johny144
14.06.09,16:37
Potreboval by som poradit. keď je firma v zlej ekonomickej situácii, môže mi dať šéf výpoveď keď som odmietol pracovať za minimalnu mzdu?
Stanislav 1975
14.06.09,14:42
Potreboval by som poradit. keď je firma v zlej ekonomickej situácii, môže mi dať šéf výpoveď keď som odmietol pracovať za minimalnu mzdu?
Takto-so snížením platu musíš ty súhlasiť- sám od seba ti plat znížiť nemože , ak nesúhlasíš a on ťa chce prepustiť musí ti dať zákonnú výpovednú lehotu a plus odstupné...
terezamaria
14.06.09,17:09
Potreboval by som poradit. keď je firma v zlej ekonomickej situácii, môže mi dať šéf výpoveď keď som odmietol pracovať za minimalnu mzdu?

Máš predsa pracovnú zmluvu a platový dekrét, kde máš jasne stanovenú výšku platu. Pokiaľ Ti chce zamestnávateľ meniť platový dekrét a následne výšku platu, musíš s tým súhlasiť.

Pokiaľ sa týmto spôsobom nedohodnete, pravdepodobne sa preňho staneš nadbytočným s tým, že Ti dá výpoveď podľa § 63, ods. 1, písm. b/ ZP, samozrejme aj s odstupným, ktoré Ti prislúcha, 2 mesačné alebo pokiaľ vo firme pracuješ nad 5 rokov 3 mesačné.