mirkistifi
13.06.09,10:06
Dobrý, zaujíma ma, či môžem poslať poštou autosedačku dosť veľkej váhy a nepravideľných tvarov, teda, či musí byť vo veľkej krabici,a lebo stačí, ak ju "zatočím" do bieleho papiera. Na stránke pošta.sk je popísané o balíkoch, čo sa týka pásky a pútok, aby mohli manipulovať dve osoby, ale nenašla som tam nič o tvare či krabici... Ďakujem!
Blankake
13.06.09,11:51
Asi praktickejšie to bude v krabici... papier by sa určite potrhal. Možno kuriérskej službe by to nevadilo, ale pri zasielaní klasickou poštou bude asi potrebná krabica.
Beella
13.06.09,18:27
Možno som mimotemy a možno dám tip...... Ja som tak pred časom chcela poslať sesternici športový kočík. Pošta s tým mala problém - vyžadovali vyslovene krabicu. Tak som to vyriešila tak, že som sa spýtala autobusára, ktorý chodí z BA cez mesto blízko jej bydliska, či to vezme. Zobral, zabalené do takej potravinárskej fólie :D a zaplatila som to ako prepravu batožiny navyše. Nepamätám koľko, nebolo to veľa. Vodič mi povedal, kedy bude tam na mieste a sesterka si to tam vyzdvihla.
Blankake
13.06.09,18:30
Aj mne mama takto posielala "balíky", keď som študovala na výške... ale neviem, či to ešte dnes "letí".:rolleyes:
Beella
13.06.09,18:33
Aj mne mama takto posielala "balíky", keď som študovala na výške... ale neviem, či to ešte dnes "letí".:rolleyes:


Určite bude závisieť od "uja" autobusára ;) a je aj rozdiel, ak by som to predávala na cudzieho.... Čo ak by to nevyzdvihol?
lorelei
13.06.09,18:49
ja som objednavala cez net autosedacku a prisla mi zabalena priesvitnou foliou - omotana, potom bublinkovou foliou, alebo asi najprv bublinkova, nepamätam presne, a navrchu normalny balicai papier, kde bola adresa atd...a spagatom previazane, a riadne polepene lepiacou paskou. Nic sa tomu nestalo, ani skrabanec, ani trhanec :). Nebala by som sa toho. Ale urcite zalezi aj na poste, a pocasi - podla nalady mozno bude treba krabicu.
mareko
13.06.09,19:34
Dá sa poslať poštou zabalená vo fólii. Na pošte ti predajú visačku, tú pripevníš a je to. Žiaden problém. Poštovné ani nie je veľmi drahé. Záleží od váhy sedačky + poistenie + krehké (viď: http://www.posta.sk/ ).