zuzkadzugi
13.06.09,17:47
Prosím Vás, mám firmu, ktorá vydáva vlastný časopis. Všetko si robí sama, iba grafické práce a tlač si objednáva. Tlačiarenská firma jej potom fakturuje XY kusov výtlačkov. Myslím si, že pre moju firmu to je stále vlastný výrobok a tak to aj účtujem. T.j. všetky vstupy idú na materiál, grafické práce a tlač na služby a predaj časopisu účtujem ako predaj vlastných výrobkov. Robím to správne?
Pýtam sa aj preto, lebo teraz som dostala faktúru z ČR za tlač a oni to vyfakturovali bez DPH, t.j. ako oslobodené dodanie tovaru. Z ich pohľadu ide o predaj tovaru, ale ja to beriem ako službu, tlač.
Ešte jedna vec - máte prosím vzor nejakej skladovej evidencie v exceli?
zuzkadzugi
15.06.09,04:23
Prosím, vie mi niekto poradiť?
jajko50
15.06.09,05:28
Prosím Vás, mám firmu, ktorá vydáva vlastný časopis. Všetko si robí sama, iba grafické práce a tlač si objednáva. Tlačiarenská firma jej potom fakturuje XY kusov výtlačkov. Myslím si, že pre moju firmu to je stále vlastný výrobok a tak to aj účtujem. T.j. všetky vstupy idú na materiál, grafické práce a tlač na služby a predaj časopisu účtujem ako predaj vlastných výrobkov. Robím to správne?
Pýtam sa aj preto, lebo teraz som dostala faktúru z ČR za tlač a oni to vyfakturovali bez DPH, t.j. ako oslobodené dodanie tovaru. Z ich pohľadu ide o predaj tovaru, ale ja to beriem ako službu, tlač.
Ešte jedna vec - máte prosím vzor nejakej skladovej evidencie v exceli?


Dobre prečítaj text na českej faktúre. Ak tam je odkaz na prechod daňovej povinnosti na odberateľa, tak musíš v tuzemsku vykonať samozdanenie §69 , tak dostaneš DPH na výstup a následne si DPH aj uplatníš na vstupe. Či v čechách nie sú náhodou tlačiarenske služby oslobodené od DPH ?neviem--mám dojem, že nie.

Na sklad si radšej použi dáky solidný učtovný softw. nemusíš vzmýšlať a budeš to mať OK vedené.
racing
28.10.09,10:38
No ja to robím tak.: grafika, tlač 131/321, príjem na sklad 132/131, predaj 311/604, vyskladnenie 504/132, na sklad mám účt.softvér, je to tak jednoduchšie, prehľadnejšie s ponúkanými výstupmi.
zuzkadzugi
12.01.10,15:19
Ty účtuješ o tovare? Ja tovar chápem ako to, čo kúpim a predám v nezmenenom stave. Ale ja predsa ten časopis tvorím, tak to nie je výrobok?