zukana
12.06.09,18:02
Aké tlačivo mám vyplniť v prípade, ak známy pracoval časť roka v zahraničí a potom ako SZČO. Asi nedostane žiadne potvrdenie od zamestnávateľa. Mám vôbec tento príjem zo zahraničia zahrnúť do RZZP. Niekde som čítala, že zamestnanec pracujúci v zahraničí namusí podávať RZZP.
Pomôžte.
Jana Motyčková
12.06.09,16:17
Keď pracoval v zahraničí, zrejme tam bol aj poistený, tento príjem nezahrnie do RZZP. Urobí RZZP iba ako SZČO, použije B.
Tweety
12.06.09,16:18
Aké tlačivo mám vyplniť v prípade, ak známy pracoval časť roka v zahraničí a potom ako SZČO. Asi nedostane žiadne potvrdenie od zamestnávateľa. Mám vôbec tento príjem zo zahraničia zahrnúť do RZZP. Niekde som čítala, že zamestnanec pracujúci v zahraničí namusí podávať RZZP.
Pomôžte.
RZ má povinnosť urobiť len z príjmov (SZČO), z ktorých na Slovensku odvádzal preddavky do ZP.
AlkaS
05.11.10,07:35
Dobrý deň!
Chcela by som sa spýtať , ak počas roka bol SZČO , aj zamestnancom (2 zamestnania ) a 1 zamestnanie v zahraničí, tak ten príjem so zahraničia sa nezaratáva do rzzp, ale do daňového vstupoval???
tuta
05.11.10,08:18
Ak bol aj v zahraničí poistený tak, tento príjem sa nezarátava.
Čiže použiješ tlačivo SA a SB.
Daňové priznanie k dani z príjmov a ročné zúčtovanie zdravotného poistenia sú dva odlišné pojmy ;)
Jana Motyčková
05.11.10,13:49
Ak to zamestnanie v zahraničí bolo súčasne so zamestnaním alebo szčo v SR, a zahraničie je štát EÚ, tak má mať vystavený formulár E101 - ak mu v ňom určili, že na toto zamestnanie sa mu vzťahujú zahraničné predpisy, tak sa do rzzp to zamestnanie nezahrnie. Ak mu stanovili, že na to zamestnanie sa vzťahujú slovenské predpisy, zahrnie sa aj to zamestnanie do rzzp.
Ak zahraničím bola krajina mimo EÚ, alebo to nebolo súbežne so zamestnaním alebo szčo v SR, tak viď odpoveď od tuta.
AlkaS
05.11.10,19:13
Ak bol aj v zahraničí poistený tak, tento príjem sa nezarátava.
Čiže použiješ tlačivo SA a SB.
Daňové priznanie k dani z príjmov a ročné zúčtovanie zdravotného poistenia sú dva odlišné pojmy ;)
To viem , že sú to dva odlišné pojmy, len som potrebovala vedieť, či sa zaratáva aj ten príjem zo zahraničia.

Ďakujem :)
AlkaS
05.11.10,19:14
Ak to zamestnanie v zahraničí bolo súčasne so zamestnaním alebo szčo v SR, a zahraničie je štát EÚ, tak má mať vystavený formulár E101 - ak mu v ňom určili, že na toto zamestnanie sa mu vzťahujú zahraničné predpisy, tak sa do rzzp to zamestnanie nezahrnie. Ak mu stanovili, že na to zamestnanie sa vzťahujú slovenské predpisy, zahrnie sa aj to zamestnanie do rzzp.
Ak zahraničím bola krajina mimo EÚ, alebo to nebolo súbežne so zamestnaním alebo szčo v SR, tak viď odpoveď od tuta.
ĎAKUJEM :)