mertinkova
12.06.09,14:53
Dobrý deň prajem, chcela by som sa opýtať som SZČO tiež som v roku 2008 mala príjem aj z autorských honorárov - so zdravotnou poisťovňou EZP, do konca roka 2008, od 1.1.2009 som prešla do SZP. Vzhľadom na novelu zákona o zdravotnom poistení Ročné zpčt. pistného nevykonávajú positenci zdravotnej poisťovne za rok, v ktorom jej zanikla platnosť povolenia z iného dôvodu ako pre zrušenie povolenia. Čiže mám podať ročné zučt. alebo nie.
mertinkova
15.06.09,08:42
Totiž dočítala som sa to v piatkovom denníku SME.
VladoaKatka
15.06.09,10:04
Dobrý deň prajem, chcela by som sa opýtať som SZČO tiež som v roku 2008 mala príjem aj z autorských honorárov - so zdravotnou poisťovňou EZP, do konca roka 2008, od 1.1.2009 som prešla do SZP. Vzhľadom na novelu zákona o zdravotnom poistení Ročné zpčt. pistného nevykonávajú positenci zdravotnej poisťovne za rok, v ktorom jej zanikla platnosť povolenia z iného dôvodu ako pre zrušenie povolenia. Čiže mám podať ročné zučt. alebo nie.
Poistenci zrušenej EZP nepodávajú RZZP za rok 2008.
heňa36
26.01.12,08:14
Dobrý deň! Chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadne zúčtovania do zdravotnej poisťone za rok 2011. Viem, že poisťovňa by mala tento rok spraviť zúčtovanie, ale neviem, či to robia automaticky, alebo treba oň požiadať poisťovňu ako to bolo minulý rok a oni zašlú vyplnené tlačivo iba na podpis? Vopred ďakujem!
veronikasad
26.01.12,08:15
Dobrý deň! Chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadne zúčtovania do zdravotnej poisťone za rok 2011. Viem, že poisťovňa by mala tento rok spraviť zúčtovanie, ale neviem, či to robia automaticky, alebo treba oň požiadať poisťovňu ako to bolo minulý rok a oni zašlú vyplnené tlačivo iba na podpis? Vopred ďakujem!
pýtaš sa ako zamestnávatel alebo SZČO ?
heňa36
26.01.12,08:22
ako SZČO
veronikasad
26.01.12,08:24
ako SZČO
pokial správne vyplníš Daňové priznanie typu B (počet mesiacov podnikania a výšku zaplateného zdr.poistenia), nemusíš robiť nič. ZP dostane údaje z DU.

Doporučujem však pred podaním DP skontrolovať si v zdr.poisťovni platby za predch. kal.rok. Ak tvoj vymeriavací základ nedosiahol minimum, ZP SZČO ani RZZP povinnosť robiť nemá. Ak tam máš preplatky z titulu PN, o tieto treba požiadať ako o poistné zaplatené bez právneho dôvodu. Poisťovňa ich sama nevráti.
heňa36
26.01.12,08:26
Veľmi pekne ďakujem !!!
veronikasad
26.01.12,08:37
Ešte jedna poznámka - ak mal SZČO nízky vymeriavací základ a ZP mu z tohto dôvodu nebude robiť RZZP, je povinný doručiť do ZP výkaz preddavkov.

Či bude ZP oznamovať SZČO, že mu RZZP nerobila - neviem.