mammajka
26.07.05,10:42
Potrebovala by som vedieť, keď zamestnám brigádnika má nárok odbrigadovať 300 hodín u jedného zamestnanca a u mňa odrobil len 10 dní po 8 hodín a 2dni po 5 hod. za 35SK na hodinu.
Bude plati brigádnik odvody za seba, alebo nie? Dostala som len informáciu že keď nepresiahne 6500 SK tak nič mu sťahovať nebudú. Neviem či je to pravda a či neporušujem zákony. Prosím poradte mi. Je to súrne



UPOZORNENIE PRED ZADANÍM TÉMY:
č.1 Skúšali ste odpoveď najprv vyhľadať pomocou vyhľadávania?
č.2 Zadávate Vašu otázku (novú tému) v správnej Porade? Napríklad: Ak sa týka téma dani z príjmu, zadávate otázku do Porady s názvom Daň z príjmu? Ak nie, prosím choďte najprv na hlavnú stránku, vyberte si náležitú Poradu a tam zadajte otázku! Ak ste si istý, že ste vybrali správnu Poradu pre Vašu otázku, PROSÍM ZMAŽTE TOTO UPOZORNENIE a môžete napísať otázku - NOVÚ TÉMU.
mosat1
26.07.05,08:47
Tych 300 hodin je maximum za rok. To nie je "narok". Ak odrobi menej, nic sa nedeje. Odvody plati iba zamestnavatel - urazove poistenie (0,8 % zo mzdy). Brigadnikovi sa nic nestahuje. Nepresiahol ani sumu na ZP. A nevznika mu povinnost ani platit dan z prijmu zo zavislej cinnosti...
kacena
26.07.05,08:47
Neplatí odvody , iba Ty ako zamestnávateľ za neho odvádzaš 0,8 % do sociálnej poisťovne.
kacena
26.07.05,08:48
A daň 19 % ak nemá podpísané vyhlásenie.
Pepa
26.07.05,09:11
Ten brigádnik je nezamestnaný? Čo sa týka odvodov ako hore, ak je nezamestnaný a chce byť naďalej evidovaný na ÚP pozor na mzdu a počet hodín/mesiac.