esperr
14.06.09,10:51
Ake kompetencie ma riaditelka materskej skoly k pracovnej naplni ucitelky , kde zriadovatelom skoly je obec, mne tvrdi ze pracovnu napln sa meni kazdy september a ona ma na to pravo..Pokial viem pracovna napln je sucastou pracovnej zmluvy a je vo vztahu k zamestnavatelovi a tym riaditelka nie je.Novu som odmietla nakolko obsahom boli len zakazy a prikazy co musim a nesmiem a nie konkretna cinnost s detmi..Dakujem
esperr@azet.sk
esperr
19.06.09,18:42
z dobrych zdrojov som sa dozvedela ze naozaj pracovnu napln uz nepise riaditelka MS , ak nie je pravnym subjektom MS, je to pracovno pravny vztah medzi zriadovatelom a ucitelkou, nekontroluje to ani inspekcia , pretoze ona sa zaobera edukacnou cinnostou na skole..
jaros5
08.07.09,15:29
Ake kompetencie ma riaditelka materskej skoly k pracovnej naplni ucitelky , kde zriadovatelom skoly je obec, mne tvrdi ze pracovnu napln sa meni kazdy september a ona ma na to pravo..Pokial viem pracovna napln je sucastou pracovnej zmluvy a je vo vztahu k zamestnavatelovi a tym riaditelka nie je.Novu som odmietla nakolko obsahom boli len zakazy a prikazy co musim a nesmiem a nie konkretna cinnost s detmi..Dakujem
esperr@azet.sk
Pracovnú náplň môže napísať ktokoľvek, len nesmie byť v rozpore so ZP (samozrejme aj kolektívnou zmluvou) a musí vychádzať aj z tohoto dokumentu http://www.fem.uniag.sk/eunis/sk/system/files/katalog_prac_cinnosti.pdf
Je celkom logické, že ju napíše riaditeľka školy, ktorá je zodpovedná za plnenie plánov, za vých-vzdel. program školy, .... proste za všetko čo sa deje na pôde školy;), a nie starosta, ktorý sa odborným veciam ktoré sa týkajú pedagogiky a riadenia školského zariadenia vôbec nemusí rozumieť.
BABYstar
08.07.09,17:39
Pracovnú náplň robí riaditeľ školy aj keď je v správe mesta alebo obce a tam sa presne určí práca učiteľa na škole /výchova a vzdelávanie,krúžková činnosť,aktivy s deťmi rodičmi,a pod./a ten ide zriaďovateľovi.Meniť sa môže a nemusí každý rok, je to podľa toho čo sa mení v práci učiteľa,keď stagnuje a nič nerobí, tak načo mu meniť pracovnú náplň?A riaditeľ mi predsa nemôže nariadiť v náplni,že budem viesť krúžok,keď o to nemám záujem.Prediskutujte si to na pedagogickej porade v kolektíve.
esperr
11.08.09,12:35
tak som sa nakoniec informovala u inspektorky..pracovna napln je sucast parcovno pravneho vztahu takze riaditel ju nepise nakolko ma neplati a nemoze mi nariadovat pracu nad ramec mojho zaradenia ktory urcuje katalog pracovnych cinnsoti najma ak nie sme pravny subjekt../ inspekcia to nekontroluje lebo nie je na to opravnena/ ine cinnsoti ktore mi moze na skolsky rok priradit su po dohode zahrnute do rocneho planu, skolskeho vzdelavacieho programu./ a to nie su prikazy akoze musim zastupovat riaditelku ked nie je na skole a nebyt pod vplyvom alkoholu a take veci ktore zas urcuje skolsky poriadok ../
esperr
11.08.09,12:38
nesuhlasim, nakolko mi riaditel nemoze nariadovat veci za ktore ma neplati ..iba ak je skola pravny subjekt..
BABYstar
11.08.09,15:06
Mala si napísať konkrétne čo ti napísala do pracovnej náplne.Nemôže dávať,že ju maš zastupovať v neprítomnosti, to je vec zriaďovateľa alebo alkohol to je oblasť úplne iná .My sme to dali ako morálny kódex pre pracovníkov a to robí zamestnávateľ s OZ pri tvorbe kolektívnej zmluvy.Pracovná náplň nie je o príkazoch a zákazoch riaditeľka ti môže dať len tie úlohy ,ktoré si si dala do ISCEDU O alebo ako prílohu.A to ste museli tvoriť spolu,tak vieš čo chceš na škole realizovať mimo pracovnej náplne.
susann2
12.08.09,17:37
Vôbec nie je dôležité, kto tú pracovnú nápln napíše, ale kto ju podpíše. Neviem si v praxi predstaviť, že by mal starosta písať nápln práce pre učiteľku v MS. Podpísať ju môže, ale tiež nemusí, stačí ak pracovné náplne podpíše priamy nadriadený, lebo ten je zodpovedný za chod MS, na to tam predsa tá riaditeľka je. V pracovnej náplni býva zvykom písať túto vetu: Zamestnanec bude vykonávať a plniť ďalšie úlohy súvisiace s dohodnutým druhom práce podľa pokynov priameho nadriadeného. Zase to je len tá riaditeľka. Nemôže Ti nariadiť upratovať, ale za to všetko čo súvisí s Tvojou prácou, či sa Ti to bude páčiť, alebo nie.