Noja74
13.06.09,14:09
rada by som sa informovala, či som povinná navštíviť sociálnu poisťovňu v lehote do 30.6., keď som zamestnaná a popri zamestaní vykonávam sprostredkovateľskú činnosť na základe iného než živnostenského zákona už viac ako rok. Z danej činnosti som za rok 2008 mala príjem cca 20 000,-, čiže menej ako 12 násobok min mzdy, z čoho vychádza že sa nestávam povinne poistenou osobou.
Čo by sa zmenilo, keby som prišla o hlavné zamestnanie? Akú sankciu by som mohla dostať za nesplnenie povinnosti?
KEJKA
13.06.09,13:47
nemáš povinnosť registrovať sa a platiť odvody nemusíš.
Bez záruky - pošli výpis z daňového priznania,kde to bude jasné.
andreaS
13.06.09,14:33
kazdorocne posielam uplne vsetkym mojim SZCO vypis z danoveho priznania do socialnej poistovne... ako inak bude SP vediet, ze nemaju/maju povinnost platit...

na druhu stranu, ked ti, kt. vznikla povinnost platit po par rokoch, tak SP tieto vypisy nemala... kde to potom konci? A aj tak sa museli znovu predlozit stare vypisy z danovych priznani... na hlavu postaveny system...
Noja74
13.06.09,15:45
Znamenalo by to, že mi stačí navštíviť sociálnu poisťovňu, až keď mi vznikne povinnosť registrácie a doložím výpisy z daňových priznaní?