jack32
14.06.09,16:24
caute dnes som dostal mini ruzu a neviem ako ju pestovat mozem ju mat v byte v izbe alebo na balkone? co potrebuje?:) dakujem nemam stym moc skusenosti a na nete som toho moc nenasiel
durisovad
14.06.09,15:42
Miniruze ktore som dostala, som na jar zasadila do zahrady, na zimu som im korene trochu prihrnula zemou a slamou a uz piaty rok mi pekne kvitnu. Sem-tam nejaky konarik vyschne, ale zasa od korena vyrasia nove vyhonky. Inak im nevenujem ziadnu zvlastnu starostlivost.
jack32
14.06.09,15:49
len ja byvam v panelaku tak ci jej nevadi suchy vzduch ze by som si ju dal do izby k pc a obcas ju rosil alebo ju necham na balkone ked neni taky suchy vzuch a take teplo
durisovad
14.06.09,17:02
Neviem, my ked sme este byvali v panelaku, tak mi miniruza ani pri maximalnej starostlivosti nevyzila. Ale mozno budes mat viac stastia a ta tvoja bude prosperovat.
gabikao
14.06.09,17:18
Ja mam sice zahradku, ale sa mi hodila teraz na balkon, tak som ju rozsadila do takeho vacsieho crepnika a polievam - uvidime, co na to povie. Ale tiez by sa mi zisla rada, ako na nu, ked je na tom balkone.
arizona
15.06.09,05:15
Miniruže po zakúpení presádzam do väčšieho črepníka a pevnejšej zeminy. Slabšiu zimu vydrží v črepníku aj vonku.
Zasadené v záhrade vydržia- starám sa o ne tak isto, ako o bežné ruže
wabi
15.06.09,21:12
Lepšie na balkóne ako v byte. Potrebuje veľa svetla a v zime chlad...
Pozor na roztoče, vošky, molice a vlnačky, je to magnet na škodlivý hmyz, ale s postrekom sa dá, inak by po čase vykapal.
..jana..
23.03.13,06:10
Dostala som do daru vlani v lete miniružu .bola krásna kvitla.no ked odkvitla tak od vtedy ani jeden pucik len listy rastú.čo s tým.poradte my
arizona
23.03.13,06:57
Dostala som do daru vlani v lete miniružu .bola krásna kvitla.no ked odkvitla tak od vtedy ani jeden pucik len listy rastú.čo s tým.poradte my
Obdobie kvitnutia ruzi este len pride ;)
Trochu trpezlivosti,pomaly zacat prihnojovat a v lete snad zakvitne
..jana..
23.03.13,10:22
a možte my povedat ako ju mam prihnojit co je na to dobre
arizona
23.03.13,10:24