa rozhodnem či daňové alebo nedaňové,(nejedná sa o významú čiastku). Stretla som sa i s takým názorom,že napríklad je súťaž v speve príjde riaditeľka školy požiada o "príspevok", dodá zmluvu o reklame, na pódiu je umiestnené logo spoločnosti a je to akože správné!daňovo uznané pre spoločnosť ktorá poskytla príspevok.
Jana Acsová
30.08.05,07:34
Na základe Zmluvy o reklame sme poskytli finančný príspevok športovcovi,na financovaní štartu na MS,logo spoločnosti bude na drese športovca.

Nedoporučujem zmluvu o reklame, ale "poskytnutie plochy na umiestnenie loga, reklamného nápisu atď...."
apo
03.09.07,08:03
Priatelia Poraďáci.

V tejto téme ste analyzovali poskytovateľa daru.

Mám nového klienta, obchodnú spoločnosť, registrovanú ako platiteľ DPH. Tento klient bude príjmať sponzorské dary na svoju činnosť.

Ako sa budú prijaté sponzorské dary správať voči dani z príjmu aj voči DPH?

Ďakujem.

apo
gita
06.09.07,06:49
Vie niekto poradiť ako je to s DPH pri sponzorovaní? Predajňa daruje nejaký tovar inej organizácii. Na základe výdajky zo skladu sa odvedie DPH? Treba aj nejakú zmlulvu?
emgeton
06.09.07,08:34
Priatelia Poraďáci.

V tejto téme ste analyzovali poskytovateľa daru.

Mám nového klienta, obchodnú spoločnosť, registrovanú ako platiteľ DPH. Tento klient bude príjmať sponzorské dary na svoju činnosť.

Ako sa budú prijaté sponzorské dary správať voči dani z príjmu aj voči DPH?

Ďakujem.

apo

DzP - nie je predmetom dane.

DPH - nie je predmetom dane.nesprávny záver. Nevzniká právo na odpočet dane, nakoľko v zmysle §49/2a si voči obdarovanému nikto daň neuplatnil.
apo
06.09.07,08:35
Občiansky zákonník vyžaduje darovaciu zmluvu v tom prípade ak moment darovacia nie je totožný s momentom prevzatia daru. Jednoduchá zmluva je dorá nakoľko z nej je jasné komu a snáď aj načo je určený dar.

Pri darovaní tovaru si treba uvedomiť aj to, že okrem DPH na výstupe musíš zaúčtovať v JÚ storno nákup tovaru a v PÚ metóda B preúčtovať hodnotu daru v obstarávacej cene z účtu 504 nákup tovaru na dary účet 543 Dary ak máš metódu A potom je to jednoduché zaúčtuješ výdaj zo skladu napríklad 543/132.

apo
apo
06.09.07,08:46
DzP - nie je predmetom dane.

DPH - nie je predmetom dane.

Ďakujem za radu.
Na tomto mieste sa nik nechytal mi poradiť tak som na linku

http://www.porada.sk/t59910-primanie-sponzorskych-darov.html

otvoril novú tému. Pozri prosím môj posledný príspevok kde ma Betka posunula dopredu a zistil som, že v §12 je uvedenév odstavci 3 a 7, že PO nezdaňujú dary, ale v daňovom priznaní PO je r200 na zníženie záklu dane, ktorý sa týka iba neziskoviek podľa §12 odstavec 3.

Takže neviem.

Prosím pozri na priložený link.

Ďakujem.

apo
judyt
26.05.08,11:10
Ahojte, musim napiast ziadost, aby nam dali sponzorske peniaze. Viete pomoct co by mala obsahovat ta ziadost. Hladala som ale nic som nenasla. Dakujem Vam
apo
26.05.08,12:09
Obsah žiadosti o sponzorský dar už nič neovplyvní. To čo sa do žiadosti napíše je len apelovanie na city potencionálneho sponzora, respektíve, čo mu za tento sponzorský dar urobíte ako reklamu, ale AJ TAK TO NEBUDE pre sponzora daňový výdavok ak sa skutočne požaduje sponzorský dar.

Niekto, nepozná jemný rozdiel medzi sponzorovaním a reklamou. Ak chceš presnejšiu radu tak napíš či má ísť o reklamu, alebo dar. Sponzorstvo = darovanie.

Pozdravujem.

apo
judyt
27.05.08,05:41
Dakujem za odpoved, ide len o dar.sponzorstvo = darovanie.
Náhradné diely
28.05.08,07:38
Príjemný deň,

Na základe Zmluvy o reklame sme poskytli finančný príspevok športovcovi,na financovaní štartu na MS,logo spoločnosti bude na drese športovca.
Je poskytnutie takejto reklamy uznaným daňovým nákladom našej spoločnosti?
Musíme napr. dokladovať fotografiou umiestnenie loga na drese?1
apo
28.05.08,18:02
To je pekné, že ste podporili športovca, ale neviem či sa dá oceniť 1 meter štvorcový hrude, alebo inej časti tela športovca, aby ste zaplatili za prenájom reklamnej plochy, ak s aVám to podarí potom pôjde o reklamu.

Trochu nadnesene som uviedol príspevok, ale myslím si že to asi nepôjde ak náklad.

apo
Slavena
24.07.08,20:39
Dobrý večer, firma A si dala vyrobiť reklamné predmety /flísové vesty vo farbe firmy s logom a perá s logom/. Cena 1 ks vesty bez DPH je 286,- Sk, cena 1 ks pera bez DPH je 77,- Sk. Tieto predmety väčšinou rozdáva svojím odberateľom ku koncu roka. Má vystavenú faktúru od dodávateľa, platcu DPH. Môže si firma A DPH z týchto predmetov odpočítať? A je takýto spôsob reklamy podľa vás daňovo uznaným nákladom?
Slavena
05.08.08,18:04
Verím, že mi niekto odpovie.
Zoltán Kovács
05.08.08,18:10
Dobrý večer, firma A si dala vyrobiť reklamné predmety /flísové vesty vo farbe firmy s logom a perá s logom/. Cena 1 ks vesty bez DPH je 286,- Sk, cena 1 ks pera bez DPH je 77,- Sk. Tieto predmety väčšinou rozdáva svojím odberateľom ku koncu roka. Má vystavenú faktúru od dodávateľa, platcu DPH. Môže si firma A DPH z týchto predmetov odpočítať? A je takýto spôsob reklamy podľa vás daňovo uznaným nákladom?

Áno môže, a dokonca je to daňovo uznateľným nákladom.
Tweety
05.08.08,18:32
Dobrý večer, firma A si dala vyrobiť reklamné predmety /flísové vesty vo farbe firmy s logom a perá s logom/. Cena 1 ks vesty bez DPH je 286,- Sk, cena 1 ks pera bez DPH je 77,- Sk. Tieto predmety väčšinou rozdáva svojím odberateľom ku koncu roka. Má vystavenú faktúru od dodávateľa, platcu DPH. Môže si firma A DPH z týchto predmetov odpočítať? A je takýto spôsob reklamy podľa vás daňovo uznaným nákladom?
Iba dodám k tomu, čo tu správne uviedol smith: účtovanie predmetov bude: 501AE/321, 343AE/321.
domenico.office
04.07.09,11:44
Dobrý deň poraďáci.... Pokračujem v tejto téme, pretože nič vhodné som sa nedozvedel. Možno viacerí majú už viac skúseností a dokážu poradiť. Som právnická osoba a chcem darovať určité financie na činnosť hudobnej skupiny. Finančný obnos bude na zaplatenie cestovných nákladov, na stravu, na ubytovanie. Chcem sa opýtať, akú zmluvu vyhotoviť a podpísať s hudobnou skupinou, aké podmienky zakotviť do zmluvy (prezentácia mojej právnickej osoby na koncertoch, v médiach na CD, na vozidle a pod), aby to pre právnickú osobu bol uznateľný daňový výdavok.
Lianka
04.07.09,12:18
Podla mojho nazoru:


Som právnická osoba a chcem darovať určité financie na činnosť hudobnej skupiny. Finančný obnos bude na zaplatenie cestovných nákladov, na stravu, na ubytovanie. Chcem sa opýtať, akú zmluvu vyhotoviť a podpísať s hudobnou skupinou, aké podmienky zakotviť do zmluvy.

Toto je dar, sam to aj pises, t. j. danovo neuznatelny naklad. Samotna cinnost skupiny s tvojim predmetom podnikanie nic nema.
Okrem toho si nie som ista, ci je mozne dar niecim podmienovat, napr. tym, na co bude pouzity - ako si to rozpisal ty.


(prezentácia mojej právnickej osoby na koncertoch, v médiach na CD, na vozidle a pod), aby to pre právnickú osobu bol uznateľný daňový výdavok.

Toto by bol danovo uznatelny naklad - reklama.

Takze z toho podla mna dost jasne vyplyva, co by malo byt predmetom zmluvy, ak ma ist o danovo uznatelne naklady. ;)
domenico.office
04.07.09,20:19
To darovanie, to bolo nesprávne slovo....chcem dať, ale chcem si to dať do nákladov. Chápem tomu, jedine spôsobom reklamy sa dá, aby to bol pre právnickú (či fyzickú) osobu daňový výdavok. Ďakujem Lianka, takže by mi mohla stačiť zmluva o zabezpečení reklamy hudobnou kapelou, dohodnúť konkrétny spôsob reklamovania mojej firmy, na koncertoch, hudobných nosičoch, vozidlách a pod.
Ivenka
20.01.10,12:42
Poprosím ak viete niekto tak ma usmernite, vopred ďakujem.
Ako som sa tu dočítala tak tomu rozumiem, že ak dam finančný dar 16 500 € tak to zaučtujem na 543 a v Daňovom priznaní to potom dám ako pripočitateľnú položku na r.14 ? Proste ide mi iba o to, že "MÁM" veľa peňazí v pokladni a potrebujem sa ich zbaviť. DPH nemá s tým nič spoločné dúfam.
Ešte raz vďaka.
apo
20.01.10,12:50
Môžete rozdať celú pokladňu. Na DPH to nemá vplyv. Čo s tou sumou spraví obdarený nie je náš problém, ale ak to nedá do účtovníctva v budúcnosti to môže spôsobiť problémy. Lebo dávať peniaze do "práčky" vždy prináša riziko. Pokiaľ sa dá tak by som hotovosť znižoval vyplatením podielu na zisku. Totiž dať v Sk pol mililóna nie je sranda.

apo
Ivenka
20.01.10,12:52
Vďaka. Ostane mi ešte aj na podiel na zisku. Práveže druhej strane chýbajú peniaze. To sú tie oficiálne a neoficiálne mzdy :)
Ešte raz ďakujem.
apo
20.01.10,13:31
Raz sa mi bolo stalo, že pri účtovaní dvoch firiem som zistil, že jednej chýbali a druhá mala prebytok v pokladni. Riešil so to finančnou výpomocou medi firmami, ktoré si to v nasledujúcom roku dali do poriadku.

Doporučujem neurobiť dar, ktrý v skutočnosti sa neudial, je to možný zdroj nepríjemných problémov. Treba si uvedomiť, že porušenie zákona o účtovníctve prináša so sebou riziko sankcie vo výške 3 percent brutto majetku vykázaného v súvahe.

A takáto sankcia veľmi bolí, lebo štát nebol ukrátený na daniach aj keď ak pôjdeme do dôsledkov tak bol štát poškodený, lebo peniaze v pokladni sú väčšinou dôsledkom vyššej osobnej spotreby spoločníkov ako sú ich mzdy, ak nejaké mzdy vôbec sú.

apo
RYPKA
02.02.10,14:10
Mám dotaz : naša ekonomka chce zaúčtovať sponzoring ( obchodný tovar firmy oproti zmluve o reklame ). Je tento postup prosím správny ?
Navrhujem nasledovné:

1) Zmluva o reklame: Objednávateľ PHC

Dodávateľ Slov.zväz psích záprahov

Predmet zmluvy: dodanie reklamy formou bla, bla...

Cena služby: ....... (hodnota krmiva, ktoré im chceme poskytnúť vč.DPH)



2) Dodávateľ vystaví faktúru za reklamu v zmysle zmluvy účto: 518/321

3) PHC vystaví faktúru za krmivo v cenách obvyklých + DPH 311/343, 604

4) Výdaj zo skladu 504/132

5) Dohoda o započítaní záväzkov a pohľadávok 321/311



Prosím stanovisko
Mija33
07.10.12,11:20
Prepáčte len kontrolna otázka, ako zaúčtujem darovanie športových dresov pre športový klub v obci, ak mám e-shop a z neho im to darujem? dik /neplatca DPH/
Tweety
07.10.12,11:47
Prepáčte len kontrolna otázka, ako zaúčtujem darovanie športových dresov pre športový klub v obci, ak mám e-shop a z neho im to darujem? dik /neplatca DPH/
Darovanie tovaru v PÚ: 543/132, v JÚ je to VNZD.
optimistka
08.10.12,15:40
a 543 pripočítaš k ÚHV
Mija33
08.10.12,17:24
vediem JÚ, treba spísať aj darovaciu zmluvu?
Tweety
08.10.12,17:29
vediem JÚ, treba spísať aj darovaciu zmluvu?
ÁNo, treba doklad o darovaní.
mondes
16.10.12,19:48
Dobrý večer, prosím Vás, ak mám žiadosť o sponzorstvo od obce, ktorá chce usporiadať obecné slávnosti a SZČO jej prispela sumou 50 Eur, tak ako to zaúčtujem v JU? Je to VOZD, alebo VNZD? Ďakujem pekne.
Mila123
16.10.12,19:56
Dobrý večer, prosím Vás, ak mám žiadosť o sponzorstvo od obce, ktorá chce usporiadať obecné slávnosti a SZČO jej prispela sumou 50 Eur, tak ako to zaúčtujem v JU? Je to VOZD, alebo VNZD? Ďakujem pekne.
VNZD
mondes
16.10.12,19:58
Ďakujem pekne.

.....a ako doklad budem mať tú žiadosť o sponzorstvo z obecného úradu?
Nerghal
26.10.12,05:10
Zdravim, mam taku zaujimavu otazku - s kapelou by sme chceli poziadat o sponzorsku sumu 2000 € na vydanie CD. Vedia si firmy taketo nieco odpisat z nakladov? Pytam sa, aby sme vedeli nejak firmy nabudit, ze to bude pre nich vyhodne. Nikto z nas nie je SZCO, takze sponzorsky dar by bol prijaty len fyzickou osobou - nepodnikatelom. Alebo je vyhodnejsi penazny dar? Dakujem.
Tweety
26.10.12,05:12
Zdravim, mam taku zaujimavu otazku - s kapelou by sme chceli poziadat o sponzorsku sumu 2000 € na vydanie CD. Vedia si firmy taketo nieco odpisat z nakladov? Pytam sa, aby sme vedeli nejak firmy nabudit, ze to bude pre nich vyhodne. Nikto z nas nie je SZCO, takze sponzorsky dar by bol prijaty len fyzickou osobou - nepodnikatelom. Alebo je vyhodnejsi penazny dar? Dakujem.
Sponzorstvo je vlastne dar, pre darcu je to stále nedaňový výdavok.
Nerghal
26.10.12,06:23
a co ak im vymenou ponukneme ich logo na obale CD? da sa to chapat ako nejaka zmluva o reklame? niekde som sa tu na fore docital, ze je to mozne aj pre FO - nepodnikatela a podnikatelskym subjektom a ze ta zmluva je vlastne danovy doklad
Tweety
26.10.12,06:36
a co ak im vymenou ponukneme ich logo na obale CD? da sa to chapat ako nejaka zmluva o reklame? niekde som sa tu na fore docital, ze je to mozne aj pre FO - nepodnikatela a podnikatelskym subjektom a ze ta zmluva je vlastne danovy doklad
Tak toto by už bola reklama, treba zmluvu, potom to bude daňový výdavok.
Nerghal
26.10.12,06:41
cize tym padom by sa nejednalo vobec o sponzorsky a ani iny dar? a da sa zmluva o reklame uzavriet aj medzi podnikatelskym subjektom a FO - nepodnikatelom?
KatarinaNR
20.11.12,17:18
Pekný večer,
chcela by som sa spýtať, ako postupovať ak chce podnikateľ dať sponzorský dar, teraz nemyslím finančnú hotovosť, ale predmet niečo z obchodu čo predáva, tričko, doplnky športovej výživy a pod. čo všetko k tomu treba a ako mi to vstúpi do účtovníctva. Ďakujem
apo
20.11.12,19:30
Záleží na tom či je to FO, alebo PO a vedie evidenciu zásob metódou A, alebo B.

Ale všeobecne.
Ak boli darované predmety pri obstaraní účtované ako náklad je potrebné podľa možností ktoré dáva konkrétne účtovníctvo opraviť základ dane z príjmu tak, že vstupná cena za ktorú boli predmety nadobudnuté sa zaúčtuje ako storno nákladu.

A hlavne ak je sponzor registrovaný na DPH musí odviesť daň na výstupe v cene obvyklej.

apo
Jana Acsová
21.11.12,12:02
Pekný večer,
chcela by som sa spýtať, ako postupovať ak chce podnikateľ dať sponzorský dar, teraz nemyslím finančnú hotovosť, ale predmet niečo z obchodu čo predáva, tričko, doplnky športovej výživy a pod. čo všetko k tomu treba a ako mi to vstúpi do účtovníctva. ĎakujemVeci do 16,60 eur by mohli byť podľa môjho názoru reklamným predmetom (daňovým výdavkom bez povinného doodvádzania DPH). Pri bezodplatnom prevode majetku, ktorý nie je reklamným predmetom sa odvádza DPH z ceny, za ktorú bol tovar nadobudnutý (vrátane súvisiacich nákladov), nie z ceny obvyklej.
Jana Acsová
21.11.12,12:09
Samozrejme odporúčam vhodne zvoliť zmluvný vzťah a vyhnúť sa pojmovo "sponzoringu".
apo
21.11.12,17:33
Áno, s návrhom ako dar premeniť na drobný reklamný predmet sa dá súhlasiť, ale treba pripomenúť, že tieto drobné predmety musia byť označené firmou, ktorá obdarúva niekoho, v tom spočíva rozdiel medzi sponzorským darom a drobným reklamným predmetom.

Táto pripomienka je pre KatarínuNR, aby vedela, že keď sa povie "A" obvykle ide za tým ešte aj "B". Tým B je označenie predmetov logom alebo názvom firmy.


apo
zuzana
21.11.12,17:41
Reklamné predmety do 16.60 € už nemusia byť označené logom firmy.
Stefan2005
21.11.12,17:41
...Táto pripomienka je pre KatarínuNR, aby vedela, že keď sa povie "A" obvykle ide za tým ešte aj "B". Tým B je označenie predmetov logom alebo názvom firmy.

apo


... podmienka označovania logom firmy bola zo zákona vypustená; alebo sa znova zaviedla :confused:
Dav
21.11.12,17:43
Áno, s návrhom ako dar premeniť na drobný reklamný predmet sa dá súhlasiť, ale treba pripomenúť, že tieto drobné predmety musia byť označené firmou, ktorá obdarúva niekoho, v tom spočíva rozdiel medzi sponzorským darom a drobným reklamným predmetom.

Táto pripomienka je pre KatarínuNR, aby vedela, že keď sa povie "A" obvykle ide za tým ešte aj "B". Tým B je označenie predmetov logom alebo názvom firmy.


apo
Podľa mojich vedomostí podmienka označiť reklamný predmet logom firmy zo súčasného znenia zákona o dani z príjmov vypadla a zostala len podmienka ceny.
apo
21.11.12,18:04
Ozaj?
Tak som čosi prehliadol.

apo
Tweety
21.11.12,18:11
Ozaj?
Tak som čosi prehliadol.

apo
Toto platí už nejaký ten rok.
Jana Acsová
22.11.12,10:56
Toto platí už nejaký ten rok.
Majka možno ... ale povedz mi, že kedy účtovník/účtovníčka nebol/a radšej opatrný/á?
Tweety
22.11.12,11:00
Majka možno ... ale povedz mi, že kedy účtovník/účtovníčka nebol/a radšej opatrný/á?
Áno zo zákona platí zásada opatrnosti.
apo
23.11.12,08:49
ďakujem, že nevyzerám ako trúba.