Marína
12.06.09,12:15
Mám cca 3 mesiace Externý disk WESTERN DIGITAL My Book Essential 2.0 500GB, USB2.0, WDH1U5000E, model WD5000H1U-00, ktorému odišiel adaptér. Myslela som, že len dokúpim nový, ale zdá sa, že je topre mňa problém, neviem ho na nete vyhľadať. Mám síce nárok na reklamáciu, ale ako reklamovať, ak na disku mám archivované dáta. Model adaptéra je S018EM1200150, input 100-240V~50/60Hz 500mA, output 12.0V(tu sú uvedené 3 bodky a nad nimi pomĺčka)1500mA, Approval No:A/10212EA Ite power supply.
Blankake
12.06.09,10:25
Mám presne tento istý externý disk, zatiaľ len asi 2 mesiace...dúfam, že ten typ adaptéra nie je poruchový.
Skús reklamovať len adaptér, alebo nech Ti v predajni prekopírujú Tvoje dáta na nový disk, ak sa nedá reklamovať adaptér samostatne.
Marína
12.06.09,10:56
Mám presne tento istý externý disk, zatiaľ len asi 2 mesiace...dúfam, že ten typ adaptéra nie je poruchový.
Skús reklamovať len adaptér, alebo nech Ti v predajni prekopírujú Tvoje dáta na nový disk, ak sa nedá reklamovať adaptér samostatne.
Syn ho má v pohode už 3 roky. Bol kúpený v Metre, takže dáta mi nestiahnu a pri reklamácii požadujú odovzdať aj disk. Tiež, ak by som chcela stiahnuť dáta, musela by som kúpiť ďalší disk. Najviac sa mi pozdáva zohnať nový adaptér.
Ďakujem.

Dodatok: Už som sa telefonicky s Metrom dohodla, že nebudú pri reklamácii požadovať odovzdanie komplet celého výrobku. Odvolala som sa na zákon o ochrane osobných údajov.
Stevo5
12.06.09,15:13
Marína - a pozrel sa nejaký elektrikár na ten adaptér? Ak je celý zhorený je to zbytočné, ale čo ak odišla len nejaká poistka alebo súčiastka za pár centov?
Samozrejme že daj reklamovať, nový je nový, ale ak by to nevyšlo, aj toto je možnosť.
pistik71
12.06.09,15:44
Pozri kolko je "voltovy" a "amperovy", a skus niekde pohladat s rovnakou koncovkou. Obvykle na to pasuju adaptery zo starsich HP notebookov. Pripadne existuju aj univerzalne napajacie adaptery.
Marína
12.06.09,15:47
Marína - a pozrel sa nejaký elektrikár na ten adaptér? Ak je celý zhorený je to zbytočné, ale čo ak odišla len nejaká poistka alebo súčiastka za pár centov?
Samozrejme že daj reklamovať, nový je nový, ale ak by to nevyšlo, aj toto je možnosť.
Ďakujem Števo. Samozrejme, že to zmeral odborník(a dobrý:)), inak by som nevedela, že v ňom nie je napätie. Práve som sa vrátila z Metra, cca do 2 - 4 týždňov budem múdrejšia, až potom budem vedieť, čo je s diskom. Dúfam, že adaptér budú mať na výmenu, problém by nastal, ak by chceli vymeniť celý výrobok, musela by som niekoho zohnať, kto má rovnaký adaptér, aby som mohla stiahnuť dáta. Syn síce má, ale je veľmi ďaleko, budem s ním až v lete. Ak by to nevyšlo, možno by mi z Metra požičali, ten mladík vyzeral na to, že by sa dal nahovoriť.

Pozri kolko je "voltovy" a "amperovy", a skus niekde pohladat s rovnakou koncovkou. Obvykle na to pasuju adaptery zo starsich HP notebookov. Pripadne existuju aj univerzalne napajacie adaptery.
Ja sa v tom veľmi(no veľmi ako veľmi, vôbec:confused:) nevyznám, preto dôverujem tomu, kto sa na to pozeral, má tiež univerzálny adaptér, ale v nejakom parametri je tam problém(nesúlad), tak sme to radšej neskúšali, aby nezhorel. Teraz ani neviem, či myslel na adaptér alebo disk.
Asi sa vyjadrujem ako hotentot.:D
pistik71
13.06.09,08:42
Ten disk ma v sebe este usmernovak, takze + - par voltov nie je problem.
Pripadne z neho vyber disk (rozobratie je jednoduche a nie je tam blomba), vnutri je klasicky 3,5" SATA disk. A ten pripoj na nejake PC a stiahni si data. Ja to robim obvykle takto.
Marína
13.06.09,08:48
Ďakujem veľmi pekne za cennú radu.:)