amaluska
12.06.09,10:51
Dobry den, rada by som sa poradila so znalymi :-)
Mam narok na danovy bonus na syna, ak:
syn v sk. roku 2005/2006 zacal studovat isty odbor na VS V CR. Prvy rocnik skoncil a urobil skusky na iny odbor, na ktory sa rozhodol prestupit.
V sk roku 2006/2007 bol zapisany opat ako student prveho rocnika stvorrocneho studia.
V sk roku 2007/2008 bol studentom druheho rocnika stvorodboroveho studia
V sk roku 2008/2009 koci 3 rocnik stvorodboroveho studia.
Moja mzdarka mi oznamila, ze keze je studium stvorodborove a on dokopy uz studoval 4 roky, ze buduci rok prekrocil standardnu dlzku studia a narok nemam.
Je to pravda?
mzdarka renca
12.06.09,09:07
Dobry den, rada by som sa poradila so znalymi :-)
Mam narok na danovy bonus na syna, ak:
syn v sk. roku 2005/2006 zacal studovat isty odbor na VS V CR. Prvy rocnik skoncil a urobil skusky na iny odbor, na ktory sa rozhodol prestupit.
V sk roku 2006/2007 bol zapisany opat ako student prveho rocnika stvorrocneho studia.
V sk roku 2007/2008 bol studentom druheho rocnika stvorodboroveho studia
V sk roku 2008/2009 koci 3 rocnik stvorodboroveho studia.
Moja mzdarka mi oznamila, ze keze je studium stvorodborove a on dokopy uz studoval 4 roky, ze buduci rok prekrocil standardnu dlzku studia a narok nemam.
Je to pravda?
mzdárka má pravdu
Barbara
12.06.09,09:25
zákon o prídavku na dieťa Z.z č. 600/2003 § 3




Nezaopatrené dieťa
Nezaopatreným dieťaťom je dieťa do skončenia povinnej školskej dochádzky, najdlhšie do dovŕšenia 25 rokov veku, ak

sa sústavne pripravuje na povolanie štúdiom alebo
sa nemôže sústavne pripravovať na povolanie štúdiom, alebo vykonávať zárobkovú činnosť pre chorobu alebo úraz.
Nezaopatrené dieťa je aj dieťa, ktoré

po skončení povinnej školskej dochádzky sa zúčastňuje dennou formou kurzu na získanie základného vzdelania, okrem kurzu organizovaného podľa zákona o službách zamestnanosti, najdlhšie do skončenia školského roku, v ktorom dieťa dovŕšilo 18 rokov veku, alebo
je neschopné sa sústavne pripravovať na povolanie alebo vykonávať zárobkovú činnosť pre dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav, najdlhšie do dovŕšenia plnoletosti.

Nezaopatrené dieťa podľa tohto zákona nie je dieťa[/U]:
[LIST]
ktorému vznikol nárok na invalidný dôchodok alebo poberá sociálny dôchodok,
ktorého štúdium na vysokej škole podľa študijného programu presahuje štandardnú dĺžku alebo
ktoré získalo vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa.




tým pádom ani na rodinné prídavky nemáte nárok