syrik
12.06.09,21:45
Ahojte,
chcela by som Vás poprosiť o radu...neviem, či je tu niekto, kto má podobný problém...ide o to, že napriek tomu, že sa snažím zdravo stravovať, jesť častejšie a menej, denne cvičím brušáky, dosť často mám nafúknuté brucho...najhoršie to býva po večeri...niekedy stačí, keď ostanem sedieť a napijem sa bublinkového nápoja a už mám kŕče...robí mi to problém najmä, keď sedíme s priateľmi niekde vonku dlhšie...o mesiac idem na jednu svadbu a bojím sa, aby som neskončila s kŕčmi...Nevie mi niekto poradiť na to niečo?

ĎAKUJEM
Blankake
12.06.09,19:48
Mala by si postupne sama zistiť, čo Ti spôsobuje nafukovanie (strukoviny, mliečne výrobky, niektoré druhy zeleniny/ovocia...). Aj bublinkové nápoje nafukujú.
syrik
12.06.09,19:53
Mala by si postupne sama zistiť, čo Ti spôsobuje nafukovanie (strukoviny, mliečne výrobky, niektoré druhy zeleniny/ovocia...). Aj bublinkové nápoje nafukujú.

No viem o niektorých potravinách...problém je v tom, že niekedy nemusím ani nič yjesť...stačí, ak ostanem sedieť...koniec...už to ide...
alla66
12.06.09,19:57
http://www.porada.sk/t11772-nafuknute-brucho-prosim-pomozte.html
http://www.porada.sk/t88326-nafuknute-brucho.html
Ak máte pocit, že trpíte práve týmto problémom, budete musieť pozorne sledovať všetko čo zjete i vypijete. Nadúvanie zhoršuje káva či čierny čaj hneď z rána na lačno, ale aj veľmi kyslé čaje. Ak si chcete dať na raňajky niečo horúce, vyberte si radšej bylinný čaj. Nemusíte si kupovať hneď nejaké špeciálne, postačí aj obyčajný zelený, alebo mätový.

Na vašom jedálničku by mali byť ľahko stráviteľné potraviny, predovšetkým ovocie. Dávajte si pozor na konzumáciu mäsa, jeho trávenie trvá nepomerne dlhšie. Okrem správnej voľby stravy pite veľa tekutín, nie však nárazovo, ale po troškách. Zabudnite na bublinkové nápoje všetkých druhov, a to hlavne sladké malinovky.

Bez soli
Vyhýbajte sa tiež prílišnému soleniu a soleným potravinám, pretože veľké množstvá sodíku viažu v tele vodu, a vy potom vyzeráte ako balón plný vody. Naopak, dôležité je prijímať draslík, ktorý vodu uvoľňuje. Nezanevrite na strukoviny, šošovica alebo fazuľa by sa z vášho jedálneho lístka nemali stratiť.

Rovnakú pozornosť akú venujete svojmu bruchu zvnútra, by ste mu mali venovať aj zvonku. Správne držanie tela a pevné brušné i chrbtové svaly sú základom pre pevné a ploché brucho. Tu prirodzene pomôže len pravidelné cvičenie. Brušné svaly môžete precvičovať v podstate neustále. Brušnú stenu môžete zaťahovať a uvoľňovať posediačky i v stoji.

Cvičiť, cvičiť, cvičiť
Posilňovať by ste ale nemali len brucho. Pozornosť treba venovať celému telu. Výborným cvikom sú tzv. sklápačky, vždy dbajte na to, aby ste cvik robili správne. Nezabúdajte precvičovať aj chrbát. Dobrá kondícia vám bude tiež len na osoh.

Prevencia je veľmi dôležitá. Dbajte na dostatok pohybu, na pravidelnú stolicu a nezabúdajte aj na konzumáciu mliečnych výrobkov a vlákniny. Zdravým trávením predídete nielen nadváhe, ale aj viacerým nepríjemným chorobám „na staré kolená“. Pri bolestiach si doprajte obklady a jemnú masáž brucha dlaňami v smere hodinových ručičiek.
syrik
12.06.09,20:06
http://www.porada.sk/t11772-nafuknute-brucho-prosim-pomozte.html
http://www.porada.sk/t88326-nafuknute-brucho.html
Ak máte pocit, že trpíte práve týmto problémom, budete musieť pozorne sledovať všetko čo zjete i vypijete. Nadúvanie zhoršuje káva či čierny čaj hneď z rána na lačno, ale aj veľmi kyslé čaje. Ak si chcete dať na raňajky niečo horúce, vyberte si radšej bylinný čaj. Nemusíte si kupovať hneď nejaké špeciálne, postačí aj obyčajný zelený, alebo mätový.

Na vašom jedálničku by mali byť ľahko stráviteľné potraviny, predovšetkým ovocie. Dávajte si pozor na konzumáciu mäsa, jeho trávenie trvá nepomerne dlhšie. Okrem správnej voľby stravy pite veľa tekutín, nie však nárazovo, ale po troškách. Zabudnite na bublinkové nápoje všetkých druhov, a to hlavne sladké malinovky.

Bez soli
Vyhýbajte sa tiež prílišnému soleniu a soleným potravinám, pretože veľké množstvá sodíku viažu v tele vodu, a vy potom vyzeráte ako balón plný vody. Naopak, dôležité je prijímať draslík, ktorý vodu uvoľňuje. Nezanevrite na strukoviny, šošovica alebo fazuľa by sa z vášho jedálneho lístka nemali stratiť.

Rovnakú pozornosť akú venujete svojmu bruchu zvnútra, by ste mu mali venovať aj zvonku. Správne držanie tela a pevné brušné i chrbtové svaly sú základom pre pevné a ploché brucho. Tu prirodzene pomôže len pravidelné cvičenie. Brušné svaly môžete precvičovať v podstate neustále. Brušnú stenu môžete zaťahovať a uvoľňovať posediačky i v stoji.

Cvičiť, cvičiť, cvičiť
Posilňovať by ste ale nemali len brucho. Pozornosť treba venovať celému telu. Výborným cvikom sú tzv. sklápačky, vždy dbajte na to, aby ste cvik robili správne. Nezabúdajte precvičovať aj chrbát. Dobrá kondícia vám bude tiež len na osoh.

Prevencia je veľmi dôležitá. Dbajte na dostatok pohybu, na pravidelnú stolicu a nezabúdajte aj na konzumáciu mliečnych výrobkov a vlákniny. Zdravým trávením predídete nielen nadváhe, ale aj viacerým nepríjemným chorobám „na staré kolená“. Pri bolestiach si doprajte obklady a jemnú masáž brucha dlaňami v smere hodinových ručičiek.

No a to som nevedela...ja ráno začínam čierným čajom a navýše s citrónom...milujem ho...ale neviem, či to má súvis...lebo hovorím, chytá ma to večer...Cvičím každý druhý deň Pilates, jogu a denne brušáky...takisto pijem acidko, jem buď activiu alebo nejaký probiotický jogurt...kúpila som si aj probiotiká v tabletkách...inak problémy nemám...nechápem to...mám vážne obavy pred tou svadbou...
Blankake
12.06.09,20:20
moju sestru strašne nafukuje z mlieka, kyslej smotany, jabĺk...a tuším hovorila, že aj z chleba
Myslím, že je aj dôležité, kedy ktoré potraviny ješ...
Rozalka
12.06.09,20:48
Kúp si v lekárni Espumisan
Poznám ten blbý pocit, nič iné tak nepomáha, ako práve Espumisan.
Nechcem robiť reklamu, ak máte pocit, že existuje dačo podobné/lepšie/náhrada, kľudne napíšte, zatiaľ nič iné nepomohlo.
alla66
12.06.09,20:49
Odporúča sa popíjať čistú vodu s niekoľkými kvapkami nesladeného koncentrátu aloe vera, zelený čaj so zázvorom alebo púpavový čaj, ktorý je prírodným diuretikom.

V prípade žien sú samostatnou kapitolou nadúvania hormóny – predovšetkým progesterón (v spojení s predmenštruačným syndrómom), ako aj užívanie hormonálnej antikoncepcie a kŕče tíšiaceho ibuprofénu.

K odľahčeniu nafúknutého brucha a zároveň k prevencii nadúvania patria aj dlhé prechádzky. Výhodou je, že nevyžadujú nijakú prípravu ani vybavenie, stačí sa len zdvihnúť a ísť...
Blankake
12.06.09,20:53
Nafukovanie môže spôsobiť aj prekyslenie organizmu. Pripájam knihu o kyselinách a zásadách v organizme.
alla66
12.06.09,21:31
moju sestru strašne nafukuje z mlieka, kyslej smotany, jabĺk...a tuším hovorila, že aj z chleba
Myslím, že je aj dôležité, kedy ktoré potraviny ješ...

Na biele domáce pečivo zabudni a radšej si priprav celozrnný chlebík so zeleninovou oblohou.

Pozor, ak si vlákninu dávkujete ako potravinový doplnok. Pokiaľ prekročíte doporučené množstvo alebo ju nezapijete dostatkom tekutín, naduje vás z nej ešte viac.

Čajmi proti nadúvaniu
Osvedčí sa vám mätový či feniklový. Vynikajúcim prostriedkom je tiež vývar z ďumbiera, známy svojimi pozitívnymi účinkami na zažívanie. Pripravíte si ho z lyžičky nastrúhaného čerstvého ďumbierového koreňa, zaliatej pol litrom vriacej vody. Po dvadsiatich minútach lúhovania môžete popíjať. Pre chuť sa odporúča pridať troška medu.

Iným tradičným liekom proti nadúvaniu je kombinácia rasce, anízu a feniklu. Z každého odsypte do šálky po 15 gramov, zalejte 2,5 dl vriacej vody a po desiatich minútach lúhovania vypite.

Po jogurte sa vám uľaví
Častou príčinou okrúhleho bruška sú rozkladné procesy v črevách, za ktoré môžu hnilobné baktérie, narúšajúce prirodzenú rovnováhu. S týmto vám pomôžu probiotiká. Či už v podobe lekárenských preparátov alebo v prírodnej forme. Do tela ich dostanete spolu s nesladenými jogurtmi s obsahom živých probiotických kultúr.

Maskujeme bruško
Keď ženu trápi nafúknuté brucho, hneď sa cíti menej príťažlivo. Vyvarujte sa teda všetkému, čo by ho zbytočne pripomínalo. Nechajte v skrini tesné oblečenie, ale aj sťahujúcu spodnú bielizeň, aspoň pokiaľ sa nechystáte do spoločnosti. V prvom by ste zbytočne na brucho upozornili a druhé zas vyvoláva nepríjemné pocity tlačenia. Netlačte na roztiahnutý žalúdok, radšej na pár dní stavte na pohodlné tuniky, šaty alebo topy s voľným pásom.

Hlavne žiaden stres
Ak vás umárajú starosti, nájdite uvoľnenie v joge, relaxačných cvičeniach alebo hoci aj v obyčajnej prechádzke. Nafúknuté bruško ide ruka v ruke s emocionálnym stresom, preto je také dôležité byť v pohode a tiež v pohybe.
syrik
13.06.09,07:33
Kúp si v lekárni Espumisan
Poznám ten blbý pocit, nič iné tak nepomáha, ako práve Espumisan.
Nechcem robiť reklamu, ak máte pocit, že existuje dačo podobné/lepšie/náhrada, kľudne napíšte, zatiaľ nič iné nepomohlo.


Áno, Espumisan som skúšala a yatiaľ to zaabralo...ale ešte som neskúšala, či by to zabralo aj keď už kŕčee sú...to je dobré len ako prevencia, nie?
syrik
13.06.09,07:39
Ďakujem všetkým za odpovede, ste zlaté :)
Blankake
13.06.09,07:40
syrik, ak máš s tým trávením problémy už dlhšie, mohla by si skúsiť nejakú očistnú kúru a zistiť, či nemáš prekyslený organizmus. V príspevku č. 9 som priložila súbor o odkyslení organizmu (ktoré potraviny a nápoje prekysľujú náš organizmus a ktoré sú naopak vhodné - teda s prevahou zásad alebo neutrálne).
A treba hlavne piť veľa obyčajnej vody... čo ja tiež nie veľmi dodržiavam. :mee:
pasuliatko
13.06.09,13:10
mne na toto pomáhal piť aktimel. a potom bolo v poriadku.alebo skús viac vlákniny dať do stravy
Jana Motyčková
13.06.09,14:22
Dlhšie som mala problémy s nadúvaním, nevedela som prísť na to z akého jedla, skúšala som aktimel, vlákninu,očisťujúce kúry, atď. a nič. Až som si jedného dňa uvedomila, že najviac nafúknuté brucho mám po športe. Takže to asi nebude žalúdkom a črevami, predpokladám, že to bude nejaký problém so slezinou. (Teraz si po športe zapálim telovú sviečku a vyzerá, že je to lepšie).
syrik
13.06.09,14:36
A čo Vám zaberá v prípade, ak už máte kŕče...a ste niekde na oslave alebo tak...?
Blankake
13.06.09,16:00
A čo Vám zaberá v prípade, ak už máte kŕče...a ste niekde na oslave alebo tak...?
Na kŕče (aj proti nadúvaniu) pomáha mätový čaj. Ale ak máš tie kŕče často, stálo by za to navštíviť lekára...;)
Rozalka
13.06.09,18:49
Mätový čaj je skvelý, ale pozor! je návykový.
Espumisan si dávam aj vtedy, keď už "levitujem" nafúknutá, vtedy si dám 2-3, pomôže.
danushka
13.06.09,19:05
Mätový čaj je skvelý, ale pozor! je návykový.
Espumisan si dávam aj vtedy, keď už "levitujem" nafúknutá, vtedy si dám 2-3, pomôže.

:D:D:D
..aj ja často levitúvam...
Hlavne vtedy, keď mám nepravidelnú stravu, respektíve nalačno z domu odchádzam, v práci do seba nič nedám a potom keď si dám doma konečne po celom dni do úst niečo, tak sa napapám do samého zlevitovania a nie a nie spľasnúť...
Ach jaj, treba mi zmeniť životný štýl a asi v tom nebudem sama.
DominikaDominika
13.06.09,19:49
Mätový čaj je skvelý, ale pozor! je návykový.
Espumisan si dávam aj vtedy, keď už "levitujem" nafúknutá, vtedy si dám 2-3, pomôže.

Pre malé detičky a ich boľavú brušnú koliku je určený SAB SIMPLEX a ten môžu užívať aj dospelý - na príbalovom letáku je presné dávkovanie podľa veku. Mne po malom chlapčekovi ostalo ešte pol fľaštičky tohto lieku a už som to 2x využila, keď ma to chytlo - pomohlo. Našťastie, nemávam tento problém často - naposledy po špagetách s kečupom :confused: Raz som to ponúkla aj otcovi, ktorý mal kŕče a tiež sa mu rýchlo uľavilo :--- Nie je to ani príliš drahé - za "éry" Sk to stálo do 150,- Sk... a máš to na dlhšie..... "kdyby něco"...:rolleyes:
pasuliatko
13.06.09,20:08
A čo Vám zaberá v prípade, ak už máte kŕče...a ste niekde na oslave alebo tak...?

rodičia si na to kúpia horec. dajú si vyluhovať koreň horca do alkoholu a potom si dajú štamprlík a je im dobre. len je to veľmi horké
syrik
14.06.09,07:05
Pre malé detičky a ich boľavú brušnú koliku je určený SAB SIMPLEX a ten môžu užívať aj dospelý - na príbalovom letáku je presné dávkovanie podľa veku. Mne po malom chlapčekovi ostalo ešte pol fľaštičky tohto lieku a už som to 2x využila, keď ma to chytlo - pomohlo. Našťastie, nemávam tento problém často - naposledy po špagetách s kečupom :confused: Raz som to ponúkla aj otcovi, ktorý mal kŕče a tiež sa mu rýchlo uľavilo :--- Nie je to ani príliš drahé - za "éry" Sk to stálo do 150,- Sk... a máš to na dlhšie..... "kdyby něco"...:rolleyes:

Tak toto zaručene vyskúšam :cool: nakúpim si aj Espumisanu a hádam tú svadbu nejako prežijem :D
ĎAKUJEM všetkým za rady...porada je úžasná ;)
alla66
14.06.09,15:12
sorry,mimotemy práve mi prišla myšlienka dňa, ktorá sa týka tejto témy
MYŠLENKA DNE:

Nikdy nesmíš zadržovat větry, protože ti to vyběhne přes páteř do mozku a odtud Pak přicházejí ty nápady na hovno !
Rozalka
14.06.09,16:56
rodičia si na to kúpia horec. dajú si vyluhovať koreň horca do alkoholu a potom si dajú štamprlík a je im dobre. len je to veľmi horké
Po určitej dobe máčania je dobré ten koreň horca vybrať, inak tá koreňovica bude - bŕŕŕŕŕ - nepitná.
syrik
14.06.09,18:28
sorry,mimotemy práve mi prišla myšlienka dňa, ktorá sa týka tejto témy
MYŠLENKA DNE:

Nikdy nesmíš zadržovat větry, protože ti to vyběhne přes páteř do mozku a odtud Pak přicházejí ty nápady na hovno !

:D:D:D
Valcake
15.06.09,22:02
Nebolo by od veci navštíviť gastroenteorológa. Od prekysleného organizmu sa môže vytvoriť vred :eek: Skoré uzdravenie. Držím palce!
Charon
16.06.09,07:04
Ahoj Syrik ... skús Bioenzým. Podporuje trávenie, v dobrých máš aj niekoľko druhov baktérií, "flóru a faunu" potrebnú na správnu funkciu trávenia. Ja ich užívam roky a nemám problém. Mám ich na odporúčanie (nie recept) gastro... lekára...

(A naviac ... Dámy .. vy nepozeráte reklamy? Jedna babenka v reklame má ten istý problém a rieši to nejakým super jogurtom s aktívregularis baktériami :---:---:---Tak načo táto diskusia? :---:---:--- )
pasuliatko
16.06.09,07:26
Po určitej dobe máčania je dobré ten koreň horca vybrať, inak tá koreňovica bude - bŕŕŕŕŕ - nepitná.

rodičia si to tam nehávajú stále:)
syrik
16.06.09,07:43
Ahoj Syrik ... skús Bioenzým. Podporuje trávenie, v dobrých máš aj niekoľko druhov baktérií, "flóru a faunu" potrebnú na správnu funkciu trávenia. Ja ich užívam roky a nemám problém. Mám ich na odporúčanie (nie recept) gastro... lekára...

(A naviac ... Dámy .. vy nepozeráte reklamy? Jedna babenka v reklame má ten istý problém a rieši to nejakým super jogurtom s aktívregularis baktériami :---:---:---Tak načo táto diskusia? :---:---:--- )

Ahooj, Teba som tu dlho nevidela ;) máš sa?
Vyskúšam veru....čokoľvek, len nech sa toho zbavím :D

Ďakujem za tip ;)
delonka
17.06.09,05:34
syrik, sú to trošku nervy pred svadbou., nemaj strach , o čo ide? mysli na seba, nie na druhých, ja som mala vždy perfektnú pleť, v živote som nepotrebovala make up, dermacol atď., a v deň svatby sa mi porobili vyrážky ako delo, samo, že na tvári., plakala som asi hodinu, zavolala som švagrinej, aby mi prišla pomôcť, napackala na mňa dermacol, priložila k tomu perly na krk, kukla som na seba, dermacol som umyla, perly zahodila a išla som v špinavej, neumytej Volge na obecný úrad/to bol ešte socializmus, budúci manžel zabudol nahlásiť,že auto potrebujeme na sobáš/ a žijeme spolu 22 rokov., mirka, verím, že tvoj deň bude iný ako môj, prosím, nesnaž sa byť dokonalá, nedokážeš predvídať,čo všetko sa môže prihodiť, momentálne môžeš minimalizovať prípadne nehody, alebo sa nad tým usmiať a užiť si to, čomu veríš, vám dvom a propo, kedy je ten šťastný deň?
syrik
17.06.09,06:39
syrik, sú to trošku nervy pred svadbou., nemaj strach , o čo ide? mysli na seba, nie na druhých, ja som mala vždy perfektnú pleť, v živote som nepotrebovala make up, dermacol atď., a v deň svatby sa mi porobili vyrážky ako delo, samo, že na tvári., plakala som asi hodinu, zavolala som švagrinej, aby mi prišla pomôcť, napackala na mňa dermacol, priložila k tomu perly na krk, kukla som na seba, dermacol som umyla, perly zahodila a išla som v špinavej, neumytej Volge na obecný úrad/to bol ešte socializmus, budúci manžel zabudol nahlásiť,že auto potrebujeme na sobáš/ a žijeme spolu 22 rokov., mirka, verím, že tvoj deň bude iný ako môj, prosím, nesnaž sa byť dokonalá, nedokážeš predvídať,čo všetko sa môže prihodiť, momentálne môžeš minimalizovať prípadne nehody, alebo sa nad tým usmiať a užiť si to, čomu veríš, vám dvom a propo, kedy je ten šťastný deň?

Ahoj delonka, to je asi nedorozumenie...ja sa totiž nevydávam :--- kamarát ma pozval na svadbu jeho brata...takže tak :D ale nervy trošku mám, to musím priznať ;) ale tie problémy s nafukovaním mám dlhodobejšie :cool:
Blankake
17.06.09,06:43
Ahoj delonka, to je asi nedorozumenie...ja sa totiž nevydávam :--- kamarát ma pozval na svadbu jeho brata...takže tak :D ale nervy trošku mám, to musím priznať ;) ale tie problémy s nafukovaním mám dlhodobejšie :cool:
mimotemy Už Ťa tu skoro vydali. :D
syrik
17.06.09,06:50
mimotemy Už Ťa tu skoro vydali. :D

No šak ma až pot zalial :D ešte to by mi chýbalo ku šťastiu :cool: momentálne mi je strašne dobre :) a nehodlám to meniť :D:D:D
marcellina.k
18.06.09,15:36
ahoj na tomto nieco bude,lebo aj ked zadrzujes vetry,potom chytis take krce fo brucha,ze ti ani Pan Boh nepomoze......a vela ti k tomu dopomoze aj stres....neboj sa,po svadbe budes mat pokoj a mozno sa ti aj ulavi.Budes ovela kludnejsia a hlavne budes to uz mat za sebou vsetky tie pripravy a nahanacky okolo toho...prajem ti pevne nervy a vsetko dobre do noveho zivota...
syrik
18.06.09,16:49
ahoj na tomto nieco bude,lebo aj ked zadrzujes vetry,potom chytis take krce fo brucha,ze ti ani Pan Boh nepomoze......a vela ti k tomu dopomoze aj stres....neboj sa,po svadbe budes mat pokoj a mozno sa ti aj ulavi.Budes ovela kludnejsia a hlavne budes to uz mat za sebou vsetky tie pripravy a nahanacky okolo toho...prajem ti pevne nervy a vsetko dobre do noveho zivota...

Ja sa nevydávm, ale ďakujem :D
Blankake
18.06.09,17:13
Ja sa nevydávm, ale ďakujem :D
syrik, ešte jedna/jeden Ti tu budú blahoželať k svadbe, budeš sa musieť nakoniec vydať :D;):)
syrik
18.06.09,17:45
syrik, ešte jedna/jeden Ti tu budú blahoželať k svadbe, budeš sa musieť nakoniec vydať :D;):)


No veru mi asi nič iné neostane :--- prečo ma všetci tlačia do chomútka?:cool:
alla66
18.06.09,17:47
syrik, ešte jedna/jeden Ti tu budú blahoželať k svadbe, budeš sa musieť nakoniec vydať :D;):)
Blanka, téma http://www.porada.sk/t90513-p10-zoznamka.html zamrzla, syrik ešte nestihla povedať osudovú vetu - "To je on ,môjho srdca šampión!!!" :---:):D
syrik
19.06.09,19:49
Blanka, téma http://www.porada.sk/t90513-p10-zoznamka.html zamrzla, syrik ešte nestihla povedať osudovú vetu - "To je on ,môjho srdca šampión!!!" :---:):D


No presne tak...ešte som to nevyriekla, tak ma prosím nevydáááááááááávajteeee :D:D:D
marcellina.k
20.06.09,05:44
prepac,ale uplne som si myslela ze sa ides vydavat....vsetci ti to tu pisu,tak som si myslela ze ano..........:eek:
syrik
20.06.09,05:58
prepac,ale uplne som si myslela ze sa ides vydavat....vsetci ti to tu pisu,tak som si myslela ze ano..........:eek:


To je v pohode...;) raz aj to hádam príde :D:D
ninocka55
29.06.09,08:54
ja mam podobny problem. skusala som uz vselico mozne. mam obdobia, ked je vsetko ok a obdobia, kedy mam pravidelne, hlavne vecer krce. doktorka mi odporucila nosit zo sebou cholagol. takze vzdy, ked ma chytia krce, uzijem cholagol a ten naozaj zabera.
babijanka
30.06.09,11:28
Ahojte,
chcela by som Vás poprosiť o radu...neviem, či je tu niekto, kto má podobný problém...ide o to, že napriek tomu, že sa snažím zdravo stravovať, jesť častejšie a menej, denne cvičím brušáky, dosť často mám nafúknuté brucho...najhoršie to býva po večeri...niekedy stačí, keď ostanem sedieť a napijem sa bublinkového nápoja a už mám kŕče...robí mi to problém najmä, keď sedíme s priateľmi niekde vonku dlhšie...o mesiac idem na jednu svadbu a bojím sa, aby som neskončila s kŕčmi...Nevie mi niekto poradiť na to niečo?

ĎAKUJEM
To nadúvanie brucha máš len teraz pred tou svadbou alebo pravidelne ? , vyskúšaj ten Espumisan, malo by to zabrať (ale pozor nie zas pravidelne,aby si organizmus na to nezvykol), potom je dobré dať si každé ráno biely jogurt nalačno a ešte jedna malá rada, keď sa zobudíš, skús jemnú masáž brucha dlaňou v smere hodinových ručičiek (keď majú malé detičky zastavené vetry používa sa to a funguje), môžeš aj v priebehu dňa:D
syrik
30.06.09,12:00
To nadúvanie brucha máš len teraz pred tou svadbou alebo pravidelne ? , vyskúšaj ten Espumisan, malo by to zabrať (ale pozor nie zas pravidelne,aby si organizmus na to nezvykol), potom je dobré dať si každé ráno biely jogurt nalačno a ešte jedna malá rada, keď sa zobudíš, skús jemnú masáž brucha dlaňou v smere hodinových ručičiek (keď majú malé detičky zastavené vetry používa sa to a funguje), môžeš aj v priebehu dňa:D

Aj masírujem, aj papám biely jogurt...dokoncka Activiu...nemám to len pred svadbou...mávam to často...a zvlášť na oslavách a svadbách...
babijanka
30.06.09,12:07
Aj masírujem, aj papám biely jogurt...dokoncka Activiu...nemám to len pred svadbou...mávam to často...a zvlášť na oslavách a svadbách...
A to akože ešte pre samotným aktom, t.j. oslavy, svadba (nervozita) :confused: alebo v priebehu osláv (dobre sa napapkáš ? :o):D
Blankake
30.06.09,12:18
Aj masírujem, aj papám biely jogurt...dokoncka Activiu...nemám to len pred svadbou...mávam to často...a zvlášť na oslavách a svadbách...
Ja by som skúsila obmedziť bublinkové nápoje na tých oslavách...;)
babijanka
30.06.09,12:21
Ja by som skúsila obmedziť bublinkové nápoje na tých oslavách...;)
Áno súhlasím, to je jedna z možností ako predísť nafúknutému bruchu:eek:
syrik
30.06.09,17:09
A to akože ešte pre samotným aktom, t.j. oslavy, svadba (nervozita) :confused: alebo v priebehu osláv (dobre sa napapkáš ? :o):D

V priebehu osláv...:--- veruže žiadne veľké papkanie u mňa nehrozí :cool:
syrik
30.06.09,17:10
Áno súhlasím, to je jedna z možností ako predísť nafúknutému bruchu:eek:

Horšie je, že na oslavách sú prevažne bublinkové nápoje...ak nerátam alkohol samozrejme :cool::D
Valcake
30.06.09,20:21
Zdravím, syrik, chcela by som sa opýtať, či si bola na nejakom vyšetrení s nafúknutým bruchom. Meteorizmus môže vyvolávať dyskinéza čreva, reflexné napätie bruš. svalstva, ascites, cysty.. Nechcem ťa strašiť,:( ale bolo by potrebné dôkladné fyz.i labor. vyšetrenie celého GIT. RTG brucha. Bolo by to potrebné, aby si bola v pohode,:) a nestresovala sa, že keď niečo zješ, príp. vypiješ, tak budeš mať problémy.;)
Valcake
30.06.09,20:34
Aby si nám vedela v pohode písať naďalej "Aktuálny lunárny kalendár a naše zdravie";)
syrik
01.07.09,06:42
Zdravím, syrik, chcela by som sa opýtať, či si bola na nejakom vyšetrení s nafúknutým bruchom. Meteorizmus môže vyvolávať dyskinéza čreva, reflexné napätie bruš. svalstva, ascites, cysty.. Nechcem ťa strašiť,:( ale bolo by potrebné dôkladné fyz.i labor. vyšetrenie celého GIT. RTG brucha. Bolo by to potrebné, aby si bola v pohode,:) a nestresovala sa, že keď niečo zješ, príp. vypiješ, tak budeš mať problémy.;)

Nebola som...vyšetrenia GIT-u sú pre mňa strašiakom...už som to raz absolvovať mala....ja viem, že to je chyba...ale pokiaľ zaberajú prírosné preparáty, tak to proste neriešim...:o
syrik
01.07.09,06:43
Aby si nám vedela v pohode písať naďalej "Aktuálny lunárny kalendár a naše zdravie";)


A tak to hádam hej...na to sa neumiera ;) dobre, že si povedala...zajtra idem na promócie kamarátke, musím to tam zavesiť dnes :D
erika123
01.07.09,17:17
mala som ten isty problem pred par rokmi... moj recept je - pi vela neperlivych tekutin, a jedz vela ovocia a zeleniny, skus sa inspirovat delenou stravou... pre mna je nafukovanie uz minulostou:)
alla66
01.07.09,19:06
Ja by som skúsila obmedziť bublinkové nápoje na tých oslavách...;)


Ako odstrániť bublinky zo sýtených nápojov http://pohoda.weblahko.sk/kvietok.gif
Do pohára s nápojom vsypte pár zrniečok kryštálového cukru. Nemiešajte, bublinky budú pekne vyskakovať von a za malú chvíľku máte bezbublinkový nápoj..
KEJKA
01.07.09,19:54
alebo štipku soli....ten istý efekt, len je to menej kalorické.
bettylou
01.07.09,20:30
[QUOTE=alla66;1089353][LEFT][COLOR=#ff0000]Ako odstrániť bublinky zo sýtených [SIZE=1][B][SIZE=3]nápojov

Alebo zamiešajte nápoj slamkou - POZOR slamka musí byť ZABALENÁ - teda s papierovým obalom :rolleyes:, vyšumí rýchlo
babijanka
02.07.09,07:57
Ako odstrániť bublinky zo sýtených nápojov http://pohoda.weblahko.sk/kvietok.gif


Do pohára s nápojom vsypte pár zrniečok kryštálového cukru. Nemiešajte, bublinky budú pekne vyskakovať von a za malú chvíľku máte bezbublinkový nápoj..

Alebo nápoj pomiešať lyžičkou alebo strčiť rožok servítky do pohára
a bublinky budú odstránené:D
syrik
02.07.09,16:54
No s tou lyžičkou zamiešať, to poznám :cool: no paráda...a bude po probleme...normálne sa teším na tú svadbu ;)
Valcake
02.07.09,22:06
Som rada, že si OK, ale tie vyšetrenia nie sú bolestivé. Možno tak gastroskopia, ale na to nie je dôvod.;)
Chobot
06.07.09,07:12
Vedela by som Ti na to doporucit detoxikaciu, teda kvalitnymi prirodnymi doplnkami vyzivy zbavit telo skodlivych latok.Mam to odskusane, zabera to.ozvi sa na meil,ak chces vediet podrobnejsie ako na to.

Už si raz bola Richardom upozornená, aby si si na Porade nerobila reklamu pre tvoje podnikateľské aktivity. Ak chceš poradiť, tak poraď verejne, ale nenabádaj ľudí, aby sa ti ozývali, že im poradíš. Porada je verejné fórum, neslúži na rozširovanie individuálnych podnikateľských aktivít. Príspevok som ti vymazal, ak sa to znovu zopakuje, tak ho nahlásim Richardovi, aby ti zablokoval konto.
31Jankal
06.07.09,07:35
Ahojte, mne nafúkne brucho aj vtedy, ak zacítim na nohy chlad. A vtedy som ako tehotná, len ho sťahujem ale aj to sťahovanie niekedy boli. Čo to môže byť? Dakujem
wellnesska
10.07.09,18:46
ano nafuknute brucho je z potravin. Najlepsie je si spravit test potravinovej intolerancie, ... mne vysli kvasnice, vylucila som ich ....a je mi uplne super.... (doteraz som si myslela, ze mi nafukovanie sposobuje zelenina a ovocie) vrele odporucam,da sa kupit aj na webe vola sa food detective. teraz jem zeleninu a ovocie dosyta
Andulenka
14.07.10,14:44
Pozerala som ten test na nete-ale to všade stojí 60EUR?Neviete o lacnejšom? Lekár ho nemôže urobiť, alebo predpísať?
Vopred ďakujem za odpoveď