eva.dd
14.06.09,23:05
Dobry vecer,chcem sa spytat na radu.
Kamarat ma problem v tom ze rodicia sa rozvadzaju a predavaju byt, kde zil 30 rokov spolu s rodicmi.Kazdy z rodicov si kupuje 1-izbak.Moj kamarat ma ist na ulicu alebo do ubytovne.
Nema narok na nejaku nahradu kedze v byte mal 30 rokov trvaly pobyt ?.Na najomne sa s rodicmi do teraz skladal.Problem je ze nedostane hypoteku, ma len kratkodobe prace,alebo brigady.
Vidim v tomto pripade vznik noveho bezdomovca je to tak?Ak nieco niekto vie ako mu poradit dakujem .
eva.dd
14.06.09,21:07
zabudla som dodat ze vlastnictvo bytu je jeho matky.
KEJKA
15.06.09,04:56
nie som právnik, aspoň to týmto príspevkom posuniem.
Myslím si, že pri trvalom pobyte má syn nárok, aby predávajúci zabezpečil preň náhradné ubytovanie. Žiaľ,myslím si, že túto podmienku splní aj ubytovňa.
Dočasne to riešenie je, syn má minimálne 30 rokov, tak mlady schopný muž si dokáže zabezpečiť aj strechu nad hlavou aj dostatočný príjem.
Bezdomovec je v tomto prípade podľa mňa silné slovo, i keď nepoznám podrobnosti, možno je postihnutý, možno sú iné dôvody,pre ktoré sa nemohol doteraz osamostatniť. Prečo mal doteraz len brigády? Ak dokázal prispievať na domácnosť, na nájomné, tak to zvládne aj pri tých brigádach aj na ubytovni.
arizona
15.06.09,05:07
Ja myslím, že rodičia nie sú povinní zabezpečiť bývanie 30r.dospelému synovi :confused:
Možno mu chcú aj takýmto "drsným" spôsobom naznačiť, že sa má naučiť postarať sa o seba...
Stanislav 1975
15.06.09,05:28
nie som právnik, aspoň to týmto príspevkom posuniem.
Myslím si, že pri trvalom pobyte má syn nárok, aby predávajúci zabezpečil preň náhradné ubytovanie. Žiaľ,myslím si, že túto podmienku splní aj ubytovňa.
Dočasne to riešenie je, syn má minimálne 30 rokov, tak mlady schopný muž si dokáže zabezpečiť aj strechu nad hlavou aj dostatočný príjem.
Bezdomovec je v tomto prípade podľa mňa silné slovo, i keď nepoznám podrobnosti, možno je postihnutý, možno sú iné dôvody,pre ktoré sa nemohol doteraz osamostatniť. Prečo mal doteraz len brigády? Ak dokázal prispievať na domácnosť, na nájomné, tak to zvládne aj pri tých brigádach aj na ubytovni.
Kejka, nemáš pravdu-dnes už je jedno, čo má niekto niekde trvalý pobyt alebo nie- dneska, to už nezakladá žiadny právny nárok na náhradné ubytko-je to len čiste informatívný prvok-takže, rodičia ho možu "vyhodiť " na ulicu. Či to je v rámci etiky, to už je diskutabilné a o tom možme len polemizovať...-nevieme prečo tak robia...
danushka
15.06.09,05:41
...smutné...
V tej rodine asi veľa vecí nefunguje...
KEJKA
15.06.09,05:54
len by to nemal syn brať ako krivdu. Je to smutné, ale má 30 rokov!!!. Hádam to nebude brať ako krivdu?
Rodičia sa nerozvádzajú zo dňä na deň. Ešte fajn, že sa vedia dohodnúť a predajom bytu si riešia svoje problémy. Ak syn sa nezobudil skôr, neriešil situáciu za seba, iba čakal,...........hm načo? že sa aj jemu ujde nejaký byt?
Dnes mladí žijú len pre dnešok...ani svojich synov neviem presvedčiť, aby mysleli na budúcnosť, odkladali, šetrili na svoj byt. Ale nemám ich "na krku" - sú samostatní, majú podnájom a sú sebestační - spokojní. Domov chodia na návštevu a chodia skôr kvôli nám - rodičom.