Sari
15.06.09,06:11
Prosím Vás, je potrebné zaplatiť daň z motorových vozidiel na auto, ktoré síce má s.r.o. zaradené v majetku, ale v podstate len stojí, nevyužíva sa na jazdy, ani nebol urobený daňový odpis, teda v nákladoch na toto auto nie je nič.
KEJKA
15.06.09,04:41
áno, je potrebné. S nákladmi to nesúvisí.
jajko50
15.06.09,05:10
Môžeš ho vyradiť z používania ak sa skutočne nepoužíva a oznámiť to DÚ. V Januári budeš robiť daňové priznanie a tam vyrátaš a zaplatíš len sumu za obdobie používania.
azla
15.06.09,06:31
Daňová povinnosť Ti vzniká iba za mesiace, v ktorých sa používa vozidlo na podnikanie.
Je potrebné si včas splniť ohlasovaciu povinnosť /začatie používania, ukončenie používania/.
Sari
16.06.09,04:16
Ďakujem za odpovede. Veď to, že nebolo odhlásené, nedá sa to urobiť teraz náhodou aj so spätným dátumom z r.2008?
KEJKA
16.06.09,09:08
to si už musíš vybaviť na DU. Ak ti potom našijú pokutu za nesplnenie oznamovacej povinnosti - môže ťa to vyjsť viac ako alikvotná časť dane.
seda
18.08.09,05:44
Dobrý deň, môžem Vás poprosiť o radu. Stratili sme na firemnou vozidle EČV, na polícii nám vydali nové číslo s novým TP. Viete mi poradiť stačí na DÚ zaslať len list oznamujúci zmenu EČV a čísla TP, mám priložiť aj kópiu TP? Ďakujem
Mária.K.
18.08.09,06:12
Dobrý deň, môžem Vás poprosiť o radu. Stratili sme na firemnou vozidle EČV, na polícii nám vydali nové číslo s novým TP. Viete mi poradiť stačí na DÚ zaslať len list oznamujúci zmenu EČV a čísla TP, mám priložiť aj kópiu TP? Ďakujem
Stačí oznámiť zmenu evidenčného čísla a dôvod.
Eva
26.08.09,08:01
Prosím Vás kedy treba odhlásiť MV na DÚ z dani z mot. vozidiel ak bolo ukradnuté? Hneď ako bolo ukradnuté, alebo až po obdržaní uznesenia z polície o prerušení pátrania (neznámy páchateľ).
Tweety
26.08.09,08:02
Prosím Vás kedy treba odhlásiť MV na DÚ z dani z mot. vozidiel ak bolo ukradnuté? Hneď ako bolo ukradnuté, alebo až po obdržaní uznesenia z polície o prerušení pátrania (neznámy páchateľ).
Odhlásite ho dátumom , kedy ste ho prestali používať na podnikanie.