jirib
12.06.09,13:23
Dobry den,

urobil som powerpointoru prezentaciu, kde som pouzil aj videa. Aby mi videa v prezetnacii isli - ulozil som .pps subor do toho isteho priecinka (zlozky) ako su ulozene videa.
Prezentacia je urcena ako rozlucka so skolou, ale nechcem, aby niekto v buducnosti vyuzival pouzite videa alebo ich casti, volne si ich dalej kopiroval pre svoje ucely apod.
Predstavoval som si, ze budem maj jeden "zdrojovy" priecinok (zlozku) a mimo tohto priecinka umiestnim odkaz na prezentaciu. Do samotneho priecinka zakazem pristup. Prezentaciu si bude moct kazdy spustit cez odkaz, ale nedostane sa tam (t.j. do priecinka), kde su ulozene gify a videa.
Lenze neviem ako na to. A ci sa to vobec da. Ked chcem zakazat pristup do zlozky cez vlastnosti zaheslujem cely pocitac. Ked dam skryt subor alebo uzamknem subory, tak sa prezentacia zarazi a vyhlasi, ze subor je zablokovany, prezentacia "zamrzne" a nepokracuje sa dalej. Cize tadial cesta nevedie.
Existuje, prosim, sposob, ako zakazat vstup do priecinka, ale subory v nem dalej pouzivat cez externy odkaz.

Dakujem Jirko.

P.S.
Cela prezentacia aj so zdrojovym priecinkom (zlozkou) sa bude napalovat na DVD ako spomienka na skolu.
dolfort
12.06.09,15:24
Existuje, prosim, sposob, ako zakazat vstup do priecinka, ale subory v nem dalej pouzivat cez externy odkaz.

Nie, všetko sa dá nejakým spôsobom "hacknúť" - na tých dverách, za ktorými sú skryté alebo zaheslované dáta, najprv vyskúšaš kľučku či náhodou nie sú iba privreté (kauza NBS); príp. ich inteligentným spôsobom odomkneš, príp. to celé vyvalíš aj so zárubňou - ale vždy sa nájde spôsob.




Cela prezentacia aj so zdrojovym priecinkom (zlozkou) sa bude napalovat na DVD ako spomienka na skolu.

Ak to ideš napaľovať na nosič, použi nejaký šikovný DVD authoring program (http://www.techsupportalert.com/content/free-dvd-authoring-software.htm), pekne si tam povkladaj to čo potrebuješ a ulož to ako DVD video, porobíš si tam ponuky s videami, fotogalériami alebo hocičím čo tam chceš mať, proste ako na normálnom DVD filme. Pokiaľ to nie je rozlúčka informatikov, tak 90% ľudí si tie videá nebude vedieť vytiahnuť. Deviatim percentám, ktorí by to zvládli, to nebude stáť za to a to štatisticky zvyšné 1% v rámci triedy nie je ani jeden celý spolužiak, takže spi pokojne.