majenka21
26.07.05,08:49
ahojte! Vie mi niekto povedat ake doklady potrebujem ku preukazu splnomocnenca na postu? Pre splnomocnencom staci len obciansky preukaz? a pre splnomocnitela? aj zivnostensky list? abo co? diky moc
Zita5
26.07.05,06:59
ahojte! Vie mi niekto povedat ake doklady potrebujem ku preukazu splnomocnenca na postu? Pre splnomocnencom staci len obciansky preukaz? a pre splnomocnitela? aj zivnostensky list? abo co? diky moc

Na poštu potrebuješ majiteľa ŽL , ktorý poveruje osobu na preberanie poštov.zásielok . Zoberie si so sebou ŽL , pečiatku , OP .

Toho koho bude splnomocňovať , mal by ísť s ním aj s OP .
kacena
26.07.05,07:03
Na poštu potrebuješ majiteľa ŽL , ktorý poveruje osobu na preberanie poštov.zásielok . Zoberie si so sebou ŽL , pečiatku , OP .

Toho koho bude splnomocňovať , mal by ísť s ním aj s OP .
Ja mám s preukazom splnomocnenca trochu iné skúsenosti. Išla som na poštu , zobrala som čisý preukaz splnomocnenca , v práci som ho vypísala , podpísal mi ho majiteľ a zaniesla som ho späť. Nikto odo mňa nič nepýtal a ani šéf tam nemusel chodiť. Podotýkam , žiadnu známosť tam nemám. Asi je to v každom meste inak - ale u nás v Topoľčanoch to funguje takto.
majenka21
26.07.05,07:07
dakujem vam.. a aky poplatok? 50Sk?
bea
26.07.05,07:08
V Bratislave na hlavnej pošte som zobrala tlačivo, vo firme vyplnila, podpísal ho konateľ. Musela som doniesť k nahliadnutiu výpis z OR, môj OP a dostala som preukaz splnomocnenca. Asi sa treba opýtať na konkrétnom pracovisku. Podľa ohlasov sú rôzne praktiky.
janaGT
26.07.05,07:11
Ja mám s preukazom splnomocnenca trochu iné skúsenosti. Išla som na poštu , zobrala som čisý preukaz splnomocnenca , v práci som ho vypísala , podpísal mi ho majiteľ a zaniesla som ho späť. Nikto odo mňa nič nepýtal a ani šéf tam nemusel chodiť. Podotýkam , žiadnu známosť tam nemám. Asi je to v každom meste inak - ale u nás v Topoľčanoch to funguje takto.
Ja mám presne takúto istú skúsenosť ako Kačena, je to pošta Trnava 1.
A ešte dodám, že keď idem pre poštu s preukazom, tak pracovníčka sa ne neho ani len nepozrie, len sa opýta na číslo priečinku. A ak máte preukaz nemusíte nosiť so sebou pečiatku.
bea
26.07.05,07:20
dakujem vam.. a aky poplatok? 50Sk?V Bratislave som platila v decembri 2004 70,-- Sk.
janaGT
26.07.05,07:27
ja som platila 26.1.2005 sk 50,-
Velettka
26.07.05,07:28
ja v HE 07/2005 50,- Sk