Forgetmenot
14.06.09,21:16
Ahojte

neviete mi niekto poradit s nasledovnym? Mam zaujem prenajat mobilny stanok a tam prevadzkovat rychle obcerstvenie, len by som potrebovala vediet, kto by mi mal vydat suhlas (ak je vobec potrebny) na jeho prevadzkovanie - zivnostensky? mesto kde bude stat? su potrebne aj ine notifikacne alebo ine povinnosti? ake su nalezitosti takeho stanku? malo by to but uvedene v nejakej vyhlaske, nie?

Dakujem!!!
Forgetmenot
30.06.09,17:57
Ahojte, nevie niekto poradit?
mariaeva
30.06.09,18:55
aj ja by som mala záujem
Lianka
01.07.09,12:26
Zivnostensky list sa vybavuje na zivnostenskom urade.

Pri mobilnych stankoch predpokladam, ze pojde o zabratie verejneho priestranstva, verejne priestranstva spravuju obce, t. j. prislusny poplatok budes platit obci. Skus sa informovat tam.
mattto
07.07.09,16:12
práve nedávno som vybavoval všetko ohľadom mobilného stánku

potrebuješ buď ŽL, alebo ŽL a OR - ak to chceš robiť ako právnická osoba

potom potrebuješ schválenie priestorov od regionálneho úradu verejného zdravotníctva (odborná a zdravotná spôsobilosť), vypracovaný prevádzkový poriadok, HAACP. Je to dosť náročné, ak nevieš čo a ako, tiež som príliš nevedel, ale podarilo sa :) samozrejme, že ERP - prihlásenie na daňovom úrade, plomba a pod. Ak chceš predávať aj tvrdý alkohol povolenie od colného úradu - ale pri ambulantom predaji sa nesmie, max. tak na festivaloch a pod. Všetko je v právnych predpisoch (zákony, vyhlášky, nariadenia)

a potom už iba zháňať akcie, resp. miesto na predaj. Ak chceš prenajať miesto od súkromníka, stačí iba schválenie otváracích hodín od obce - pozrieť všeobecne záväzné nariadenie o predaji na trhových miestach, resp. ambulantný predaj. Ak chceš prenajať od obce - verejné priestranstvo, tak zase musíš pozerať VZN obce a dohodnúť sa s nimi.
Brčo
08.07.09,17:52
práve nedávno som vybavoval všetko ohľadom mobilného stánku

potrebuješ buď ŽL, alebo ŽL a OR - ak to chceš robiť ako právnická osoba

potom potrebuješ schválenie priestorov od regionálneho úradu verejného zdravotníctva (odborná a zdravotná spôsobilosť), vypracovaný prevádzkový poriadok, HAACP. Je to dosť náročné, ak nevieš čo a ako, tiež som príliš nevedel, ale podarilo sa :) samozrejme, že ERP - prihlásenie na daňovom úrade, plomba a pod. Ak chceš predávať aj tvrdý alkohol povolenie od colného úradu - ale pri ambulantom predaji sa nesmie, max. tak na festivaloch a pod. Všetko je v právnych predpisoch (zákony, vyhlášky, nariadenia)

a potom už iba zháňať akcie, resp. miesto na predaj. Ak chceš prenajať miesto od súkromníka, stačí iba schválenie otváracích hodín od obce - pozrieť všeobecne záväzné nariadenie o predaji na trhových miestach, resp. ambulantný predaj. Ak chceš prenajať od obce - verejné priestranstvo, tak zase musíš pozerať VZN obce a dohodnúť sa s nimi.
Nazdar mattto.
Tak ako,prestavoval si obytný príves?Čo na to hygiena a DI?Tiež rozmýšlam nad pojazdným bufetom a zisťujem možnosti...Stačí na to aj volná živnosť?
mattto
08.07.09,19:45
Nazdar mattto.
Tak ako,prestavoval si obytný príves?Čo na to hygiena a DI?Tiež rozmýšlam nad pojazdným bufetom a zisťujem možnosti...Stačí na to aj volná živnosť?
čau Brčo

ee, neprestavoval som príves, lebo by to bolo náročne na administratívu, pri prestavbe je veľmi veľa dotknutých osôb - každý by sa musel vyjadriť a tiež súhlas výrobcu automobilu na prestavbu - zmena užívania automobilu, inak ti to nezapíšu do technického preukazu. Rovno som kúpil auto - pojazdnú predajňu, ktorú vyrobil výrobca automobilu. Možno to je jediné auto svojho druhu na SVK :))) hygiena v pohode, treba si najprv naštudovať právne predpisy a nemôže sa to nepodariť...
Forgetmenot
25.08.09,19:33
Ahoj matto

Dakujem. Nakoniec som sa rozhodla pre stacionarny stanok. Nevies aky je postup ak si ho chcem sama vybudovat a kto dava potrebne povolenia?

Dakujem velmi pekne za pomoc.

PS - miesto mam, aj projektanta, len neviem potrebujem vediet kam sa mam vsade obratit...
jozo0205
25.08.09,20:21
No takze najskôr sa musis obratiť na obec, prip. sukromnika, ktorý ti povolí, ci to tam môzes postavit alebo nie, ak mas vlastny pozemok, nie je problem. Potom na hygienu, s nimi prekonzultujes projekciu stanku, oni ti povedia, čo ako kde má byť situované, aby si splnila ich hygienické poziadavky. Vacsinou tie hygienické poziadavky su najvacsim problemom, aspon pre mna boli. No a potom uz živnostensky urad, daňový úrad, ak sa len stávaš živnostníkom tak zdravotná, soc., ale to by ta mali navigovať na jednotlivých úradoch, len sa treba pýtať.