jurco286
12.06.09,13:44
pres par dnami som preinsatloval windows a ked som dal teraz defrag uz mi tam ukazuje pevne subory.preco a ako ich odstranim
marko182
12.06.09,11:58
Neviem, co presne si predstavit pod pojmom pevne subory, ale ak su to subory, ktore sa nedaju presunut pocas defragmentacie, tak to je normalne.
Ak sa nemylim, tak vacsinou ide o systemove subory, ktore prave system vyuziva a preto ich nemoze presuvat.
Fero11
12.06.09,14:54
Preco defragmentujes, ked si nedavno preinstaloval win ?? Alebo uz ho po par dnoch mas aky zas***y ??
Ja osobne som este nedefragmentoval
Stevo5
12.06.09,14:59
Presne tak, tie "nepresunuteľné" súbory by si mohol defragmentovať (nie je nutné) tak, že si spustíš defragmentáciu v DOS móde (vtedy ich systém nepoužíva). Niektoré defragmentátory to umožňujú. Naplánuješ vo Windowse, systém sa reštartne do DOS módu, spraví sa defrag a reštartne sa späť do Windowsu.
pistik71
12.06.09,15:42
Defragmentacia bola dobra pri FAT16 a FAT32, tam to pomohlo ovela viac ako pri NTFS a vyssie.
Pevne subory su napriklad swap (docasna pamat), sobor hybernovanej ram a niektore dalsie subory o ktorych si Win mysli ze je lepsie ich nechat na povodnom mieste.
jurco286
15.06.09,09:19
lenze mam tam windows a potom zam je prazdne(v defragu znazornené ako biele miesto) a potom tie pevne subory
Andy Kralik
15.06.09,09:35
Mat subory ulozene pekne za sebou este neznamena ze pocitac bude fungovat rychlejsie :)
pistik71
15.06.09,09:42
lenze mam tam windows a potom zam je prazdne(v defragu znazornené ako biele miesto) a potom tie pevne subory

To je tak spravne, to biele miesto je tam na to, aby sa tam mohli roztahovat fragmenty aktivnych suborov. A pevne subory su v celku.
misoft
15.06.09,17:29
Tie pevné súbory sa ukladajú na disk pri inštalácii OS a väčšinou ostávajú tam ako pribité :D, nepohneš s nimi (i keď som raz mal program - žiaľ, už neviem ako sa volá- ktorý dokázal tieto súbory defragmentovať a presunúť aj s úpravou v registroch). Tieto súbory sú potrebné pre fungovanie OS, preto sú väčšinou chránené voči zápisu (Read only), sú skryté (Hidden), aby si sa do nich zbytočne nevŕtal - skrátka - sú tabu :).