eloelic
12.06.09,13:15
Moj otec je dôchodca a poberá starobný dôchodok. V súčasnosti pracuje na pracovnú zmluvu. Moja mesačná mzda je okolo 10 tisíc korún hrubého. Bolo by pre neho výhodnejšie pracovať na dohodu?
Sabadka
12.06.09,11:19
Moj otec je dôchodca a poberá starobný dôchodok. V súčasnosti pracuje na pracovnú zmluvu. Moja mesačná mzda je okolo 10 tisíc korún hrubého. Bolo by pre neho výhodnejšie pracovať na dohodu?

Nechápem otázku.
1. Čo má tvoja hrubá mesačná alebo akákoľvek tvoja mzda spoločného z dôchodkom a prácou tvojho otca?

2. Ak ťa platia v korunách tak akých?
veronikasad
12.06.09,11:20
Moj otec je dôchodca a poberá starobný dôchodok. V súčasnosti pracuje na pracovnú zmluvu. Moja mesačná mzda je okolo 10 tisíc korún hrubého. Bolo by pre neho výhodnejšie pracovať na dohodu?
to si musí zvážiť sám
Pri práci na prac.zmluvu ani dohodu nemá nárok na mesačnú odpoč. časť základu dane

Výhody zamestnanca :
1. stravné lístky
2. dovolenka
3. nemocenské v prípade PN-ky
4. možnosť dať si prepočítať starobný dôchodok po skončení prac. pomeru

Nevýhody zamestnanca :
1. nižšia čistá mzda, pretože mu zamestnávateľ zráža odvody do zdravotnej a sociálnej poisťovne.

Dohodár
Nemá nárok na žiadnu z výhod zamestnanca. Jeho čistá mzda je vyššia o odvody do zdr. a sociálnej poisťovne, ktoré neplatí.
eloelic
12.06.09,12:33
Trosku som v tom prispevku spravil preklep, pravdaze je to jeho mzda, a este mi to nadiktoval v korunach. Dakujem za odpovede :)