rikabbb
12.06.09,19:36
prosim o radu.dakujem:mee:
veronikasad
12.06.09,17:42
prosim o radu.dakujem:mee:
žiadny zákon ti to neprikazuje, ak nie si platitel DPH.
Každému klientovi doporučujem "nemiešať" súkromné financie s podnikatelskými. A to sa týka aj súkromných nákupov s podnikatelskou kartou.
Blankake
12.06.09,17:52
Zákon to neprikazuje (ak nie si platca DPH)... ale nejaký účet musíš nahlásiť na DÚ. Ja napr. používam jeden, z ktorého vyberám peniaze pre seba - na osobnú spotrebu. Závisí od druhu živnosti, aké pohyby budeš mať na účte, koľko ich bude...
Bionda
12.06.09,17:54
jednoznačne- pre prehľadnosť je lepšie mať podnikateľský účet zvlášť, aj pre vlastný prehľad
Manual
12.06.09,18:01
To, že má firma vlastný účet pre podnikanie, už svedčí aj o jej vyspelosti a serioznosti a nechce miešať jablká s hruškami a potom si nemusí lámať hlavu ako zaúčtovať poplatok na BU napr. pri úhrade "dovolenky". Ostatné popísali už vyššie :).
rikabbb
12.06.09,18:42
Zákon to neprikazuje (ak nie si platca DPH)... ale nejaký účet musíš nahlásiť na DÚ. Ja napr. používam jeden, z ktorého vyberám peniaze pre seba - na osobnú spotrebu. Závisí od druhu živnosti, aké pohyby budeš mať na účte, koľko ich bude...
dakujem za rady velmi mi to pomohlo.
rikabbb
12.06.09,18:43
To, že má firma vlastný účet pre podnikanie, už svedčí aj o jej vyspelosti a serioznosti a nechce miešať jablká s hruškami a potom si nemusí lámať hlavu ako zaúčtovať poplatok na BU napr. pri úhrade "dovolenky". Ostatné popísali už vyššie :).
dakujem za rady velmi mi to pomohlo.