kkllc
12.06.09,10:43
Končí školský rok a tak by som rada darovala peknú knihu za vysvedčenie svojej dcére, ktorá končí 2. ročník ZŠ. Poradte mi niečo pekné. ;)
Bionda
12.06.09,08:45
skús špecifikovať jej záľuby event. čo sa jej páči, bude to ľahšie.
Monika Kováčová
12.06.09,08:46
kkllc
12.06.09,08:51
skús špecifikovať jej záľuby event. čo sa jej páči, bude to ľahšie.

Má rada príbehy o deťoch a zvieratách.
pasuliatko
12.06.09,09:40
Gabi03
12.06.09,09:51
Bionda
12.06.09,09:52
Tak obľúbené mojej dcéry boli : Psia hliadka - Jenny Dale ( viacero samostatných príbehov najrozličnejších plemien psov a rodine, ktorá vlastní psí hotel a útulok), Sedem labiek za Penny - Thomas Brezina ( tiež séria príbehov o dievčati Penny a jej zvieracích priateľoch)
Bionda
12.06.09,10:01
Šikovné sú aj knižky Traja pátrači ich záhady môžu byť zaujímavé aj pre dnešné deti.
lavi
13.06.09,07:09
Odporucam jednoznacne
Kristu Bendovu - 8 krat 8 Osmijankovych rozpravok...su tam rozne pribehy, aj zvieracie:-)
Je to nesmierne tvorive, vtipne a inspirujuce

Tiez hocico od Astrid Lindgrenovej, Giani Rodarriho, krasne detske knizky ma aj Roald Dahl
alla66
13.06.09,08:46
Vhodné sú encyklopédie, v tvojom prípade o zvieratkách,
v budúcnosti môže dcéra čerpať informácie k rôznym referátom do školy...aspoň mojim deťom pomohli mnoho krát:)
pasuliatko
13.06.09,13:06
a čo takto zvierací atlas pre deti?ja ked som bola malá nikto mi neurobil väčšiu radosť tým,že mi dal knižku o zvieratkách.
Blankake
13.06.09,13:14
A Rozprávky o psíčkovi a mačičke od Josefa Čapka už máte alebo Smelý Zajko od Jozefa C. Hronského?

alebo ešte:
http://www.martinus.sk/?uItem=22571
lavi
13.06.09,15:06
od Hronskeho je fajn aj Budkacik a Dubkacik:-)
icemonika
13.06.09,21:08
Jednoznačne odporúčam dve knihy Petra Karpinského
Ako sme s Ťukťukom ťukťukovali ...milujem tú knihu, v živote som sa toľko nenasmiala pri knihe. Je to o priateľstve spisovateľa a Ťukťuka...zvláštneho tvora, ktorý sa záhadne nasťahoval do bytu. O tejto knihe sa dá povedať, že je pre čitateľa vo veku od 0 do 99 rokov
A bola aj ocenená: najlepšia rozprávková kniha – zima 2002 detska kniha roka
http://www.spn.sk/index/podstranka.php?sview=detail&idt=3&page=1

alebo Rozprávky z Múzea záhad a tajomstiev...táto je zas viac dobrodružná pracuje sa tu intenzívne s princípom nepredstaviteľné sa stáva skutočným.
http://www.martinus.sk/?uItem=41700

a do tretice tiež súčasný autor Erik Jakub Groch Tuláčik a Klára
Je to o dievčatku a jej psíkovi, ktorý stvára vtipne veci...z čoho plynie pre detského čitateľa ponaučenie.
http://www.elegenda.sk/knihy/pre-deti-a-mladez/rozpravky-a-povesti/erik-jakub-groch-luboslav-palo-tulacik-a-klara/
lavi
14.06.09,06:36
No musim povedat, ze Muzeum zahad a tajomstiev ma trosku sklamalo, myslim, ze su aj lepsie detske knihy, citame to teraz na 1. stupni s detmi a nejak to deti az tak nechyta...ale je to samozrejme individualne,
ta prva kniha,c o dala icemonika ma ale zaujala
Dav
14.06.09,07:14
Tuláčik a Klára je taká krásna knižka, že som ju kúpila len tak - bolo mi až ľúto, že už mám deti oveľa staršie. Na Vianoce sme ju darovali deťom v rodine, a odvtedy je to ich najzamilovanejšia knižka.
Veľmi dobrá kniha je aj : Karel Čapek : Dášenka (alebo život šteniatka)
Beella
14.06.09,08:00
Moja neterka momentálne "frčí" na Heidi ;)
http://www.martinus.sk/?uMod=list&uTyp=search&uQ=heidi&uCo=nazov
kkllc
14.06.09,11:29
Ďakujem Vám za vaše skúsenosti. Našla som si tu viac kníh, ktoré ma zaujali a ktoré pôjdem kúpiť. (postupne).
Pridám aj ja svoje skúsenosti:
pre predškolákov - škôlkarka Braborka a jej macík
- škôlkarka Braborka a jej veľké starosti
- Veľké starosti malých zajačikov
Vydavateľstvo JUNIOR

ENCIKLOPÉDIA: Chceme vedieť prečo

1. stupeň ZŠ: G. Futtová - Dokonalá Klára 1., 2. ročník
- Psia škola kocúra Červenochvosta
- Hľadám lepšiu mamu.
bettylou
21.07.09,13:55
ktomi vie poradiť, kde stiahnuť nejaké krátke príbehy na čítanie o masožravých :-) zvieratkách pre dieťa ca 4-5 rokov. On si vyslovene pýta tie "straašnéé" a ja už nestíham vymýšľať.. :-))
mamka Danka
20.07.10,09:07
Prísne cenzúrujem čo mojim deťom dovolím čítať v tom, ktorom veku. Tu je pár typov pre prvý stupeň:

Moja dcéra číta cca od tretieho ročníka TROCH PÁTRAČOV a ich záhady alebo tajomstvá. Najskôr začala jednou z môjho detstva, postupne sme kúpili všetky, ktoré sú v predaji a teraz ich chodí požičiavať do mestskej knižnici. "Nakazila" tým celú triedu a knihy si navzájom požičiavajú a hrajú sa s dievčatami na pátračky. Už ide do šiestej striedy a stále ju to drží.

Syn číta knihu GRÁZLIK GABO. Je to síce kniha o chlapcovi, ale je dobrá ja pre dievčatá. Je srandovná a je ich viac dielov. Prvú dostal na Vianoce v tretej triede a od vtedy si ich sám dokupuje.

Veľký úspech má medzi deťmi aj kniha od R. Brata - MôJ ANIEL SA VIE BYŤ. Posiluje sebavedomie.

Pekné, pútavé a poučné sú aj tri knihy NIE TAK AKO U ZBOJNÍKOV.
hubatá
26.07.10,13:41
Môj tip:
zaveď ju do detského oddelenia v knižnici. Popozerá, začíta sa a sama si vyberie.
sosonka
07.05.15,09:59
Myslím že poradiť knihu pre cudzie dieťa nie je vobec ľahké. Keď som vyberala knihu pre sestrinu dcéru (žijú v zahraničí, takže sa moc často nevidíme), nechala som sa inšpirovať internetom. Veľa kníhkupectiev má svoje stránky a vačšinou majú knihy rozdelené podľa tém alebo podľa veku. To mi pomohlo asi najviac, podstatne mi to zúžilo výber. Potom som trochu u sestry sondovala čo neterku baví a podľa toho som potom vybrala
Tweety
07.05.15,10:00
reaguješ na pekne starý príspevok