Jennys
14.06.09,09:11
Prosím vás, mám takýto problém. Účtujem v JU a nie som platca DPH. Zákazník si objednal u mňa tovar, ktorý zaplatil z účtu v Anglicku a mala som mu ho tam aj poslať. Takže poštovné som tak aj vypočítala. Potom mi napísal, že si preň príde osobne keď bude na Slovensku. Bohužiaľ sa to nestíha takže sme sa dohodli že mu ho pošlem na Slovensko na slovenskú adresu. Za poštovné čo som účtovala si ešte vybral medzitým nejaký tovar. Takže som to dala do predfaktúry, ktorú som si opravila tak aby mi suma sedela s uhradenou sumou. Ale stále mu mám vrátiť 7,50 Eur. Ako to mám teraz urobiť? Vystavila som k tovaru teda faktúru. Tie peniaze mu mám teraz ako vrátiť? Môžem mu ich poslať v balíku a urobiť si dobropis na sumu -7,50 Euro a potom vystaviť príjmový doklad na -7,50 Euro alebo výdavkový doklad na 7,50 Euro? Ide o to aby som to mala účtovne v poriadku keďže mu nemôžem vrátiť peniaze na účet. Alebo mu to radšej poslať poštou? Ako je to najlepšie bez zbytočných komplikácií? Ďakujem. Potrebujem to vedieť ešte dnes lebo zajtra to musím poslať.
VladoaKatka
14.06.09,07:24
1. V balíku by som rozhodne peniaze neposielala.
2. Prečo nemôžeš vrátiť na účet?
fcela
14.06.09,09:09
Ak som to dobre pochopila, ja by som vystavila dobropis na plnú výšku zaplateného poštovného k prvej faktúre a započítala by som ho s úhradou faktúry za vybraný tovar cez pokl. doklady: VPD dobropis s PPD príjem za úhradu faktúry a vrátenie zostatku po zápočte by som dohodla, napr. pošt. poukážkou na adresu.