danasv
15.07.04,08:32
Mam takyto problem. Kupili sme od českého podnikatela(cize ma ceske DIC my mame iba slovenske DIC) notebook. Vystavil nam fakturu bez DPH s tym ze mysi tu uplatnime nasu DPH a hned si ju aj odpocitame. Teraz mam nasledovny problem- musim mat doklad ze dany tovar prisiel na Slovensko- my sme si to boli osobne vyzdvihnut v CR. AKY??? Cim to mam podlozit? Ma mi dat dany dodavatel nejaky doklad ze to vyviezol do SR(aj ked sme si to vlastne doviezli sami), alebo si sama vyrobim doklad? aky? Dakujem za pomoc.
marianna
15.07.04,08:13
Ty si ten tovar tu zdaníš, zároveň uplatníš odpočet, podľa platných predpisov, takže pre teba ten doklad o preprave na Slovensko nie je dôležitý. Je dôležitý pre nich ako dodávateľa, pretože oni si uplatňujú oslobodenie od dane a tak musia preukázať, dodanie tovaru do iného čl. štátu. Mali vám dať podpísať napr. čestné prehlásenie, že tovar doveziete na Slovensko.
danasv
15.07.04,09:25
Cize mne nic netreba. Dobre.- dakujem za odpoved.
a ked sme pri tom, utvrdim si este kde to uvediem v dan priznani ? na vstupe v r. 17 v r.19 a teda aj v r.22 no a na vystupe v r .1.v sume zakladov v r. 2v sume dani a v r.3? :rolleyes: nie som si tym celkom ista :rolleyes:
alexaneta
15.07.04,09:44
Dobre uvádzaš riadky do priznania okrem riadku 03 tam nedávaš toto nadobudnutie ale do r.04 základ
danasv
15.07.04,09:48
o.k ano sekla som sa - myslela som riadok 4. Dik