Mirka PB
12.06.09,12:33
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať. Ideme kupovať byt, na ktorý má ale predávajúca záložné právo, ktoré však dala previesť na inú nehnuteľnosť. Kataster však ešte túto zmenu nepreviedol a na LV je stále táto ťarcha. Môžeme podať návrh na vklad do katastra našej kúpnej zmluvy už teraz, alebo musíme čakať, kým príde LV už bez ťarchy. Alebo to máme nejako napísať do kúpnej zmluvy? Ďakujem.
Kvietocek
12.06.09,10:39
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať. Ideme kupovať byt, na ktorý má ale predávajúca záložné právo, ktoré však dala previesť na inú nehnuteľnosť. Kataster však ešte túto zmenu nepreviedol a na LV je stále táto ťarcha. Môžeme podať návrh na vklad do katastra našej kúpnej zmluvy už teraz, alebo musíme čakať, kým príde LV už bez ťarchy. Alebo to máme nejako napísať do kúpnej zmluvy? Ďakujem.

Určite by som si to dala do kupnej zmluvy a napisala ze byt sa predava bez zalozneho prava a ze zalozne pravo ktore bolo na tom byte ze sa prenasa na inu nehnutelnost napisat konkretne ktoru a podpisat to vsetko pred notarom a este by som tam doplnila papierom o tom zaloznom prave.
Barbara
12.06.09,10:45
konkrétne ja osobne by som rozhodne počkala, kým ten LV bude bez tej ťarhy. Aj kúpnu zmluvu by som napísala až bez tej ťarhy.

V dnešnom svete - istota je istota.;)
Kvietocek
12.06.09,10:50
Suhlasim s Barborkou no na druhej strane kataster ma vecne cas preto by som to zakotvila v kupnej zmluve.
Barbara
12.06.09,10:57
Kvietoček máš pravdu, môže to byť aj v tej kúpnej zmluve, lenže nakoľko ja som taká osoba, že nikomu v dnešnej dobe neverím , a všade vidím duchov, kde ani nie sú , tak ja by som počkala.:)
Kvietocek
12.06.09,11:06
Kvietoček máš pravdu, môže to byť aj v tej kúpnej zmluve, lenže nakoľko ja som taká osoba, že nikomu v dnešnej dobe neverím , a všade vidím duchov, kde ani nie sú , tak ja by som počkala.:)

Suhlasim s tebou ak ich netlaci cas tak radsej pockat :)